Mezun, Kampçı, Veli ve Koç Görüşleri

Engin ATSÜR - GY Mezunu

Engin ATSÜR - Milli Basketbolcu

MİLLİ BASKETBOLCU

Geleceğin Yıldızları kamplarında kurduğumuz arkadaşlıklar 1993 yılından beri sürüyor. Belki bugün çok farklı sektörlerde çalışıyoruz, ama mutlaka ortak bir payda sayesinde halen görüşüyoruz. 1993 Geleceğin Yıldızları Spor Kampı’nın gururlu kampçıları!

Geleceğin Yıldızları ailesinin 1993 yılında düzenlediği ilk basketbol kampına katılmış olmanın gururunu halen yaşıyorum. Ağabeyim Emre ile beraber ailemizden ayrı geçirdiğimiz ilk günler ve haftalardı. Bu kamp aslında bizleri evimizin dışında bekleyen hayata bir hazırlıktı. Eğlenmenin ve yeni arkadaşlıklar edinmenin yanı sıra sorumluluk alma, liderlik, paylaşma, çalışırken keyif alma ve daha iyi iletişim kurma yeteneklerimi Geleceğin Yıldızları kamplarında geliştirdim.

Yetişme dönemindeki kampçılar, özellikle cep telefonu ve bilgisayar oyunlarının gençler uzerinde hüküm sürdüğü çağımızda, doğa ile iç içe bir ortamda daha iyi iletisim kuruyor, paylaşmayı öğreniyor ve problem çözme becerilerini geliştirme fırsatı buluyor

Arzu KAPROL - Veli

Arzu Kaprol - Geleceğin Yıldızları Velisi

MODA TASARIMCISI

İkiz oğullarım Geleceğin Yıldızları kampına ilk kez bu yıl katıldı. Alaçatı Sörf Kampı çocuklarımın özgüvenlerini, denizle olan ilişkilerini ve bu spora karşı olan ilgilerini büyüttü.

Kampa katılmadan önce, sörfe ilgileri daha çok bizlerin yönlendirmesi ile ilerliyordu. Deniz ve rüzgarla başa çıkmak konusunda biraz gönülsüzlerdi. Kamp sonrasında bu alanda özgüvenlerinin büyük oranda arttığını gözlemledim.

Bu tip kamplarda çoğu zaman aileler çocukların ne yedikleri, kendi bakımlarını ve düzenlerini nasıl sağladıkları konusunda endişeler duyuyor, benim için de böyleydi. Bir de fziksel olarak ne kadar dayanabileceklerini de merak ediyordum. Kamp dönüşü fziksel gelişimleri de oldukça dikkat çekiciydi.

Geleceğin Yıldızları’nın sadece spor alanında değil, birey olma yolundaki iki genç insanın ailelerin olmadığı bir alanda kendilerini inşa edebilmeleri için de çok önemli bir fırsat yarattığını düşünüyorum. Bu anlamda Geleceğin Yıldızları’nı tüm dostlarıma şimdiden tavsiye ettim ve çocuklarımı mutlaka yeniden bu kampa göndereceğim.

İrem KOÇER - GY Kampçısı

İrem KOÇER - GY Kampçısı

Bir klişe gibi görünse de Geleceğin Yıldızları kampları, her yaştan insanın çok güzel vakit geçirip çok güzel arkadaşlıklar kurabileceği bir yer.

Koçlarımızın bizlerle vakit geçirirken her birimize ayrı ayrı abilik ablalık yapmalarının yanında, bize başka yerlerde kolay kolay kazanamayacağımız sorumluluk duygusunu da kazandırmaları, kampı yeri doldurulamaz yapıyor bence.

Kamptaki ortam çok farklı. Başkalarının vermediği, kendi isteğimizle üstlendiğimiz birçok sorumluluk, kamptan kampa değişen birçok görevimiz var. Bunları yerine getirirken hiç kimsenin mutsuz olduğunu görmedim. Bence kampın en önemli özelliği de bu zaten: Severek, isteyerek alınan sorumluluklar. Tabii hepsinden önemlisi kampçıların ve sana her an yardımcı olmaya çalışan koçların olduğu o sıcak ortam…

Türkiye’nin hatta dünyanın dört bir yanından gelip kamp ortamında birleşen o grubu kamp dışında bir araya getirmek çok kolay olmuyor.

Feride Jeyan YAYIN - GY Mezunu

Feride Jeyan YAYIN - Geleceğin Yıldızları Mezunu

ÖĞRENCİ & EBEVEYN KOÇU

Geleceğin Yıldızları kamplarının kişiliğime katkısının yanında hayatımın yönünün değişmesinde çok büyük etkisi oldu. Kendimi tanıma yaşlarımda çocuklarla iç içe olmak, öğrenmek ve öğretmek, yol göstermek, kriz anlarında bulunmak ve yönetmek, liderlerimin olması ve lider olmak…

Birçok duyguyla ilk kez Geleceğin Yıldızları kamplarında tanıştım. Üniversitede endüstri mühendisliği okumama rağmen okulum bittiği gibi çocuk ve eğitim dünyasında öğrenci ve ebeveyn koçu olarak buldum kendimi. Meğer benim içimde büyük bir çocuk sevgisi, öğretebilme yetisi ve isteği varmış. Büyük bir tutkuyla yaptığım işimi kendimi genç yaşta keşfedebilmem sayesinde kurmuş oldum. Geleceğin Yıldızları’nın kampçılar veya koçlar üzerindeki etkisi çok büyük.

Bir çocuğun olgunlaşması, sosyalleşmesi, kendini keşfetmesi anlamında en özel deneyimlerden biri… Bu yüzden çocuklarıyla çalıştığım ailelere Geleceğin Yıldızları’nı her zaman öneriyorum ve çoğunlukla çocuklarının zaten bu kamplara gittiğini duyuyorum. Kamp arkadaşlıklarım hiç kopmadan sürüyor.

En yakın dostlarım hep kamplarda tanıştığım koç arkadaşlarımdan. Geleceğin Yıldızları kamplarında her zaman sıkı dostlukların temelini atan ve sırrı çözülemeyen farklı bir büyü vardır.

Prof. Dr. İsmet BARUTÇUGİL - Veli

Prof. Dr. İsmet BARUTÇUGİL - geleceğin yıldızları velisi

YÖNETİM DANIŞMANI

Çocuklarının geleceğini düşünen ailelere okul dışı eğitimin özgün bir kaynağı olarak Geleceğin Yıldızları kamplarını ve etkinliklerini içtenlikle tavsiye ediyorum.

Geleceğin Yıldızları, kurucularının vizyonu ve tutkusu, çalışanlarının coşkusu ve özverisiyle bugün kendi alanında benzersiz bir konumda. 28 yıldır kuşaklara uzanan deneyim ve birikimiyle gençleri iyi insan özellikleriyle donatma, fiziksel ve duygusal sağlık bilincine ulaştırma, onlara doğa ve insan sevgisi kazandırma konusunda bir başarı öyküsüdür. Oğlumun ve torunumun katıldığı kamplarla ilgili gözlemlerime ve izlenimlerime dayanarak, Geleceğin Yıldızları’nın gençlere özgüven kazandırma, iletişim, takım çalışması ve kişisel liderlik gibi alanlarda eşsiz bir deneyim olduğunu açıklıkla ifade edebilirim.

Ali Kerem ALBAYRAK - GY Kampçısı

Ali Kerem ALBAYRAK - Geleceğin Yıldızları Kampçısı

İnsanların ilişkileri, koçlarla aramızdaki ilişki, hepsi çok güzel ve özeldi. Öyle arkadaşlıkları belki de başka bir yerde yaşayamayacağım. Tekrar kampa katılmayı ve bir koç olmayı çok istiyorum.

Bu kampı bir arkadaşımdan öğrenmiştim. Bu kadar güzel geçeceğini hiç tahmin etmiyordum. Kamp ortamı, arkadaşlıklar, aldığımız eğitimler, hepsi çok yararlıydı. İleride de çok yararlı olacağını biliyorum. Bu yüzden tekrar tekrar katılmak isterim. Geleceğin Yıldızları kampları eğlenceli vakit geçirebileceğiniz ve en önemlisi çok yakın arkadaşlıklar kurabileceğiniz bir yer. Bu bile yeterli olmasına rağmen orada yapılan farklı etkinlikler ve yazın Uludağ’da bulunma olanağı bile harika bir şey bence.

Okulda yapamadığımız birçok farklı şeyi kamplarda yapabiliyorum, yani bir çeşit kaçamak. Kamptan sonra aklımda kalan çok şey oldu. Yeni tanıştığım ve önceden tanıdığım arkadaşlarımı ve kamp ortamını çok özledim.

Nazlı Özçelik ÖNSEL - GY Mezunu

Nazlı Özçelik ÖNSEL - GY Kampçısı

GELECEĞİN YILDIZLARI EĞİTİM VE İK DİREKTÖRÜ

Bugün bir anne, eş ve hatta evlat olarak kendimde gördüğüm olumlu özelliklerin çoğunun temeli Geleceğin Yıldızları kamplarında atıldı.

İlk kampıma katıldığımda 7 yaşındaydım. Ailemin küçük yaşta spor yapmama olanak vermek için seçtiği Geleceğin Yıldızları benim hayat hikayemin en önemli ve vazgeçilmez parçalarından biri. Geleceğin Yıldızları ile edinmeye başladığım sosyal beceriler, takım olma bilinci, özgüven ve hatta sağlıklı beslenme alışkanlıkları, 16 yaşında başladığım koçluk serüveni ile çoğaldı ve zengin bir yaşam deneyimine dönüştü. Yıllar içerisinde kamplar evim ve özellikle beraber koçluk yaptığım kamp arkadaşlarım, birlikte yaşanan sayısız neşeli ve zor anlarla beraber ailem oldular.

Bugün en yakın dostlarımın yanı sıra belki uzun zamandır görüşemediğim ama kötü günümde yanı başımda bulacağımı çok iyi bildiğim sayısız dostum var hayatta ve bu paha biçilmez bir duygu. Oğlumu da Geleceğin Yıldızları kampına göndermek için sabırsızlanıyorum. Aslında oğlum ilk kampına geçtiğimiz yaz 9 aylıkken, katıldı denebilir. Uludağ’da 600 kampçı ve 150 koçla beraber geçirdiğimiz 2 hafta sonunda kampın 9 aylık bir bebekte bile olumlu etkilerini görmek çok keyifliydi. Onun kampçılık ve koçluk yapacağı günleri görmeyi ve bu deneyimlerle kendini ne kadar geliştireceğini, hayatını nasıl zenginleştireceğini izlemeyi umut ediyorum.

Prof. Dr. Alper TOKER - Veli

Prof. Dr. Alper TOKER - Geleceğin yıldızları velisi

GÖĞÜS CERRAHİSİ UZMANI

Geleceğin Yıldızları’nın takım ruhu, organizasyon yeteneği ve sporun kazandırdığı tüm iyi alışkanlıkları kampçılara aktardığı kanaatindeyim. Kamp programlarının mükemmel şekilde yürüdüğünü düşünüyorum. Geleceğin Yıldızları yöneticileri yurt dışına örnek olabilecek modeller geliştiriyor. Hatta diğer okul ve kamplar da bu öncü kurumdan bilgi alarak kendilerini geliştiriyor.

Geleceğin Yıldızları’nın kurucusu Fahrettin Gözet ile 11 yaşında tanıştık. Aynı okulda ve basketbol takımındaydık. Geleceğin Yıldızları da 1989 yılında, Atatürk Fen Lisesi’nde kuruldu. Bu dönemlerde Fahrettin, Murat ve Osman Gözet’in nasıl çalıştığını, nasıl titiz ve dikkatli adımlarla bu okulu kurduğunun en yakın tanıklarından biriyim. Bu kamplarda kardeşim ve babam da koç olarak çalıştığı için bütün koçların özverilerini de biliyorum. Kurulduğu günden beri Geleceğin Yıldızları’nın yakınlarında oldum. Kamplardaki basketbol ve fziksel eğitimin üst düzey kalitesinden bahsetmek yetmez. Burası çocukları yaşama aşama aşama hazırlayan gerçek bir eğitim kuruluşu.

Her anne ve babada, doğal olarak, çocuğundan ayrı kalma ve “Acaba ben olmadan yapabilecek mi?” korku ve endişesi olur. Ben ve eşim de, çocuklarımız kampa ilk gittiklerinde tedirgin olmuştuk. Ama çocukların kampa gitmek istemeleri, bizden bu tedirginliği aldı. Kamplardan döndüklerinde her iki çocuğumda da çok olumlu değişiklikler gözlemledim. Özgüvenlerinin ve sorumluluk bilinçlerinin artması çok rahat farkına vardığım değişiklikler.

Kızım şimdi 21 yaşında, üniversitede. Geleceğin Yıldızları’na önce kampçı olarak ve daha sonra eğitmen olarak yaşamına burada hazırlandı. Bugün Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3. sınıfta ve okulunda katıldığı sosyal projelerdeki başarısının temelinde Geleceğin Yıldızları deneyimi yatıyor. Oğlum da 11 yaşında ve 3 yıldır Geleceğin Yıldızları yaz ve kış kamplarına katılıyor. Geleceğin Yıldızları’nın takım ruhu, organizasyon yeteneği ve sporun kazandırdığı tüm iyi alışkanlıkları kampçılara aktardığı kanaatindeyim. Kamp programlarının mükemmel şekilde yürüdüğünü düşünüyorum. Geleceğin Yıldızları yöneticileri yurt dışına örnek olabilecek modeller geliştiriyor. Hatta diğer okul ve kamplar da bu öncü kurumdan bilgi alarak kendilerini geliştiriyor.

Esra ERKAN - GY Mezunu

Esra ERKAN - GY Mezunu

İNSAN KAYNAKLARI UZMANI

Kampta edindiğim arkadaşlarımın da yeri başka. Dostluklarımız halen devam ediyor. Çocuğu olan herkese Geleceğin Yıldızları’nı tavsiye ediyorum. Çünkü kamp, çocuklara okul dışında dostluklar kurma fırsatı veriyor. Böylece sosyal, özgüvenli, kendini doğru ifade edebilen bireyler yetişiyor.

Geleceğin Yıldızları kampları öncelikle sporu bir alışkanlık haline getirmemi sağladı. Takım oyuncusu olmak bana paylaşımın ve anlayışın önemini gösterdi. Gelişme çağımda aileden uzakta kampa katılmak, kendime güvenimin artmasına, yeniliklere açık bir birey olmamı kolaylaştırdı.

 

Pınar CESUR - GY Kampçısı

Pınar Cesur - Geleceğin yıldızları kampçısı

Buradaki yakın arkadaşlıklar, koçlar, direktörler, kurucular ve yanına koçla birlikte gitmezsen asla ilaç vermeyen hemşire… Kocaman bir aile... Ve bu ailedeki her birey birbirine çok bağlı, sevgi ve güven dolu. İşte bu yüzden kamplar huzurun merkezi ve istisnasız her kampçı kendini güvende hissediyor.

Geleceğin Yıldızları’na 8 yaşımdan beri katılıyorum. Tam 9 yıldır birlikte yaşadığım kocaman bir aile burası. Hiç azalmayan, aksine her yaz artan kamp öncesi valiz hazırlama heyecanı... Kamplar benim ikinci ailem gibi. Buradaki yakın arkadaşlıklar, koçlar, direktörler, kurucular ve yanına koçla birlikte gitmezsen asla ilaç vermeyen hemşire… Kocaman bir aile... Ve bu ailedeki her birey birbirine çok bağlı, sevgi ve güven dolu. İşte bu yüzden kamplar huzurun merkezi ve istisnasız her kampçı kendini güvende hissediyor. Senelerdir kamplara geliyorum, çünkü her yaz aynı sıcaklığı ve samimiyeti kaldığı yerden devam ettirebiliyorum. Bu güzel insanlar burada olduğu sürece de burada olacağım. Geleceğin Yıldızları benim hem insan ilişkilerime hem de kişisel eğitimime lider oluyor. Birçok şey öğrenmeme imkan sağlıyor.

Geleceğin Yıldızları’nın bana öğrettiği ekip ruhu, özgüven, yardımlaşma, arkadaşlık, dostluk, samimiyet, yabancı dilimi pratik imkanı, evrenselleşmek ve daha birçok şey beni çok yönlü bir bireye dönüştürdü. Geçmişteki kamplara baktığımda, asla unutamayacağım ve ilklerimi yaşadığım birçok eğlenceli anı hatırlıyorum. Ve bir sürü insanı özlüyorum. Şimdi ben de guide oluyorum! Bugüne kadar burada yaşadığım deneyimleri artık paylaşma ve kampçılara aktarma zamanım geldi. Onlara rol model olmak ve hayatlarına dokunmak en büyük hedefim. Hep birlikte güzel anılar biriktirmek için sabırsızlıkla bu yazın gelmesini bekliyorum. Her şey için teşekkürler.

BU SAYFAYI PAYLAŞ
DESIGN + DEVELOPMENT Adaptice