Kurumsal & Özel Projeler

Kurumsal & Özel Projeler

 Kurumsal Projeler

Geleceğin Yıldızları organizasyonu, 1989 yılından bugüne,  5-17 yaş grubuna yönelik genel katılıma açık programların yanı sıra, kurumlara ve STK’lara özel olarak tasarlanmış Sosyal Sorumluluk, İnsan Kaynakları, PR ve pazarlama iletişimi hedefli çocuk/ebeveynlerine özel programlar/kamplar geliştirmekte ve uygulamaktadır. Kurumların değerleri ve beklentilerine göre hazırlanan bu projelerde işbirliği devam eden kuruluşlar şunlardır:

Türk Eğitim Derneği
American Councils
ABD Ankara Büyükelçiliği
Hillside
Acıbadem Sigorta
Koç Holding & Koç Topluluğu Spor Kulübü
Nestle
Sony

  Okul Projeleri

Okul dışı eğitim alanında farklı projeler geliştirmek ve öğrencilerini hayata hazırlama konusunda fark yaratmak isteyen okullarla yapılan çalışmalar ve okul yönetimleriyle oluşturulan işbirliği sayesinde sömestr, bahar ve yaz tatillerini içine alan dönemlerde özel gelişim, spor ve liderlik programları düzenlenmektedir. İşbirliği ve ortak proje çalışmaları yapılan okullar şunlardır:

 TED Okulları
TED İstanbul Koleji 
 VKV Koç Okulları

Sağlık Kısıtı Olan ve Engelli Çocuklara Yönelik Projeler

Okul dışı eğitim programları ve kampların sadece sağlıklı çocukların değil, sağlık kısıtı olan veya engelli çocukların da hakkı olduğuna inanan Geleceğin Yıldızları bu alanda da önemli çalışmalar ve yurtdışında incelemeler yaptıktan sonra ilk kampını 2014 yılında PKU hastası çocuklar için gerçekleştirmiş ve 100 kampçıyla başlayan projenin başarısı üzerine kamp 2015 ve 2016 yıllarında daha fazla çocuğu hayata hazırlayacak şekilde genişletilmiştir.

Geleceğin Yıldızları PKU Yaz Kampı 2016 yılında dünyada "Yılın En İlham Verici Projesi" seçildi. Nutricia Medikal Beslenme’nin koşulsuz desteği ve Fenilketonüri ve Diğer Kalıtsal Metabolik Hastalıklı Çocuklar Vakfı (METVAK) işbirliğiyle bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirilen PKU Yaz Kampı dünya genelindeki DANONE şirketleri arasında 54 aday proje arasından Dan’awards 2016 ödülüne layık görüldü.

Fenilketonüri (PKU) Nedir?

Doğumsal metabolik hastalıklardan biri olan PKU, ülkemizde görülme sıklığı yüksek olan genetik geçişli bir hastalıktır. PKU’lu bireyler fenilalanin içeriği yüksek proteinli gıdaları tüketmemelidir.

Bu projedeki ortak çalışma yapılan kuruluşlar şunlardır:

METVAK
Nutricia

2016 PKU Kampı videosunu izlemek için tıklayınız

PKU Kampı İngilizce videosunu izlemek için tıklayınız

  School Games Turkey

School Games Turkey, okul çağındaki sporcuları farklı spor branşlarında düzenlenen turnuvalar ve yarışmalarla bir araya getirmeyi; kaliteli bir ortam ve iyi hazırlanmış bir organizasyon sonunda onları daha çok çalışmaya ve daha yüksek hedefler koymaya teşvik ederek ülke sporuna hizmet etmeyi hedefleyen bir spor şenliğidir. 2016 yılında, -ne pahasına olursa olsun kazanmak değil, kurallar içinde dostça mücadele etme, sağlıklı kişilik gelişimi için sporun birleştirici özelliğini ön plana çıkarmak isteyen- TED Ankara, TED İstanbul, TED İzmir, ENKA, ODTÜ, Anakent gibi seçkin okulların farklı yaş gruplarındaki takımlarını buluşturan bu etkinliğe, 2017 yılından itibaren yurtdışından seçkin okullar da davet edilerek organizasyon uluslararası boyuta taşınacaktır.

www.schoolgamesturkey.org

 

BU SAYFAYI PAYLAŞ
DESIGN + DEVELOPMENT Adaptice