Aileler Ne Söylüyor

Aileler Ne Söylüyor

İki kızımız var. Eşim de ben de eski basketbolcuyuz. Bir zamanlar spor ile eğitim hayatını birlikte götürebilen, artık soyu tükenenlerden maalesef... Sporun insanın sosyal hayatına ve iş hayatına çok şey kazandırdığına şiddetle inananlardanız. Akademik başarı çalışınca gelir nasıl olsa; ancak küçük yaşta, karar alma, problemleri çözme, takım çalışması, sorumluluk ve mücadele gibi değerlerin kazanılması çok daha önemlidir. Bunlar olmazsa olmaz, başarıyı kalıcı kılmaz diyenlerdeniz. Geleceğin Yıldızları tam bizim aradığımız değerleri benimsemiş ve bunları ustaca çağa uyarlamış bir eğitim kurumu. Amatör ruhlu, ama bir o kadar da işlerinde son derece profesyonel koçların ve sporun içinden yetişmiş eğitimli idarecilerin bir araya geldiği, sporu ve bir çok sosyal aktiviteyi o çocukların hayatlarına dahil eden yer burası. Tüm ailelere bu deneyimi yaşamalarını tavsiye ediyoruz.
TED Ankara Koleji öğrencisi oğlum Kerem 2016’dan beri her yaz Geleceğin Yıldızları’nın yaz kamplarına katılıyor. İlk kampına katıldığında 11 yaşında idi. Daha öncesinde evden uzakta bazı etkinliklere katılmış olsa da evinden ve ailesinden bu kadar uzun süre uzak kalmamıştı. Hem o hem de biz, ebeveynleri, birbirimize söylemesek de bilinmeyenin getirdiği bir huzursuzluk hissediyorduk. Tek başına kalacak, tüm işlerini ve ilişkilerini tek başına yürütmeye çalışacaktı. Kamp sırasındaki ilk telefon görüşmesinde her şeyin yolunda olduğunu duymak çok rahatlatıcı idi. Kamp dönüşü yaşadığı bütün deneyimleri, yaptıklarını, kurduğu arkadaşlıkları dinlemek ayrıca keyifli idi. Takip eden yıllarda, bazen birden fazla ve farklı temalarda kamp programına katıldı. Her kamp, onun kişisel gelişimine katkı sağlayan, eğlendiği, öğrendiği, kamp sonrasında da devam ettirdiği arkadaşlıklar kurduğu farklı bir deneyim oldu. İlk kamptan sonraki her kampa katılmayı kendisi talep etti. Her kamptan da hep neşe ile anlattığı anılarla döndü. Kampların en önemli özelliklerinden birinin, farklı kişilik yapılarında da olsa her bir çocuğu bir noktadan yakalayıp topluluğa dahil etmesi olduğunu düşünüyorum. Çocuklar o topluluğun, organizasyonun içine girdikten sonra evlerini düşünmeye fırsatları olmuyor ve zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorlar. Tüm bunlar çocuklar fark etmeseler de onlar için güvenli bir ortamda gerçekleştiriliyor. Geleceğin Yıldızları kamplarının çocuklara kişisel gelişimlerine katkı sağlayan, özgüvenlerini geliştiren, sosyal gelişimlerini de arttıran deneyim fırsatları sağladığını düşünüyorum.
Alp ilk kez 7 yaşında Geleceğin Yıldızları kampına katıldı. Çok keyif aldığı, herşeyi kendi kendine başardığı ilk deneyimini yaşadı. Döndüğünden bu yana hep gelecek yıl katılacağı kampın hayalini kuruyor. Emeği geçen tüm Geleceğin Yıldızları Koçlarına çok teşekkür ederiz.
Her zaman söylüyorum, Geleceğin Yıldızları'na sadece gençlik kampı gözüyle bakmak büyük haksızlık olur, bizim için GY “Zeynep'in hayatına dokunan sihirli bir değnek" : Küçüklüğünden beri “film yönetmeni” olma hayali kuran kızım Zeynep 14 yaşında katıldı ilk kez GY film kampına, Geleceğin Yıldızlarını o günden beri ikinci ailesi olarak görüyor “kendimi en iyi ifade edebildiğim yer” olarak tanımlıyor kampı.. Kampın Zeynep'in hayallerinin gerçekleşmesi adına yaptığı katkı inanılmaz .. İlk kez kampa giderken henüz kamera tutmayı bile tam olarak bilmeyen Zeynep 14 günlük kamp dönüşünde bir filmin senaryosundan kurgusuna kadar herşeyi tek başına yapabilecek bilgiye, en önemlisi özgüvene sahip olarak döndü ve kamp dönüşü tek başına çektiği ilk filme katıldığı ulusal/uluslararası festivallerde hep aynı soruyla karşılaştık : “nasıl bir eğitim aldın ki bu yaşta böyle bir film çekebildin? ” Her fırsatta, her ortamda GY nin Zeynep’in hayatına kattığı şeylerden söz ettik ve başka çocukların ailelerinin bundan haberdar olması için elimizden geleni yaptık.. Kampın Zeynep’e kattığı özgüven, kendini doğru ifade edebilme becerisi, yaratıcılığının farkına varma gibi çok değerli birçok şeyin yanında, en önemlisi “problem çözme yeteneği” oldu ki bence hayattaki en önemli kazanımı bu olacak..Ne kadar teşekkür etsek az…
İki sene üst üste katıldığımız İngiltere kamplarından oğlumuz da biz de çok memnun kaldık. Aielerin güvenerek çocuklarını yollayabilecekleri bir ortam oluşturuluyor. Kaldıkları dorm'ları bizzat gördük; temiz ve medeni. Başlarında Türk eğitmenlerin bulunması hem çocuklar hem bizler açısından çok rahatlatıcıydı. Bu eğitmenlerin hastalık, vs. gibi durumlarda gösterdikleri yakın ilgi de çok önemliydi.
Oğlum Olivier ve kızım Julie, yıllardır Geleceğin Yıldızları tarafından düzenlenen kamplara katılıyorlar. Detaylara önem veren bir kişi olarak, Türkiye'de böylesine mükemmel organizasyon yapabilen bir kurumun olduğunu bilmek beni çok sevindiriyor. Hem oğlum hem de kızım kamplardan; mutlu, sağlıklı, büyümüş ve saatlerce anlatsalar da bitmeyen hoş anılarla dönüyorlar. Canlarımı Geleceğin Yıldızları'na tereddütsüz bir şekilde teslim ediyorum
Kızım Nazlıcan ve oğlum Atacan uzun yıllardır Geleceğin Yıldızları'nın yaz ve kış kamplarına severek gidiyorlar. Kamplarınızdan ben ve çocuklarım çok memnunuz. Koçlarınız da harikalar.
Basketbola ilk olarak Geleceğin Yıldızları'nın Atatürk Fen Lisesindeki salonunda başladım. Spor okulundaki çalışmaların ardından, 1993 yılında ilk kez düzenlenen yaz kampına katıldım. Bu kamp sayesinde basketbolumda ve kendime güvenimde büyük aşama kaydettim ve kampın ardından Efes Pilsen alt yapısına geçtim. Gerek Efes Pilsen' de ve milli takımlarda oynarken, gerekse de NCAA basketbol bursuyla üniversite eğitimimi sürdürdüğüm ABD'deki yaşantım sırasında Geleceğin Yıldızları ile hep çok yakın temas halinde olduk. Her yıl geleneksel bahar pikniğinde ya da Uludağ kampında Geleceğin Yıldızları Ailesiyle kucaklaşmak bana büyük mutluluk veriyor. Spor salonuna ilk adımımı attığım andan bugüne her zaman desteklerini arkamda hissettiğim, basketbolun yanında bana birçok yakın dostluklar kazandıran bu camianın parçası olmak benim için büyük şans. Şimdi, en büyük hedefim kızımın birkaç yıl sonra burada kampçı olduğunu görmek.
Basketbola 7 yaşında Geleceğin Yıldızları Spor Okulu'nda başladım. Geleceğin Yıldızları Ailesiyle geçirdiğim 5 yıl boyunca bana basketbolun dışında arkadaşlığı, gerçek sporculuğu, yardımlaşmayı, sevmeyi, sevilmeyi ve tabii ki doğru insan olmayı öğrettiler. 7 yıl Efes Pilsen' de ve yıldız ve genç milli takımlarda, ardından da aldığım basketbol bursuyla NCAA North Carolina State Üniversitesinde oynadım. Türkiye A Milli takımı ve çeşitli kulüplerde oynadım. Beni bu spora bağlayan Geleceğin Yıldızları Ailesine çok şey borçluyum. Bir Geleceğin Yıldızları üyesi olduğum için gurur duyuyorum!
Merhabalar sizlerle 4 yıl önce tanıştık, oğlum Yaşar bana çok bağlı bir çocuktu sürekli ''anne anne ''diyen peşimden ayrılmayan bir çocuk. İlk kampınıza yollarken de resmen çocuğu gönülsüz gönderdim ki iyi ki öyle yapmışım :) Şimdi günleri sayıyor acaba ne zaman kamp var? ne zaman gideceğiz ? ben iki dönem gitsem olmaz mı? kayak kampı onun vazgeçilmezi ; Yaşar için katkıları çok büyük mücadele etmeyi öğrendi, sörfü öğrendi kayak ve snowboard yapmayı çadır kurmayı ateş yakmayı. Kısacası hayattan, doğadan zevk almayı öğrendi, en güzeli de ellerinden telefonlar alınıyor internet yok sanal oyunlar yok. Yaşar sayenizde özgüveni yüksek cesur bir erkek oldu teşekkürler size.
Kızımız Lalin ile Geleceğin Yıldızları, 5 yıl önce tanıştı. Geleceğin Yıldızları’nın kamp sektöründe 20 yıllık tecrübesine dayanan eğitim kalitesine güveniyor; sağlık ve güvenlik gibi konularda hiçbir sıkıntı yaşamayacağımıza inanıyorduk. Yine de, her aile gibi kızımızın kampa katılmasına karar verdiğimizde ondan ayrı kalacak olmanın tedirginliğini yaşıyorduk. Lalin kamptan dönüp hevesle bize nasıl eğlendiğini, neler yaptığını, yeni arkadaşlıklarını, kısaca Geleceğin Yıldızları Ailesi’nin bir üyesi olmanın onu nasıl heyecanlandırdığını anlattığında doğru bir kurumda karar kıldığımızı bir kez daha anladık. Kamp boyunca yaşadığı tecrübelerden sonra kendi kendine bir şeyler başarabilmiş olmanın vermiş olduğu güven ile kızımın özgüveninin arttığını görmekten eşim ve ben çok memnunuz. Lalin yıllardır Geleceğin Yıldızları Yaz Kampı’na isteyerek ve severek gidiyor. Bu süreçte gördük ki, Lalin’in katıldığı kamplarda kurduğu dostluklar, edindiği tecrübeler; küçük yaşta sevgi, saygı, güven ve sorumluluk gibi değerlerinin gelişmesine yardımcı oldu. Geleceğin Yıldızları yöneticilerine, bizim kızımız gibi geleceğimiz olan tüm çocuklarımıza uluslararası standartlarda güvenli ve eğlenceli bir kamp ortamı sağladıkları için teşekkür ederim.
Oğlum Alihan “Geleceğin Yıldızları” kamplarında unutulmaz güzellikte kamplar yaşadı ve özellikle koçlarıyla kurduğu ilişkiler ona çok güzel şeyler kattı. Derken kızım Nilhan büyüdü ve Geleceğin Yıldızları ile Uludağ, Alaçatı ve İsviçre programlarına katıldı. Hedefi Geleceğin Yıldızları'nda koç olabilmek. Çocuklarımda gözlemlediğim olumlu gelişmeleri yakın çevremle paylaşıp, onların çocuklarının da imkanlarından faydalanmasını arzu ettim. Benim tavsiyemle “Geleceğin Yıldızları” kamplarına çocuklarını gönderen onlarca dostumun teşekkür telefonları beni çok mutlu etti.
Oğlumuz Doruk’un bir sene içerisinde katıldığı iki kamptan sonra gözlerinin içindeki mutluluk hissi ve kendine güvenindeki artış, sizlerin uzman ve profesyonel yaklaşımınızın açık bir göstergesidir. Mutlu çocuklar yetiştirme adına bizlere verdiğiniz destek bizim için çok önemlidir. Oğlumuz için yaptığınız her şey için sizlere teşekkür ediyoruz.
Geleceğin Yıldızları; adı üstüne kurulmuş muhteşem bir gençlik aktivite yapısı...Organizasyon, ekip çalışması, özgüven, gelişim, ileriyi görme yetisi, aile bağlarına katkısı ve tabi ki modern Türk gençliğinin örnek başlangıç yuvası olarak görüyorum. İki kızımın her kamp sonrası mutlulukları ve gelişimleri, ayrıca süregelen yeni kampların başlama heyecanı... O kadar güzel bir ortam ki, daha ne diyebiliriz!.. İYİ Kİ VARSINIZ....Tebrikler, Yeni heyecanlı organizasyonların başlangıcı dileğiyle, sevgiyle kalın...
Geleceğin Yıldızları’nın kurulduğu -hatta fikrin ortaya ilk çıktığı güne şahitlik etmiş biri olarak, bugün ulaştığı başarı ve uluslararası saygınlık karşısında mutluluğum ve gururum tarifsiz. Geleceğin Yıldızları kamplarının ve spor kulübünün ilk yılları benim de doktorluğumun ilk yıllarına denk gelmişti. Bu genç organizasyonun sağlık danışmanı genç bir doktor olarak, bir yandan küçük sporcuların sağlık kontrollerini yapıp ailelere bilgilendirme yaptığımı, bir yandan da kurucularıyla sakatlıkları ve hastalanmaları önleme konusunda kafa yorduğumuzu dün gibi hatırlıyorum. Önce kızım Geleceğin Yıldızları ailesinin bir parçası oldu. Büyüyüp kampçılıktan koçluğa geçti. Bu arada oğlum büyüdü ve artık hafta sonları onu basketbol okuluna götürüyorum. İlk yaz kampını geçen yıl İstanbul Beykoz'daki programla yaşadı, bu yaz da Uludağ kampına katılacak.
Geleceğin Yıldızları, işini amatör bir ruhla; ama profesyonelce ve severek yapan yöneticileri ve koçları, çok dikkatle ve özenerek hazırlanmış yaz ve kış programları, çocuklara verdiği ve de doğru değerleri ile, çocuklarımızı geleceğe hazırlayan, çocukları her türlü kamp organizyonu için gönül rahatlığıyla teslim edebileceğimiz Türkiye’deki en doğru kurumlardan biridir. Bu kampların çocuklara ne kattığını onlar büyüdükçe somut olarak daha yakından görecek, bu aileye girdikten sonra bir daha vazgecemeyeceksiniz...
Geleceğin Yıldızları ailesi ile oğlumuz Arda henüz 7 yaşındayken tanıştık, 10 yıl basketbol faaliyetleri ve yaz kamplarına aralıksız ve arkadaşlarını da yanına alarak katıldı. Yaz kampları dönüşü gerek fiziksel gerekse ruhsal olarak yaşadığı gelişimi ve değişimi ifade etmek gerçekten çok zor. Disiplin, eğitim, motivasyon, eğlence, spor , kültür, paylaşım ve arkadaşlık gibi gelişim çağında çocuklarımızın ihtiyaç duyduğu bir dolu kavramı bu 15 gün içine sıkıştırmak bile gerçekten büyük başarı. Geleceğin Yıldızları bizim için yalnızca basketbol okulu ve 15 günlük yaz kampı olmadı hiçbir zaman. Arda’yı dürüst, kendi ayakları üzerinde durabilen yardımsever, paylaşımcı bir birey olarak yetiştirmemizde bize yardımcı olan ailemizin bir ferdi. Arda artık yaz kamplarında koçluk yapıyor. İyi ki Geleceğin Yıldızları Ailesi ile tanıştık ve Arda’yı yetiştirmemizde bize verdiği destek için tüm Geleceğin Yıldızları ekibine sonsuz teşekkürler.
Kızımız ve oğlumuz Geleceğin Yıldızları ile bir çok defa Uludağ, İsviçre, Alaçatı Sörf ve İngiltere kamplarına katıldılar. Geleceğin Yıldızları Ailesine olan takdirimiz her geçen gün artarak devam etmektedir. Çocuklarımız “Geleceğin Yıldızları” her kamp döneminden mutlulukla,önemli deneyimlerle ve onların başarıya, sağlığa, mutluluğa yelken açmalarına vesile olacak yeni ve güzel dostluklarla, duygularla, görgü ve bilgilerle artan özgüvenle dönmüşlerdir. Geleceğin Yıldızları Ailesinin çocuklarımız ile ilgili her konuya gösterdikleri özeni hep gördük. Kamp dönemleri öncesi ve sırasındaki planlamaları, uygulamaları hep düzen içinde olmuştur. Her şeyin en saf ve samimi olanını, gerçeğini çocuklardan öğrenebiliriz. Çocuklarımızın Geleceğin Yıldızları ile ilgili güzel intibaları, geçirdikleri güzel ve değerli zamanlar, duygu ve düşünceleri her şeyi en güzel şekilde anlatmaktadır.Geleceğin Yıldızları’nın yeni kamplarına istek ve arzu ile gitmeleri aslında her şeyin en güzel ifadesidir. Çocuklarımızın hayatında güzel bir yer tutan, huzur ve neşe içinde geçirilen unutulmaz verimli kamplar ve çocuklarımızın nezdindeki yüksek “Geleceğin Yıldızları “ imajı aslında her şeyin ifadesidir. Geleceğin Yıldızları Ailesinin çocuklarımıza çok değerli katkılar sunan kampları yanında, Geleceğin Yıldızları Ailesinin vizyoner, kalıcı, sürdülebilir ve her geçen gün güven ve takdirimizi kazanarak genişlemelerine, büyümelerini gözlemledik. Geleceğin Yıldızları Ailesi her geçen gün yükselen bir marka olma yolunda emin adımlarla güvenle ilerlemektedir. Bu da ülkemiz ve ülkemizi meydana getiren aileler için büyük bir şanstır.
Oğlum tam 6 yıl kamplarınıza devam ettikten sonra koç oldu. Kampçı ya da koç farketmez, her yıl kamptan çok mutlu döndü. Çocuklarımızın sizin gözünde ne kadar değerli olduğunu bilmekten büyük mutluluk duyuyorum.
Gerçekleştirdikleriniz, çocuklarımız için o kadar muhteşem ki, sizin gibi profesyonel ekiplere tüm Türkiye’nin ihtiyacı var. Okullardaki eğitim programlarında da keşke bu tür programları da içerse.
Uzun yıllardır arkadaşlarımdan ve çevremden duyduğum kamplarınızdan “Uludağ-Gelişim Kampı”na ben de bu sene kızımı gönderdim.. Tüm bu süreç boyunca, yöneticiler, koçlar ve bütün ekip olarak; ilginiz, disiplininiz, çalışma sisteminiz ve iletişim yöntemleriniz sonucu elde edilen başarılı sonuçlar için sizleri kutlamak ve teşekkür etmek istedim… Kızım gitmeye önceleri pek de istekli olmamasına karşın kamptan döndüğünde geçirmiş olduğu değişim beni bile şaşırttı. Arkadaşları ve koçlarıyla derin bağlar kurmuş, eskiden yapmaktan hoşlanmadığı sporların şimdi tutkunu olmuştu. Daha döner dönmez kendi ağzından yorumları : “Bir ay daha olsa seve seve kalırdım / Gelecek sene mutlaka tekrar gitmek istiyorum / En kötü kısmı ayrılmaktı / Koçuma çok alışmışım, ayrılırken ağladım / Arkadaşlarımı şimdiden özledim / Keşke şu anda orada olsaydım vb…. Kampa gönderirken bizi özleyeceği konusundaki endişeliydim. Döndükten sonra; “Sizi çok özlemedim, aktivitelerden pek fırsat olmadı” demesine üzülsem mi sevinsem mi, kararsız kaldım. Özetle, bu kamp sonucu kızımın kendine güveni, yalnız iş yapma becerisi, insan ilişkileri ve iletişim konusunda gözle görünür farklılıklara şahit oldum. Ayrıca, cocuklarımızın yaşadığı bu eşsiz deneyime ek olarak biz veliler için de; telefon görüşmeleri, sms ile bilgilendirme, sosyal medya üzerinden haber ve fotoğraf paylaşımı vb. yöntemlerle bizi de rahatlatmayı ve çocuklarımızın yaşadığı eğlenceli-eğitici deneyimin “paylaşanı” yapmayı başardınız.. Mutlulukla sonuçlanan bu kamp ve yaptığınız her şey için tekrar teşekkür ediyor tüm çalışmalarınızda başarı diliyorum..
Bu sene, hayatında ilk defa anne ve babasından ayrı vakit geçirmiş olan oğlum Ali ile ilgili bazı gözlemlerimi paylaşmak istiyorum. Sizin de eminim yıllardır gözlemliyor olduğunuz gibi, Ali de Uludağ’daki yaz kampına birkaç hafta kala, endişelenmeye başladı. Daha önce hiç yalnız bir gece geçirmediği için bu endişe gidiş günü yaklaştıkça korkuya dönüştü. Ve gidiş günü taa Bursa’ya kadar sürecek bir ağlamaya dönüştü. Buradan itibaren devreye Geleceğin Yıldızları ekibi girip otelde geçen ilk gecenin sonunda bu ağlama “buralar da fena değilmiş yaa” duygusuna ve oradan da “burada çok eğleniyoruz”a dönüştü. Burada çevremden de bildiğim kadarı ile onlarca yüzlerce çocukla birebir ilgilenen direktör ekibine çok teşekkür etmemiz gerekiyor. Çocukların bir şeyleri “kendi başlarına” yapmaya başlamaları belki de hayatlarında karşılarına çıkan ilk büyük eşik. Bu eşiği atlatırken olabilecek en ufak bir yanlış hareket, en azından kendi çocuğumdan biliyorum, bu süreci yıllarca öteleyecektir. Biz bu eşiği Geleceğin Yıldızları sayesinde “zıplayarak” geçtik ? Dün kampın dönüşünde ilk defa oğlumla biraz sohbet etme imkanı buldum ve edindiğim izlenim kampın “gerçek” hayatı yansıttığı yönünde oldu. Yani koçlarla yapılan bir takım muziplikler, hiçbir zaman sizin bilmeyeceğiniz bir takım sırlar vs bu süreci bir okul disiplini ortamından çıkartıp çok daha çekici ve gerçekçi kılmış. Uzun lafın kısası, kampın sonlarına doğru bir aile özlemi ve bu özleme dayanamama süreci geçirsek de o da bir şekilde kısa sürede atlatıldı ve otobüse ağlayarak binen oğlum dün otobüsten inerken yine ağlıyordu. Sebep farklıydı bu kez, orada tanıştığı arkadaşlarının bir kısmını bir daha hiç göremeyeceğinden, bir kısmını da uzunca bir aradan sonra görebileceğinden kaynaklanan bir üzüntüydü bu seferki. Şimdiden bundan sonra olabilecek tüm kamplara gitmek için pazarlıklar başladı. Whatsup grupları zaten çoktan kurulmuş ve foto/mesaj alışverişi de hızla devam etmekte. Dün gece whatsup statüsünü de oğlum aşağıdaki gibi değiştirmiş bulunmakta. Herhalde bir dahaki kampa kadar sürer diye düşünüyorum. “ Efsanevi bir kamp dönemi geçirdim Geleceğin Yıldızlarına teşekkürler “Yunus T-Rex elele hep beraber seneye” “YuRexler Yurexleré #Yurexya#. - Ben bundan pek bir şey anlamadım ama herhalde kamp ekibi anlamıştır ? Tekrar bu organizasyonda emeği geçen herkese kendim ve oğlum adına çok teşekkürler. Başarılarınızın devamını dilerim.
Kayıttan, oğlumuzu teslim aldığımız güne kadar son derece profesyonel bir organizasyona şahit olduk. Yolculuk ekibi, oda koçları, basketbol koçları ve diğer emeği geçen tüm ekibinizi tek tek tebrik ederiz. Düzenli olarak bizleri bilgilendirdiğiniz sosyal medya, telefon sms’leri ve epostalar aracılığıyla kampların ne kadar düşünülerek ve planlanarak yürütüldüğünü görmüş olduk. Çocuklara yaklaşım, pedagojik uygulamalar, doğaya yaklaşımınız ve sportif öğretilerle alanınızda ne kadar uzman olduğunuzu kanıtladınız. Tanıdığı ve arkadaşı olmadığı için ilk gün çekinerek giden oğlumuz sayenizde müthiş bir enerjiyle geri döndü ve her sene gitmek istediğini belirtti! Nice 25 yıllar diliyor, tekrar tebrik ve teşekkür ediyoruz
Doruk’u kampa gönderiş nedenlerimiz herkes gibi türlü nedenler… Bizim ayrıca düşüncemiz bu yılki gireceği TEOG sınavı öncesi moral bulması ve çok yoğun internet oyunları oynadığı için -oyun sınavın önüne geçebiliyor- o yüzden de ilgi alanını arkadaş çevresi ve spor farklı alanlara kaydırabilmekti. Yıllardan beri düşündüğümüz hatta takip ettiğimiz Geleceğin Yıldızlarından başka bir seçimimiz de olmadı zaten. Eğlenceli, öğretici, bol aktiviteli zaman geçirdiği belli fotoğraflardan. Çok teşekkürler.
Ne yalan söyleyeyim başta kızımı hiç de göndermek gelmedi içimden. Çok yoğun ve programlı çalışma düzeni onun sosyal hayattan uzak kalmasına sebep olmuştu. Ayrıca tek bir gece bile evinden başka yerde kalmamıştı. Uzun bir iç muhasebeden kızımızı gönderdik. Giderken küçük kızımı otobüse bindirdim. Döndüğünde ise karşımdakinin benim kızım olduğuna önce inanamadım. Duruşu, edası, bakışı, her şeyiyle bambaşka biri vardı karşımda. Ayakları yere sağlam basan, özgüveni her haliyle ortada, kısa bir sürede çok fazla yol almış, bizim kanatlarını taşımaya çalıştığımız küçük kızımız harika bir genç insan olmuş kanatlarını öyle güzel çırpıyordu ki ona hayran kaldım. Bizim yıllardır yapmaya çalıştığımızı Geleceğin Yıldızları tüm profesyonelliği ile öylesine keyifli ve etkili yapmıştı ki önümüzdeki kocaman bir tümsekten kolayca atlayıverdik ve kızım şimdiden bir yıldız.
Oğlum iki yıldır kamplarınıza katılmakta. Her kamp dönüşü gözlerinin içinin güldüğünü görmek bize inanılmaz bir mutluluk veriyor. Kamplarda edindiği sorumluluklar, arkadaşlıklar ve koçlarına duyduğu sevgi-saygı sayesinde oğlum daha da büyüyerek dönüyor evimize. Oğluma kattığınız bütün olumlu özellikler için sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız.
Minik kızım Ceylin ne zaman büyüdün de artık kamplara gider oldun. Bilecik'te beden eğitimi öğretmeniyim. Bilecik bilirsiniz küçük bir şehir ve sosyal imkanları kısıtlı. Kızım bir kaç yıldır baba beni Geleceğin Yıldızları kampına yollar mısın diyordu. Ben de daha küçük olduğunu ve böyle bir kampın çok gerekli olmayacağını düşünmüştüm. Ama yanılmışım. Kızımın yoğun ısrarları sayesinde kayıt yaptırdım. Daha bu dakikadan itibaren çok profesyonel bir organizasyon olduğunu anladım. Bize tüm bilgiler ve kamp org. ile ilgili ayrıntılar iletildi. Hatta kamp yaklaşana kadar ona neler söylememiz ve neler söylemememiz gerekli olduğu bile belirtilmişti. Gerçekten çok başarılı bir tecrübeleri olduğu belli idi. Bursa'dan Ceylin'i gönderme günü geldiğinde aslında en sevdiğim varlık olan kızımdan uzaklaşmak tedirgin ederken, bizi çok başarılı bir kadro karşıladı. Gerek otobüsler gerek çalışanlar insana her noktada güven veriyorlar. Evet, bizim ufaklık otobüs camından el sallarken ağlamamak için kendimi zor tutmuş olsam da içimde bir huzur vardı. Kamptan bizi kızımın aradığındaki sesindeki heyecan ve mutluluk bizi çok sevindirdi. Kampın bittiği gün onu karşılamaya gittiğimizde bize sevinçle sarılacağını düşünürken, o ise kampın bittiği ve arkadaşlarından ayrılacağı için üzülüyordu. Hem biz velilere hem de çocuğumuza kattıkları güzel duygular ve hisler için, ve gerçekten her ayrıntısı düşünülmüş organizasyon için tüm çalışanlara çoooook TEŞEKKÜRLER...
Oğlumuz spor yapsın amacıyla başladığımız basketbol okulunda, oğlumuzun basketbolun dışında da çok şeyler öğrendiğini gözlemledik. Özellikle eğitmen ağabeyleri duruşlarıyla, iletişimdeki başarılarıyla, ekip bilinciyle hareket etmeleriyle oğlumuza 'rol modeli 'oldular. Bu süreç içerisinde oğlumda pozitif yönde gelişmeler oldu. Yaz dönemine girmemizle birlikte basketbol okulu tatile girdi. Geleceğin Yıldızları’nın Türkiye de başarıyla kamp organizasyonları düzenlediğini biliyordum. Duyurularında 15 günlük Bursa basketbol yaz kampı organizasyonunu gördüm. Eşimle birlikte Eren i bu kampa gönderip göndermeme konusunda düşünmeye başladık. Ne de olsa oğlumuz 9 yaşında bir çocuktu. Bu zamana kadar bizden hiç ayrılmamıştı. Kendi başına gideceği bu kampta mutlu olabilir miydi? Her şeyden önce böylesi bir deneyime hazır mıydı? Karar verme sürecimiz epeyce uzun sürdü. Sonunda göndermeye karar verdik. Bu kararı vermemizdeki en büyük etken, Geleceğin Yıldızları ekibine güvenimizin tam olması idi. Yine de birçok aile gibi biz de oğlumuzu kafamızda bazı soru işaretleriyle kampa uğurladık. Kamp süreci boyunca dört kez telefonla görüşme fırsatımız oldu. Eğitmen ağabeyi bizi telefonla arıyor, kendinden emin, yaptığı işin bilincinde bize Eren hakkında ve kamp hakkında genel bilgiler veriyor ve Eren'le konuşmamızı sağlıyordu. Eren in sesi son derece mutlu ve keyifli geliyordu.15 gün bize göre çok yavaş Eren e göre çok hızlı geçmişti. Buluşma anımız gelmişti. Bütün aileler gibi otobüslerin geleceği yere gittik. Otobüslerden inen çocukların şen, mutlu ve çokta keyifli indiklerini gözlemledim. Yeni arkadaşları ile vedalaşmaları görmeye değerdi. Eren in gözlerinin içi parlıyordu. Hiç durmadan kamp günlerini büyük bir çoşkuyla anlatıyordu. Bunun bir-kaç gün süreceğini düşünmüştüm. Yanılmışım. Aradan bu kadar zaman geçmesine rağmen ara, ara Eren hala kampta yaşadıklarını, nasıl spor yaptıklarını, kaldıkları odadaki arkadaşlarıyla iş bölümlerini, akşam eğlencelerini keyifle anlatıyor. Biz de Eren'in kamp sonrasında kendine güveninin arttığını, arkadaşları ile daha uyumlu olduğunu, odasını daha düzenli tuttuğunu, kamp arkadaşlarıyla hala iletişimde olduğunu, gelecekteki hedeflerinden birisinin kampta eğitmen ağabeyi olmak istediğini mutlulukla izliyoruz. Değerli Geleceğin Yıldızları yöneticileri ve çalışanları, oğlumuzun gelişimindeki katkılarınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyoruz. Yeni kamp organizasyonlarınızda buluşmak dileğiyle...
‘Geleceğin Yıldızları’ ile kızımı ve bizi tanıştırdığın için teşekkür ederim. Senin ve sevgili Murat Gözet’in vermiş verdiği güven ile kızım Begüm’ü hiç tereddüt etmeden Alaçatı sörf kampına gönderdik. Kızımızın kampta bulunduğu süre içinde de huzurluyduk. Begüm ün sesinde duyduğumuz mutluluk tınısı ile memnuniyetimiz daha da arttı. Kamp sonrasında kızım ve birlikte gittiği arkadaşları gelecek yıl tekrar buluşmak üzere sözleştiklerini ifade ettiler. İlk kez bizden ayrı bir tatil ve kamp ortamında bulunmak kızımızın özgüvenini arttırmış, sorumluluk alma gerekliliğini öğretmişti.
Geleceğin Yıldızları Kampına katılma isteği, T.E.D. Ankara Koleji’nde öğrenci olan kızım Çağıl’dan geldi. Bir önceki sene Geleceğin Yıldızları Kampına katılan arkadaşı kamptan çok mutlu ayrılmış, bu da Çağıl’ı bu yıl kampa katılmak için çok heveslendirdi. Bizim içinse ilk defa ayrı tatil yapacağı için biraz zor bir karar olacaktı. Daha evvel kampa katılan arkadaşının annesi ile görüşünce kararımız olumlu oldu. Daha sonra Geleceğin Yıldızları Ankara temsilcisi Işıl Hanım ile tanıştık, kendisi Ankara’dan kampa, kamptan Ankara’ya çocuklarımıza eşlik edecekti. Bu da bizi çok sevindirdi. Kamp sırasında telefon görüşmelerimiz ve kamp koçları ile temaslarımızda Çağıl’ın mutlu olduğunu öğrenince çok sevindik. Kızım da kampta doğa ile iç içe olan çeşitli spor ve aktivitelerinden çok memnun oldu. Akşamları çok eğlendirmişti. Çağıl bu kamptan yeni dost ve arkadaşlar edindi. Kamp sonu kendine daha güvenli, sağlıklı, zinde ve mutlu bir Çağıl görmek bizi de çok mutlu etti.
'Geleceğin Yıldızları ile tanışmamız, Ankara temsilciliğini aradığımızda onların telefonda güven veren sesi ve yakın ilgisiyle gerçekleşti. Öncelikle emekleriniz için çok teşekkür ederiz. Bugüne kadar Bilge'yi gönül rahatlığı ile ilkokul üçüncü sınıftan beri Tevfik Fikret'in okul gezilerine gönderdik, bu gezilere Geleceğin Yıldızları Kampı da eklendi, zira döndükten sonra arkadaşları ile telefonda bir program kullanarak, gelecek sene için geri sayım başlatmışlar bile. Ve Koçluk sisteminiz bir harika. Çok iyi düşünülmüş ve üniversite yıllarında okurken aynı zamanda çalışan bir öğrenci olmam nedeniyle, bu tür çalışmaların ileriki yıllardaki faydasını kendim bizzat yaşadığımdan, bu sisteminizi öğrendiğimde çok heyecanlandım ve gururlandım. Umarım Bilge'de Geleceğin Yıldızları'nda, 'Bilge Koç' olarak yoluna devam eder...
Oğlumuz Efe çok mutlu, bu kampa gittiği için kendini çok şanslı hissediyor. Farklı şehirlerden arkadaş edinmesini ve farklı kültürleri tanımasını önemsiyoruz. Kamp sayesinde özgüveni arttı. Bir daha katılması için sabırsızlıkla bekliyoruz.
Yıllardır iyi olanı sürdürmekteki kararlılığınız, çocuğumuza öyle olumlu düşünce ve davranışlar kattı ki. Teşekkürler. Ankara'da bir temsilcilik açmanız, bu yıl size ulaşmamızı hem kolaylaştırdı hem de Işıl hanım ve Turgay bey sayesinde keyifli hale getirdi. Yılların eğitimcilik tecrübesini kültür güven doğruluk çözüm kararlılık samimiyet imbiğinden süzerek, Geleceğin Yıldızlarının anlayışını Ankara'da yansıtan, sizin güzel güneşli yüzünüz oldular. Görüştüğümüz her veli bu görüşü paylaştı. Bunun için de teşekkürler. Yeniliklerle yeniden sizlerle olmayı bekleyeceğiz.
Benim GY ile tanışmam 2008 yılına uzanıyor. Lise yıllarımda gittiğim ilk kampımda çok güzel arkadaşlıklar edindim. Bir yandan kendi kişisel gelişimimin farkına vardım. GY bir aile ve katıldığım kamplar sonunda hala devam ettirdiğim bir çok güzel arkadaşlıklarım var. Benden sonra kardeşim, kardeşimin arkadaşları ve kuzenimin de GY kamplarına katılmasını ısrarla tavsiye ettim. O sırada Işıl Hanım'la tanıştık. Benim zamanımda Ankara'dan giden bir iki kişi olurduk. Kendi imkanlarımızla kamplara katılmaya çalışırdık. Işıl Eğitim sayesinde Ankara'dan artık daha çok öğrenci planlı bir şekilde kampa ulaştırılıyor. Ayrıca kayıt sürecinden itibaren ulaşım dahil herşey Işıl Eğitim tarafından profesyonelce çözümleniyor. Kardeşimle GY kamplarında başladığımız kayak sporuna daha ileri sevide olarak devam ediyoruz. Kuzenim ise GY koçu olma yolunda. Her şey için teşekkür ederiz.
Başvuru aşamasından oğlumuzu geri almaya kadar olan süreçteki düzenli çalışma, iletişimdeki güler yüzlü ve yardımcı çabalar gerçekten alışılmışın ötesindeydi. Oğlumuzun bu kamptaki kazanımları: - Kendine güveni arttı - Yeni tanıştığı kişilerle daha rahat iletişim kuruyor - Kendi kararları ve tercihleri konusunda daha net davranış gösteriyor - Başka kültürlerden arkadaşlarla paylaşımda bulunması bakış açısını değiştirdi - Okulda arkadaş ilişkileri konusunda daha başarılı, geçen sene yaşadığı sorunlara çözümü kendisi bulmayı başardı - Bir öğretmeni “Sertaç okulda daha özgüvenli hareket ediyor” gözlemini iletti Geleceğin Yıldızları ailesine teşekkürler.
Oğlum Güvenç, Geleceğin Yıldızları Ankara temsilciliği aracılığıyla Alaçatı'da düzenlenen sörf kampına katıldı. Öncelikle tüm çalışan ekibi ve ilgisinden dolayı Işıl Hanım'ı tebrik etmek isterim. Gerek ekibin profesyonel yaklaşımı, gerekse ilgisi bizi çok etkiledi. Güvenç oradan iyi yönde değişmiş olarak döndü. Tek başına gitmesine rağmen orada çok güzel arkadaşlıkları oldu ve çok eğlendi. Bence bunda ekibin profesyonelce ve programlı çalışmasının büyük etkisi var. Ayrıca cep telefonlarını haftanın belli günleri kullanmaları da onları derslere ve arkadaşlarına daha ilgili yaptı. Herşey için çok çok teşekkür ederiz.
Kızım Elif defalarca Geleceğin Yıldızları kamplarına katıldı. Kamplarınızın kişilik gelişiminde çok büyük katkıları oldu. Şimdi 20 yaşında yurt dışında mimarlık eğitimi alıyor. Oğlum Kerem ise 11 yaşında ve 2013 Uludağ ve 2015 Hillside babalar oğullar kamplarına katıldık birlikte. Tadı damağımızda kaldı. Kerem bu yaz da iki kuzeniyle Uludağ futbol gelişim kampına katılacak. Sevgili Geleceğin Yıldızları ekibi; sizleri bu amatör ruhla bu kadar profesyonel bir iş çıkardığınız için kutluyor, çocuklarını tek başına yarım saat bile yalnız bırakamayan bu neslin ebeveynleri olarak, kamplarınızda 15 gün sizlere teslim edebilecek güveni yarattığınız için ayrıca tebrik ediyorum...
Geleceğin Yıldızları Adana-Mersin temsilcisi sevgili Eser Hanım ve tüm ESSE eğitim danışmanlık ailesi, Öncelikle bu yaz kızımın Geleceğin Yıldızları ailesiyle tanışmasına aracı olduğunuz için çok teşekkür ederim. İngiltere'de dil okuluna gitmesi konusunda kızımı ikna etmeniz için Temmuz 2014 de yanınıza gelmiştim. Kızımla görüştükten sonra hiç aceleci olmamamiz gerektigini söylediniz. Ağırdan alalım, kendini hazır hissetsin öyle yurtdışı düşünelim dediniz.Bunun için de 15 günlük Geleceğin Yıldızları Uluslararası Kampını önerdiniz. Şimdi ne kadar doğru bir iş yaptığınızı daha iyi anlıyorum. Kızım 15 günlük Uludağ Kampı sonrası 1 ay İngiltere' ye gitmeyi tereddütsüz kabul etti. Çok mutlu döndü ve üniversite eğitimini de Londra'da almak istiyorum dedi. Şimdi ısrarla koç olarak her yaz Geleceğin Yıldızları ailesine katılmak istiyor. Kızım için dönüm noktası olan bu yaza imzanızı attığınız için tekrar teşekkür etmek ve paylaşmak istedim. Sevgi ve saygılarımla...
Kızım Zeynep, iki yıldır Geleceğin Yıldızları kamp programlarına katılmakta. Programlara büyük bir heyecanla gitmekte ve çok büyük mutlulukla dönmekte. Katıldığı programlarda çok güzel arkadaşlar edindi ve kalıcı dostluklar geliştirdi. Geleceğin Yıldızları yöneticilerini ve koçlarını profesyonel hizmetlerinden dolayı kutluyorum. Ayrıca, bizi Geleceğin Yıldızları Ailesi ile tanıştıran ESSE – Mersin Firmasına teşekkür ederim.
Katıldığımız Baba& Oğul Kampı, bazen gün boyunca toplasam 2 dakikadan fazla konuşamadığım oğlu ile daha fazla vakit geçirmeme ve iletişimimi geliştirmeme katkıda bulundu. Birlikte aktivite yapmak ve takım olmak için bolca fırsat yakaladık. Tabletler ve elektronik oyunlar olmadan doğayla baş başa zaman geçirdik. Birlikte uyuduk, birlikte uyandık. Bu kampta oğlumla günlük hayat akışının hipnozundan kurtulabilme şansı yakaladık.
Maalesef , yoğun iş yaşamı ve seyahatler hafta içi birlikte geçirdiğimiz zamanı oldukça kısaltıyor. Kaan’ın gelişimi açısından kesinlikle unutulmayacak bir anı oldu bu kamp. Baba&Oğul kampında oğlumla beraber çok eğlendik. Birlikte spor yapıp aynı takımda olmak ve birbirimizi daha farklı ortamda tanımak çok keyifliydi. Aynı zamanda diğer baba- oğul ilişkilerini de gözlemleme şansımız oldu. Birbirimizi daha iyi tanıdık. Bu yaşlarda zaman çok çabuk geçiyor. Bu nedenle vakti en iyi şekilde gülerek, eğlenerek gerektiğine daha da fazla inandık.
Kampın etkisi rezervasyonların yapılmasıyla başladı. Oğlum ile özel olarak seyahat edip, aileden sadece ikimizin katılacağı bir aktivite daha önce planlamamıştık. Aramızdaki iletişimin ve paylaşımın arttığını hissettim. Orada yaptığımız görev dağılımı ile onun gizli prensiplerini öğrenme fırsatı buldum. Onun özel zevklerini daha yakın takip etmem gerektiğini öğrendim. Bir aktivitede duygusallık seviyesinin ne kadar yüksek olduğunu öğrendim. İş konuşmadığımız ve düşünmediğimiz 2 gün geçirdik. Zaman sıkıntısı yüzünden çocuklarına yeterli ilgiyi gösteremeyen babalara tavsiye ederim.
Baba-Oğul Kampı, Hillside’ın harika ortamında, gündelik hayatın yoğunluğundan ve dikkatiniz için yarışan pek çok etmeninden uzakta, yapılandırılmış aktiviteler ile sizi destekleyerek çocuğunuzla olan iletişiminizi perçinleyecek, birbirinizle olan bağınızı güçlendirecek bir kanal açıyor. Siz Baba-Oğul kampına katılıyorsanız muhtemelen zaten iyi bir babasınız ve oğlunuzla daha da iyi vakit geçirecek yollar arıyorsunuz. Özellikle oğlunuzun gözünden, sizinle geçirdiği vakit, aktivitelerden aldığı zevk, bunların eşliğinde beraberce gülmek ve birbirinizle paylaştıklarınız sayesinde, oğlunuzda da yarattığı farkındalık ile iletişiminiz ve birbirinize olan bağınız güçleniyor. Ayrıca sırf baba-oğul ilişkisinde değil, iki erkek, iki arkadaş olarak bulunduğunuz şehirden uzaklara yolculuğa çıkmak, bu yolculuğun sorumluluğunu ve macerasını paylaşmak, oğlunuzu daha olgun bir birey, daha da ötesinde bir can dostu olarak görmenizi destekliyor ve doğal olarak ilişkinize, etkileşiminize katkıda bulunuyor.
Öncelikle tekrar teşekkür ediyorum böyle bir organizasyon için, Arda halen sayıklıyor kampı. Belki ‘Kamp Mezunu’ kavramı ile tekrar bir araya gelmeler, başka aktiviteler görüşülebilir, çoğunluk İstanbul’da olduğu için belki İstanbul’da toplanılabilir sizin önderliğinizde, belki de daha önceden de bu tip organizasyon yapılmış olabilir, çünkü gerçekten ekip sağlamdı, iyi eğlendik
Organizasyon mükemmel, hedefine adanmış bir ekip , özenli ve profesyonel ,mekan süper, daha önce akla gelmeyen deneyimler yaşattı. Teamwork&Teamplay; diye ciddi bir iş olduğunu öğrendim. Benim için çok ihtiyaç duyulan bir “break” oldu: bisiklete bindim, denize girdim, eğlendim. Benim bundan önceki kurumsal iş hayatı dönemimde, pek çok “gelişim, farkındalık, vs” aktiviteye katılma fırsatım olmuştu. Sizin ve ekibinizin işini amatör ruhla ama profesyonellikten taviz vermeden mükemmeliyetçi bir şekilde yapma gayretinizi çok takdir ediyorum. Aktivitenin her aşamasındaki ayrıntıda bunları görebildim: kimlik kartı tasarımından, ortam ve mekan seçimine, program takibi ve katılımcılar ile olan ilişkilere kadar her adımda..
Çocuğumla geçirdiğim vakit, beraber futbol oynamak muhteşemdi. Farkında olup ama uygulayamadığımız şeylerin hatırlatılması ilginçti. İletişim yönü kuvvetli , eğlenceli bir kamptı. Teşekkürler.
Bize bu harika deneyimi yaşattığınız için, şahsım adına size çok teşekkür etmek istiyorum. Sayenizde, ben, ve eminim diğer tüm babalar, geçirdikleri keyifli zamanın yanında, çok önemli farkındalıkları da yaşama fırsatı buldular. Sadece, hayatın zorlukları ve karmaşası içerisinde ister istemez boğulabilen ilişkilerimize taze bir nefes aldırmakla kalmadınız, baba-oğul beraberliğimize, her zaman hatırlanacak, çok önemli ve pozitif bir iz bıraktınız. Umuyorum ileride tekrar bir araya gelme fırsatımız olur.
Süper. Eğitici. En az bir kez her baba yaşamalı.
İlişkimizi paylaşma, güven ve ekip çalışması yönünde geliştirdiğini düşünüyorum. Güzel, farklı ve çok yararlı bir kamp. Teşekkürler.
Harika bir organizasyon. 2014 Kasım’da büyük oğlumla gittim. Çok etkilendim. 2015 Nisan’da küçük oğlumla gittim. Her detayı bilmeme rağmen yine farklı duygular yaşadım. Her iki çocuğumla baş başa geçirdiğim paha biçilmez zamanlardı. Her gördüğüm babaya oğlu varsa vakit geçirmeden bu kampa gitmesini tavsiye ediyorum. İyi ki varsınız.
Baba oğul ilişkisi gerçekten çok önemli bir kavram. Aradaki ilişkide sorumluluk, sevgi, saygı, oyun arkadaşlığı, güven var. Ve bu kampta bunları çok güzel hissettik. Keyifli bir kamptı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.
Bizim oğlumla hayatımıza Babalar Oğullar Kampı adı altında 2 sene önce girdiniz (Kızım ise 4 senedir Geleceğin Yıldızları Kamplarında). İnanın oğlumun yaşı gereği ortak ne noktalar bulabiliriz, ne yapabiliriz diye bulmakta bu kadar zorlanırken bana müthiş bir program önerdiniz. İlk kampımızda sevinç, neşe, mutluluk, enerji, spor, eğlence, öğretme, düşünme, uygulama gibi duygu ve eylemleri öyle güzel bir şekilde oyunlarınızın ve yarışmalarınızın içine saklayıp bizlere yaşattınız ki kamp bitiminde oğlumla ben hüzün dolu bir şekilde evimize dönüp bir dahaki kampı iple çekmeye başladık. Bu yıl 4. kez katılacağız. Her bir yeni kamp diğerinden daha keyifli oluyor. Ayrıca, babalar olarak bizler de değerli dostlukların temelini burada atabiliyoruz. Özet olarak, profesyonellik seviyenize ciddi saygı duyup alkışlarken, koyduğunuz amatör ruhu tüm kalbi duygularımla selamlıyorum.
Ekibin çok düzenli, dakik, nazik ve işini biliyor olması beni etkiledi. Oğlumun dünya görüşü değişti. Babasıyla hem eğlenebileceğini hem mücadele edebileceğini kavradı.
Muhteşem organizasyon için tekrar teşekkürler.
Duyguların geliştiği, sevgi bağının pekiştiği, baba oğul ilişkisinin tavan yaptığı bir kamp.
“….Hayatta en çok ben babamı sevdim" diyordu şair. Bir kere olsun içimdeki sesi dinledim. Bu sayededir ki, Uzun süredir, yaşayamadıklarımı yaşadım, Babalar ve Oğullar Kampında. Oğlum Doruk ve kendime hayatta yaşattığım en güzel hediyeydi. Sadece ben değil, sadece Doruk değil, orada olan tüm babalar ve tüm oğullar, hayata dair hiç silinmeyecek çok güzel bir imza attık, o kısacık ama hala devam eden iki günde. Başta Geleceğin Yıldızları Ekibi olmak üzere tüm emeği geçenlere sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız…”
Oğlum , dışarıda atan kalbim, duygularına dokunurken elini tuttum, güvenini gördüm sevindim. Şükrüm arttı. Seni yine tanıdım. Anı kaldı çocuklarına, torunlarıma… Yine buluşalım sadece sen ve ben. Bu anıları biriktirmemizde emeği geçen Hillside ve Geleceğin Yıldızları’na teşekkürler.
Oğlumla zaman geçiriyorum ama Baba&Oğul Kampındaki hava çok farklı. Öyle güzel ve dengeli bir program yapılmış ki oğlumla beraber hem eğlendim hem öğrendim. Murat Koç bizi kah büyük adamlar gibi oturtup sohbet etti kah çocuklar gibi koşturdu ve hatta ağlattı. İçeriğini biliyorum ama oğlumla tekrar gitmek istiyorum.
Oğlumuz Ege ve kızımız Ezgi kampa ilk kez bu yıl katıldı. İlk evden uzak bir deneyim. Onların büyümesinde ve gelişmesinde kampın etkisini eve dönmeden görebildik. Karar verme, grupla birlikte hareket etme, düzen, bağımsızlık ve daha pek çok becerileri ilk günden gelişmeye başladı. En önemlisi ise daha ilk telefon konuşmasında ilk cümlelerinin “Gelecek yıl tekrar gelebilir miyiz?” olmasıydı. Geleceğin Yıldızlarının çocuklarımızın kendi yıldızlarını bulması için ne denli önemli olduğunu daha iyi anladık…
Öncelikle Geleceğin Yıldızları Ankara temsilcisi Işıl Hanım ve Turgay Bey ile kızımı, yaz kampına gönderebilme vesilesiyle tanıştığım için memnuniyetimi dile getirmek isterim. Kızım Ela Yeşil'i başta sizlerin şahsi duruşunuz ve şirketiniz hakkında olumlu tavsiyeleriniz ile Geleceğin Yıldızları Yaz Kampı İngilizce bölümüne gönderme kararı aldık. Bu kararı alırken Ela'nın ''ben bu kampa gitmek istiyorum, ben başarılı olurum' 'kendisini hazır hissetmesi de etkili oldu. Kızımızın, ailesinden ilk uzak kalışı olmasına rağmen,bizim beklentilerimizin üzerinde bir kamp dönemi geçirdiğini gördük. Beklentilerimiz içinde, tek başına kalabilmeyi,yeni arkadaşlar edinmesi, bulunduğu ortama uyum sağlayabilmesi, paylaşabilmek,verilen görevlerde sorumluluk alabilmek ve kendi kararlarını alabilmesi,aldığı kararları uygulayabilmesi bizim için önemli idi. Kamp dönüşünde, kızımızın çok mutlu, kendinden daha emin ve kampı başarılı tamamlamanın vermiş olduğu gururu gördük. Benim en çok hoşuma giden, Ela'nın kamp dönüşünde, uzunca bir süre yaşadıklarını anlattıktan sonra,bana ve annesine ''BEN SENEYE YAZIN TEKRAR KAMPA GİTMEK İSTİYORUM'' demesi oldu. Kızım,eşim ve şahsım adına,şirketinizin gerçekleştirmiş olduğu organizasyon için teşekkür ve tebriklerimi bildirir, başarılarınızın devamını dilerim
Geleceğin Yıldızları’yla ilk kez bu yıl tanıştık. 13 yaşındaki oğlum Deniz, Kuşadası İngilizce Yaz Kampı’na katıldı… Her şeyden önce veliye güven veren ilgileri ve organizasyon becerisi nedeniyle tüm çalışanlara, koçlara ve yöneticilere teşekkür ederiz. Oğlum başta pek istekli olmamasına rağmen kamptan çok mutlu döndü. Tahmin ettiğimizden çok daha iyi bir kamp dönemi geçirdi. Öyle ki, bir haftalık süre kısa geldi. Seneye tekrar görüşmek üzere…
Kızım İlsu bu sene ilk kez Geleceğin Yıldızları kampına katıldı. Bize orada günlerinin dolu dolu geçtiğini, seneye tekrar gitmek istediğini söylüyor. Son derece mutlu döndü. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz
Kızımız Ece GY kayak kampına katıldı ve son derece mutlu olarak döndü. Her yıl gitmek istiyor. Çocuklarımızın sporla kazanacağına inandığımız değerlere sahip olması için doğru tercih yaptığımızı gördük. Bu kadar profesyonel bir organizasyonla bizi tanıştıran Ankara temsilciniz Işıl Hanım'a ve tüm GY ekibine teşekkürler..
10 yaşındaki oğlum için daha geçen yıla kadar asla bir kampa göndermem sözümün üzerinden daha 1 yıl geçmeden, Geleceğin Yıldızları ile tanıştık ve yakın iki arkadaşı ile birlikte oğlumu göndermeye karar verdik. Her ne kadar kamp öncesinde, yaptığımız araştırma, Geleceğin Yıldızlarından yapılan hepsi tecrübe edilmiş bilgilendirmeler olsa da kamp başlayana kadar hep kafamda soru işaretleri oldu. Fakat daha ilk ayrılık saatlerinden başlayarak, Geleceğin Yıldızlarının nasıl bir organizasyon ve tecrübe ile ve fakat sevgi esasında hazırlandığını ve yaşandığını gördük. Oğlumun dönüşüyle birlikte endişe ve özlem duygularını, mutluluk, gurur ve Geleceğin Yıldızları ekibine duyulan minnet aldı. Oğlum, her anı dolu dolu ve keyifli geçirmişti. Koçların hangisini anlatacağını bilemedi. Kamp süresince yaşanılan mutluluğun fotoğraflardan ve oğlumun anlattıklarından çok fazlası olduğunu düşünüyorum. Bu arada koçluk sisteminin gözlemlediğim kadar çok başarılı olduğunu belirtmek isterim, pırıl pırıl genç abi ve ablalar hem oğlumun keyifli ve eğlenceli vakit geçirmesinde hem de örnek alacağı büyükler olarak hafızasında kalmasında çok önemli oldu. Eğitim, spor ve eğlencenin çok başarılı bir şekilde hayata geçirildiğini ve bu kampa katılarak oğlumun hem bedensel hem de kişisel gelişimi için çok doğru yaptığımızı düşünüyorum. Sanırım gelecek yıllarda katılmak kaçınılmaz olacak. Tüm Geleceğin Yıldızları ekibine ve süreci başından sonuna kadar büyük bir sabırla bizimle birlikte yaşayan Ankara Temsilcisi Işıl Hanım’a çok teşekkürler.
Kızım Gülce kampa gitmeden önce onu nelerin beklediğini merak ediyordu ve biraz tedirgindi. Ama daha ilk konuşmamızda her şeyin bizim tahmin ettiğimizden çok daha iyi olduğunu, sesindeki mutluluktan hemen anladık ve ailesi olarak doğru bir karar verdiğimizi gördük. Her türlü aktivitenin güvenli, huzurlu, öğretici ve sevgi dolu bir ortamda kendi yaşıtları ve koçlarıyla yapıldığı bir organizasyon olan Geleceğin Yıldızları, gerçekten adına yaraşır bir Gençlik Kampı. Kamp süresince sürekli olarak mail ya da mesaj yolu ile bilgilendirilmek de bizleri memnun etti. Tüm ekibe çocuklarımızla bu kadar içten ilgilendikleri için çok çok teşekkür ediyoruz. Bir daha görüşmek ümidiyle sevgilerimizi gönderiyoruz. İyi ki sizinle tanıştık ve bu ekibin bir parçası olduk. Teşekkürler…
Sedef ilk başta spor ağırlıklı bir kampta zorlanacağını düşünmüş. Ancak, koçlarının ve grup arkadaşlarının katkısıyla çok eğlenceli zaman geçirmiş. Gelecek seneyi heyecanla bekliyor. Ben de evin en küçüğü (2 ablası var) ve prensesi olarak bizi arayacağını düşünmüştüm, ama kaygılarım boşa çıktı. Dönüşünde inanın duruşu bile farklıydı. Hepinize teşekkür ederiz. Sevgilerimizle.
Kamptan çok memnun kaldık. Veli bakış açısından organizasyon çok iyiydi. Yeterince bilgi, aynen tanımlı. Kamp organizasyonunu tebrik ederim. Asier de çok mutlu döndü. İkinci hafta telefon üzerinde bana “gelecek yıl döneceğim” dediği zaman çok mutlu oldum. Bu kamp herkese öneriyorum. Her şey için teşekkür ederim.
Ben anne olarak çocuğumu emin ellere teslim ettim diye gerçekten güvendim. Geleceğin Yıldızları bu konudaki hassasiyetime de cevap verdi. Kızım da keyifli, eğlenceli bir kamp hayatı geçirdiğini söylüyor. Geleceğin Yıldızları bu işi ciddiyetle yapıyor ve kurumsal çalışıyorlar. Bütün ekibi kutluyorum. Kış kamplarını da düşünüyoruz.
Mustafa Eser – Bilgisayar Mühendisi Lise yıllarımdan itibaren çok sayıda kamp deneyimi yaşamış biri olarak oğlumun da böyle bir deneyimi edinmesini çok istemiştim. Geleceğin Yıldızları kampını oğlum bir arkadaşıyla birlikte keşfetti ve katılmayı kendileri istediler. İki haftalık kamp sonunda güzel anılarla ve çok mutlu olarak döndüler. Kişisel ve arkadaşlık ruhlarındaki gelişimin de zaman içinde fark edileceğine inanıyorum. Şimdiden gelecek yıl planımız hazır. Böyle bir olanağı sağladığınız için sizlere bir veli olarak teşekkür ediyorum. Sizlere da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Çocuklarla yakından ilginiz ve bilgilendirmeleriniz için. Bizlere gözümüz arkada kalmadan ve sorunsuz olarak oğlumuza mutlu bir dönem yaşattınız.
Oğlumuz Çınar’ın üstüste 3. yılıydı sörf kampında. Yine çok eğlendi, iyi vakit geçirdi. 4.sü için de sabırsızlanıyor… Bu arada yakın dönem ideali de kampta koç olmak:)
Kızım Yankı Ada katıldığı Kuşadası İngilizce Dil Kursundan döndüğü günden bu yana sürekli orada geçirdiği güzel günlerden, arkadaşlarından ve koçlarından bahsediyor. Ben bütün Geleceğin Yıldızları ekibini gösterdikleri özen, verdikleri dil eğitimi, sağladıkları sosyal ortamdan olayı bir kere daha tebrik ederim. Özellikle günümüzde çocukların esiri oldukları cep telefonu konusundaki kısıtlamaların da onlara bireysel gelişim yönünden büyük katkı yaptığını eklemem gerekiyor.. Şahsınızda tüm ekibe teşekkürlerimi iletiyorum.
Oğlum ailesinden kimse yanında olmadan ilk kez böyle bir aktivite için evinden ayrıldı. Tanıdığı tek bir arkadaşı da yoktu. Ancak yolculuğa çıkmadan önceki akşam ateşlenince 2 gün geç katılabildi kampa. Bunun da verdiği tedirginlikle ilk bir kaç gün yaşadığı eve dönme isteğini Burak Koç’unun desteğiyle, kendine duyduğu özgüvenin tazelenmesi sonucunda atlattığını söyledi. Kampa gününde katılamama durumumuz ortaya çıktığında ilk temas kurduğumuz Ankara temsilcisi Işıl Hanım ve onun bilgilendirdiği kamp yöneticilerinin ilgili tutumlarına teşekkür ederiz. İlerleyen süreçte de Işıl Hanım’ın ilgisi devam etti ve bu durum bizi çok memnun etti. Yine kamp öncesi dönemde aklımıza gelen soruların yanıtlarını bulmamızda da Işıl Hanım çok destek oldu. Oğlum Judo Gelişim Kampına katılmıştı. Judoyla ilk kez tanıştı. Gözde Koçu çok sevmiş. Judo’ya devam etmek istiyor. Kampa katıldığı dönemde alması gereken ilaçların düzenli olarak kendisine ulaştırılması son derece memnuniyet verici. Kamp sana ne kattı dediğimde; “Takım olarak bir şeyleri iyi yapmayı” yanıtını verdi.
Oğlum Kerem’in evinden ilk ayrılışını ve ilk kamp deneyimini sizler gibi işini profesyonelce gerçekleştiren bir organizasyon ile yaşamış olmasından çok mutluyum. Ankara temsilciniz çok değerli Işıl hanım ile kamp bilgilendirmesi, kayıt işlemleri, çocuğumun kampa ulaşımından kampın bitişine kadarki süreç, kelimenin tek anlamıyla sorunsuz yürütüldü. Ailece her birimizin payına düşen ne endişe, ne korku, ne panikti, sadece özlem. Oğlumun bu kamptaki kazanımlarını gözlemlemek için zamana ihtiyacımız var, ancak şunu söyleyebilirim ki şu anki en büyük kazanımımız Kerem’in mutlu olarak dönmüş olması. Bütün ekibi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Teşekkürler
Geleceğin Yıldızları hakkında çevremden duyduğum olumlu geri bildirimlerden sonra oğlumu da bu deneyimi yaşaması için hiç tereddüt etmeden gönderme kararı aldım ve almakla da çok iyi bir şey yaptığımı söyleyebilirim. Öncelikle bu organizasyonda yer alan herkese teşekkür etmek isterim. Gerek kamp öncesi Ankara bürosu Işıl Hanım’a bana güven veren yaklaşımı gerekse kamptaki koçumuz Onur koça ve kamp süresince bizi kamp süreci ile ilgili bilgilendiren Murat Bey’e özellikle teşekkür etmek isterim. Oğlumun kamp dönüşü hiç durmadan bize kamp ile ilgili neler yaptığını anlatması bu kamp ile ilgili ne kadar mutlu olduğunun göstergesi. Hele döner dönmez bir sonraki kampını şimdiden planlaması ilk kez evden ayrılmış 10 yaşındaki oğlum için oldukça büyük bir adım. Özellikle kendinden daha emin tek başına bu kampı tamamlaması onun kendisine olan güvenini oldukça artırmıştır. Bunu başarmasına kamptaki olumlu atmosfer olmadan mümkün olmazdı yoksa hemen eve dönmek için bin türlü bahaneler arardı. Geleceğin Yıldızları’nın herhangi bir organizasyon olmadığını ve kamp bitiminde de hala biz velilere karşı bir sorumluluk hissederek bizleri bilgilendirmeleri biz velilere de değer göstermeleri takdir etmeye değer. Bu anlamda geleceğe bir yıldız kazandırmışlardır.
Başvuru aşamasından oğlumuzu geri almaya kadar olan süreçteki düzenli çalışma, iletişimdeki güleryüzlü ve yardımcı çabalar gerçekten alışılmışın ötesindeydi. Oğlumuzun bu kamptaki kazanımları: Kendine güveni arttı. Yeni tanıştığı kişilerle daha rahat iletişim kuruyor. Kendi kararları ve tercihleri konusunda daha net davranış gösteriyor. Başka kültürlerden arkadaşlarla paylaşımda bulunması bakış açısını değiştirdi. Okulda arkadaş ilişkileri konusunda daha başarılı, geçen sene yaşadığı sorunlara çözümü kendisi bulmayı başardı. Bir arkadaşımın oğlu “Sertaç okulda daha özgüvenli hareket ediyor” gözlemini iletti
Geleceğin Yıldızları Kampına katılma isteği, T.E.D. Ankara Koleji’nde öğrenci olan kızım Çağıl’dan geldi. Bir önceki sene Geleceğin Yıldızları Kampına katılan arkadaşı kamptan çok mutlu ayrılmış, bu da Çağıl’ı bu yıl kampa katılmak için çok heveslendirdi. Bizim içinse ilk defa ayrı tatil yapacağı için biraz zor bir karar olacaktı. Daha evvel kampa katılan arkadaşının annesi ile görüşünce kararımız olumlu oldu. Daha sonra Geleceğin Yıldızları Ankara temsilcisi Işıl Hanım ile tanıştık, kendisi Ankara’dan kampa, kamptan Ankara’ya çocuklarımıza eşlik edecekti. Bu da bizi çok sevindirdi. Kamp sırasında telefon görüşmelerimiz ve kamp koçları ile temaslarımızda Çağıl’ın mutlu olduğunu öğrenince çok sevindik. Kızım da kampta doğa ile iç içe olan çeşitli spor ve aktivitelerinden çok memnun oldu. Akşamları çok eğlendirmişti. Çağıl bu kamptan yeni dost ve arkadaşlar edindi. Kamp sonu kendine daha güvenli, sağlıklı, zinde ve mutlu bir Çağıl görmek bizi de çok mutlu etti. Geleceğin Yıldızları ailesine ve sizlere teşekkür ederiz.
Geleceğin Yıldızları ile tanışmamız, telefonda güven veren sesinizle ve yakın ilginizle gerçekleşti. Öncelikle emekleriniz için çok teşekkür ederiz. Bugüne kadar Bilge’yi gönül rahatlığı ile ilkokul üçüncü sınıftan beri Tevfik Fikret’in okul gezilerine gönderdik, bu gezilere Geleceğin Yıldızları Kampı da eklendi, zira döndükten sonra arkadaşları ile telefonda bir program kullanarak, gelecek sene için geri sayım başlatmışlar bile:). Ve Koçluk sisteminiz bir harika. Çok iyi düşünülmüş ve üniversite yıllarında okurken aynı zamanda çalışan bir öğrenci olmam nedeni ile, bu tür çalışmaların ileriki yıllardaki faydasını kendim bizzat yaşadığımdan, bu sisteminizi öğrendiğimde çok heyecanlandım ve gururlandım. Umarım Bilge’de Geleceğin Yıldızları’nda, ‘Bilge Koç’ olarak yoluna devam eder…Herşey için çok teşekkür ederiz. Sevgiyle kalın.
Oğlum TED Ankara’da okuyor, 2003 Ağustos doğumlu. 5.sınıftan 6.sınıfa geçerken iyi bir yaz kampında hep tatil hem spor yapsın hem de kendi başına kalabilsin istedik. Anneanne – babaanne yanı olmadan herşeyi kendi başına koordine edeceği, sınırlı telefon görüşmelerinin olacağı, i-pad, playstation olmadan bizden de ayrı olacağı bir 15 gün açıkçası bana çok cazip geliyordu ama firmanın programı yazıldığı gibi uygulayıp uygulayamayacağı konusunda endişelerim vardı. Sonuçta gitmesine karar verdik. Tüm telefon görüşmelerimizde ondan olumlu sözler duydum, koçları ve yeni arkadaşları ile güzel bir 15 gün geçirdi, çok güzel tecrübeler kazandı. 15 günün arkasında iyi organize olmuş bir firma vardı. Sporu, eğlencesi, doğa yürüyüşleri şeklinde programda gördüğümüz her şeyi yaptılar. Bu sene yeniden gitmek istiyor.
Geleceğin Yıldızları ile tanışmamız bir arkadaşımın referansı ile “Babalar ve Oğullar” kampına katılmamız ile oldu. Oğlumla çok eğlenceli ve güzel anılar paylaştığımız bir 2 gün oldu. Daha sonra oğlumuzu Uludağ’da kayak kampına ve basketbol kampına yolladık. Bizden ayrı geçirdikleri bu kamp dönemlerinde çok güzel vakit geçirdiklerini hem kendi anlatımından hem de fotoğraflardan gördüm. Pırıl pırıl gençlerin koçluk yaptığı, güler yüzün eksik olmadığı, bir çok ince ayrıntının titizlikle düşünüldüğü bu organizasyonların çocukların gelişimine katkı sağladığını ve vakitlerini iyi değerlendirmelerine yardımcı olduğunu düşünüyorum. Emeği geçen kişileri kutlarım. İlerki dönemlerde Geleceğin Yıldızları’nın diğer kamplarında görüşmek üzere.
Oğlum ile katılmış olduğum bu kampı hayatım boyunca unutamayacağım. İkimiz içinde inanılmaz keyifli ve yeni tecrübelerle dolu geçti. Evimizden ilk defa uzakta baş başa geçirdiğimiz bu üç gün ruhumuzu besledi ve büyüttü. Ne mutlu bizlere ki, artık ülkemizde de bu tip organizasyonların büyük bir profesyonellik içinde yapan kurumların olması. .
Kaan ile ilk defa baba oğul olarak böyle bir etkinliğe katıldık. Kamp süresince geçirdiğimiz her zaman diliminde çok keyifli anlar yaşadık. Oğlumun bana yazdığı mektupta belirtiği gibi “ lütfen bu kampa tekrar gelelim “ cümlesi kampın ne kadar güzel geçtiğinin kanıtıydı. Geleceğin Yıldızlarının tüm koçlarına çok teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.
Oğlum Ozan ile doğduğu günden beri bu kampa gitmek için bekliyordum. Kamp sırasında " Baba en güzel tatilimiz bu oldu, çok eğleniyorum" dedi. Bu söz benim için her şeye değer. Kamp sırasında oğlumun benim için çizdiği resim de çok anlamlıydı. Bu kamptan sonra oğlumla daha fazla plan yapmaya ve tatile çıkmaya karar verdik. Küçük oğlumla da okul çağına geldiği zaman bu kampa gitmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.
Babalar ve oğullar kampına katılacağımız belli olduğu günden itibaren oğlum ve ben bu kampın başlamasını dört gözle bekledik, hatta oğlum kaç gün kaldı diyerek devamlı günleri sayıyordu. Uçağımız çok erken saatteydi ve havaalanına gitmek için yola çıkarken gerçekten çok heyecanlıydık. Uçaktan indik ve Hillside’a giderken transferde diğer baba ve oğullar ile yavaş yavaş tanışmaya başladık. Kampın başlamasından otelden ayrılacağımız ana kadar oynadığımız oyunlar, futbol maçları ve diğer tüm organizasyonlardan o kadar keyif aldık ki oğlumla kırk yıllık arkadaş gibi eğleniyor, şakalaşıyor ve çok güzel zaman geçiriyorduk. Gerçekten ikimiz de kamp hiç bitmesin istedik. Daha önce büyük oğlum ile de katıldığım ve çok keyif aldığım bu kamp küçük oğlumla da aynı keyifle geçti. Hem oğlum hem de ben yeni arkadaşlar edindik. Oğlum döndüğünde de annesine çok güzel bir kamp olduğunu ve yarın olsa hiç uyumadan hemen tekrar bu kampa gitmek istediğini söylemiş. Oğlum ile aramızda ki güzel ilişkinin daha da perçinlendiğine inandığım bu kampı tüm babalar ve oğullara kesinlikle tavsiye ederim. Gerçekten bu kampa gitmeyen çok şey kaçırır.Tüm Geleceğin Yıldızları ekibine çok ama çok teşekkür ediyorum. Sevgiyle kalın...
Kamp tam adına layık bir kamp oldu. Oğlumla dilediğimce vakit geçirebilmek ve tüm aktivitelerin verdiği mesajları keyifle hayata geçirmek, beni çok mutlu etti. Yardımcı koç arkadaşların bilgi seviyesi ve çocuklarla kurduğu iletişim şekli beni çok etkiledi. Bunun da sizin ayrı bir başarınız olarak görüyorum. Kamp sırasında çocukların birbiriyle sorunsuz iletişim kurabilmesinde rolünüzün büyük olduğu kanaatindeyim.
Günümüzün yoğun temposu; hele İstanbul’ da yaşıyorsanız kaotik yaşam süreci bir çok şey gibi ilişkilerinde zorlanmasını beraberinde getiriyor. Bütün bunlardan kurtulup hayatta en çok sevdiğiniz, vazgeçemeyeceğiniz çocuklarınızla vakit geçirmek çok kıymetli bir hal alıyor. Babalar ve oğulları kampı özelinde bu fırsat çıkınca oğlumla beraber bu kampa katılmaya aylarca önce karar vermiştik. Kampa katılmadan önceki her konuşmamızda Tuğra'nın gözlerinde beliren parıldama beni hep mutlu etmişti zaten. Kamp süreci bizim için yeni tecrübeler edinmeyle ve eğlenceli geçti; kamp dönüşü Tuğra'nın baba ben çok eğlendim demesi ise olaya noktayı koydu bence. Benim için bir başka nokta diğer babaların - oğulları ile olan ilişkilerini gözlemlemek oldu. Her çocuk farklı ; eğlenmeleri, oyun tarzları ve gelişen sorunların çözümü her baba-oğul için farklı yöntemlerin geliştirilmesini gerektiriyor. Bu kamp benim babalık eğitimimin bir parçası oldu galiba :)
Başından sonuna kadar en ince detayın düşünüldüğü bu kampta diğer sevgili babalar ve dünya tatlısı oğulları ile keyifli , eğlenceli ve bizleri oğullarımızla daha da kaynaştıran çeşitli oyunlarla, kıran kırana geçen futbol maçlarıyla, harika tekne turuyla gerçekten yaşanılması gereken çok güzel bir kamp dönemi geçirdik. Bize bu ortamı yaratan Geleceğin Yıldızları’nın değerli koçlarına ve Hillside Beach Club’ın deneyimli ve güler yüzlü personeline gönülden teşekkür ederiz. İlk defa katıldığımız bu güzel ve çok faydalı kamptan sonra sevgili oğlum Berk ile aldığımız karar sonucu ; bir daha bizsiz bu kampı yapamazsınız. Siz nerede biz orada.
Eşim Geleceğin Yıldızlarının Hillside Beach Club da düzenlediği Baba&Oğul Kamp ilanını görünce hemen bana gider misiniz diye sordu. Oğlum Demir ile ilk defa böyle bir deneyim yaşayacağımız ve hatta baba oğul olarak bu kadar uzun süre baş başa kalacağımız için çok heyecanlanarak tabii ki dedim. Kamp zamanı yaklaştıkça oğlumdaki ve bendeki heyecan artmaya başladı. Sizleri organizasyondaki profesyonelliğinizden dolayı tebrik ediyorum. Bana oğlumla ilk defa bu kadar birlikte olma fırsatı veren böyle bir kampa katıldığımız için çok şanlı olduğumuzu düşünüyorum. Demir normalde mesafeli bir çocuktur ama kampta bana “Babişko” “Babacım” “Buraya getirdiğin için çok teşekkür ederim” gibi sözler duymak bile bu kampta bizim birbirimize bağlılığımıza ne kadar artısı olduğunu fark ettim. Dönüşte uçakta seneye yine gelelim mi dediğimde çok istekli bir şekilde evet dedi. Lütfen bizi bundan sonraki Baba&Oğul kamplarının hiçbirinde unutmayın, sezon başında da sonunda da mutlaka katılacağız. Sizlere bu kampı organize ettiğiniz için Demir ile birlikte sonsuz teşekkürler ediyoruz.
Yazın başıydı ve eşim arkadaş grubunda konuşurlarken sizlerin organize ettiği Babalar-Oğullar Kampından haberdar olmuş ve büyük oğlum Emir ile bana böyle bir aktiviteye katılmak isteyip istemediğimizi sorduğunda her ikimizin de cevabı kocaman bir “Eveett” di. Emir doğduğundan beri hep aklımda olan ama bir türlü yapma şansı yakalayamadığımız kamp fırsatıyla karşı karşıyaydık. Her ikimiz de inanılmaz heyecanlıydık. Kampın yapılacağı tesiste yaz tatilimizi geçirirken bile “Acaba hangi aktiviteler olacak diye meraktan bir iki defa otel yönetimini sıkıştırdıysak da hiç bir cevap alamadık Bizlere söylenen hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim olacak söyleminin ne denli haklı bir açıklama olduğunu anlayabilmek için kampın yapılacağı tarihi beklemek zorunda kaldık… Evet, beklenen gün gelmişti. Emir aile bireylerinin hepsine teker teker telefon açıp “ Babamla biz 3 gün yokuz kampa gidiyoruz.” diye bilgilendirmeleri yaptıktan sonra Cuma sabahı çok erken saatte olan uçağımız için Perşembe akşamı erkenden yattı. Sabah havaalanında bizim gibi heyecan ile bekleyen bir baba-oğul ile tanışıp kampa İstanbul'dan başladık. Ve sonrasında her bir anın çok özel ve anlamlı olduğu serüvene oğlumla beraber koyulduk. 3 günün sonunda ise oğlumun “ Baba keşke kamp 1 hafta olsaydı” sözü ne kadar güzel bir tecrübe yaşadığımızın en güzel ve yalın anlatımıydı. Kamp boyunca hem çok eğlendik, hem yeni dostluklar kurduk hem de birbirimizi keşfettik. Yeri geldi duygusallığın doruklarına çıktık, yeri geldi heyecandan çocuklarımızla kıyasıya mücadele ettik. Tüm koçlara, bu titiz ve profesyonel organizasyon için ayrı ayrı teşekkür ederim. Sevgilerimle,
Ailemizde ve çevremizde bir çok çocuğun tecrübe ettiği “ Geleceğin Yıldızları “ kamp hayatını, kızımız 7 yaşına girdiği sene tecrübe etti. Hayatında ilk defa tek başına kalacak olan kızımız; kaygı, merak ve acabalarla gittiği kamptan olgunlaşmış, kararlarını kendisi veren, ne istediği bilen, ihtiyaçlarını kendi başına karşılayan bir birey olarak geri döndü. Çok iyi bilinen ve güvenilen kurum olan Geleceğin Yıldızları’na kızımıza kattıkları için çok teşekkür ederiz. Yeni kampları iple çekiyoruz. İyi ki varsınız.
Gerçekten çok keyifli bir hafta sonu geçirdik. Öncelikle kendisi kadar güzel insanlarla tanıştırdığı için Işıl Hanım' a ve Geleceğin Yıldızları'ndan Murat Bey' e ve tüm ekibine sonsuz teşekkürler.
Oğlum çok mutlu döndü. Çok aktivite yaptıklarını, değişik dünya mutfakları denediklerini ve tattığını ve çok eğlendiğini söyledi. ''Paramıza değdi'' dedi. Ailecek gülümsetti bizi...Bense bilgisayar karşısında oturan bir nesil oldukları için özellikle doğada yapılan aktiviteleri ve doğa yürüyüşü çok hoşuma gitti. Gelecek yıllarda da kamplara devam etmek ümidiyle tebrik ediyorum tüm ekibi.
Efe Doruk giderken tereddütlerim vardı. Hiç bu kadar ayrı kalmamıştım. Ama çok çok mutlu döndü. ''Tekrar gidebilir miyim gelecek yıl?'' diye soruyor. Döndüğünde '' benim gizli bir yeteneğim varmış. o da dans etmekmiş'' diyen bir oğlum var. Işıl Hanım' a desteği ve ilgisi için teşekkür ederim, Kamp yönetimini de kutluyorum.
Evet çok şanslıyız. Güvenilir kurumlara ve kişilere ulaşıp çocuklarını onlara teslim edebilmiş bir aile olarak çok şanslıyız. Şu anda Saint Joseph Lisesinde okuyan büyük kızım için kamp programı yaparken o zaman 8 yaşında olan ve Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Okullarında okuyan kızım Nil de kampa gitmek istediğini söyledi ve hiç tereddütsüz, O’nu da Uludağ’a kampa gönderdik. Evet o minik kampçı iki haftanın sonunda gururlu, mutlu, özgüveni yüksek bir çocuk olarak Ankara’ya döndü. Büyük kızım ise bu yıl young star olarak son yılında inanılmaz günler geçirdi. Üç yılda kendisi gibi, özgüvenli, paylaşımcı, mutlu ve ne istediğini bilen gençlerle birlikte oldu. Koçlarını çok çok sevdi. Bu yıl Liderlik Kampında geleceğin koçu olmak için üç hafta Uludağ’da olacaklar. İnanın Temmuz ayını dört gözle bekleyen Geleceğin Yıldızları gelecekte harika işler yapacaklar. Onlara güvenin.Tekrar Teşekkürler Geleceğin Yıldızları Ailesi
İnsan dahil olmadığı tatilden keyif alır mı? Alır, alır. Bir anne olarak ben çok keyif aldım. Baba- oğul Uysalların keyifle geçirdiği 3 günlük hafta sonu tatili anıların tamamını henüz dinleyemedim. Emre, tatil anılarını anlatmak için sabırsızlanıyor ben de dinlemek için akşamı iple çekiyorum. Murat’ın mutluluğu ve oğluyla geçirdiği zamandan aldığı keyiften bahsetmesi çok güzeldi. Baba-oğula yaptığım sürpriz tatildi bu. Sürprizin her iki taraf açısından da anlamlı, eğlenceli, keyifli üstelik te konforlu geçmesi, geleceğe dair yeni hayallere yelken açtırması pek hoşuma gitti. Bu organizasyonu deneyimleyenler yaşadıklarını çok güzel özetlemişler. Dahil olmadığım tatilden duyumsamaları ve geri bildirimler için bir iki sayfa yazabilirim… Özetle, harikasınız, yürekten teşekkürler. Bu organizasyonu planlayan, aşamalarında emeği geçen herkesi tek tek teşekkür ediyorum. Emeklerinize, yüreklerinize sağlık. Sevgilerimle.
13 yaşındaki kızım "19-26 Haziran 2018 Geleceğin Yıldızları İngilizce Kampı'na katıldı.Hayatımızda ilk kez bizden ayrı bir hafta geçirecek olmanın verdiği korku, heyecan, merak, endişe duygular karmakarışık. Kampa gidişi durgun, ancak dönüşü muhteşem oldu. Kızımın kampa gittiği hali ile, döndüğü hali arasında dağlar kadar fark vardı.Tüm korkularımızın, endişelerimizin yersiz olduğu ortada idi.Döner dönmez ayağının tozu ile bir sonra katılacağı kampın planlarını yapmaya başladı.Bir sonraki kamp hedefimiz inşallah Bursa Uludağ İngilizce Gençlik Kampı. Özellikle bu organizasyona katılmamıza vesile olan Ayşen Hanım'a, sonrasında ise kamp süresince ilgilerini bir an olsun esirgemeyen eğitim koçlarımıza sonsuz teşekkürler. Bir sonraki kampta görüşmek üzere ...
Geleceğin Yıldızları kampını okulumuzun bize gönderdiği mail aracılığıyla duyduk. Yaz tatili sürecinde ODTU GVO Ankara okullarında okuyan kızım Burcu için faydalı bir program arayışı içindeyken bu kampı duymak bizim için harika oldu. ilk kamp deneyimi olduğu için biraz heyecanlı ve merak içindeydik. Kamp detayları bize çok iyi bir şekilde bildirildi. Hazırlanma sürecimiz bu bilgiler ışığında çok rahat oldu. Ankara'da bulunduğumuzdan kampa ulaşım için yine organizasyonun bize sağladığı otobüs ile gerçekleşti. Kamp yetkililerinin beraberinde Uludağ'a gidiyor olmaları bize güven verdi. Yaşıtları ile birlikte dolu dolu 2 hafta geçirmeleri, kendilerine rol model aldıkları abi ve ablalarıyla iletişim kurmaları, farklı şehirlerden arkadaş edinmeleri, bir birey olarak kendi ayakları üzerinde durabildiklerini görmeleri ve kendilerini idare edebilmeleri kampın pek çok faydasından sadece bir kaçı olduğunu düşünüyorum. Her türlü faaliyetin eğlence içerisinde, eğitici unsurları barındırarak, profesyonel ekip önderliğinde, iyi yetişmiş koçlarla yapıldığı kampın kızımın gelişiminde çok önemli bir yeri var. Her sene kamp dönemini sabırsızlıkla beklemekte ve coşkuyla hazırlanmaktayız. Bu kamplara katılma şansı bulan ve iyi değerlendiren gençler kazandıkları artı değerle gelecekte daha başarılı bireyler olacaktır.
Hayatımız akıp giderken, yoğun çalışma temposu içerisinde konudan konuya savrulurken, üzerine çok titrediğimiz çocuklarımız bu koşuşturma içerisinde hayatta kendilerine yer ediniyor çok hızlı büyüyorlar. Onlarla birlikte geçirdiğimiz vakit, kimi zaman otomatiğe bağlanıp yetişme telaşı ile farkındalıksız geçiyor. Geleceğin Yıldızları Kampı güzel kalıcı anı oluşturmak ve anı ölümsüzleştirmek için harika bir ortam! Kendileri de eski katılımcılardan oluşan koç ekibi çocukları ve aileleri çok güzel bilgilendirip yönlendiriyor. Tüm faaliyet çocukların özgüvenini artırma, takım ruhunu öne çıkarma, diğer çocuklar ve aileleri ile organize olmayı teşvik edici yönde planlanmış. Aynı yıl iki defa ODTU GVO Ankara Aileleri ile Aile Kampı'na katıldıktan sonra Babalar&Oğullar kampına da katılarak oğullarım ve ben kaliteli unutamayacağımız zaman geçirdik. Kendi adıma üzüldüğüm tek şey çocukların kamp ortamına alışmaları ve ilerleyen kamplara yalnız gitme istekleri oldu. Bahaneden biz de çocuklarla harika vakit geçiriyorduk.
Kızım Rana’nın ilk kamp deneyimi zaman uygunluğu nedeniyle İngilizce Deniz Kampı’na 11 yaşında iken 3 kız arkadaş olarak gitmesi ile başladı. 1 hafta ilk defa aileden ayrı tek başına kendi kendine kalmak onun için çok özel bir deneyimdi. Bu ilk deneyim öncesinde neden geleceğin yıldızları kamp organizasyonunu tercih ettiğimizi sorarsanız, öncelikle güven veren bir kuruluş görüntüsü olması akabinde bir ebeveyn olarak aklıma takılabilen tüm soruları benim adıma web sayfasında yanıtlamış olmalarıydı. Akabinde Ankara Yetkilisi Işıl Hanım ile iletişime geçtiğimizde onun hem bir eğitmen, hem de bir anne olarak bizleri bilgilendiren, kucaklayan yaklaşımı doğru adreste olduğumuzu kanıtladı. Akabinde kızımızın her yaz kamp adresini bulmuş olduk. Ertesi sene Rana’nın tercihi ile Alaçatı Sörf Kampına bu sefer 2 kız arkadaş olarak katıldılar. Rana aynı zamanda bir sporcu olması nedeniyle bu kamp onun için mükemmel bir deneyimdi. Bu kamp sırasında hem sportif faaliyette bulunması, ayrıca eğitsel, kişisel gelişimine katkı sağlayacak birçok etkinlikte yer alması ona çok iyi gelmişti. Rana Ankara/ Çayyolu Bilfen Lisesinde okuyor. Kamplarda hem kendi okulunun farklı şubelerinden, hem de Türkiye’nin farklı illerindeki okullardan gelen yaşıtları ile tanışmak, ortak paylaşımlarda bulunmak kültürel, vizyonun gelişimi açısından çok yararlı olduğunu kamp dönüşündeki aktarımlarından şahit olduk. En son geçen sene Uluslararası Gençlik Kampına 8 kız arkadaş olarak katıldılar. 8 farklı yapıdaki liseli genç kızın kamp deneyiminin sonuçlarını ebeveynler olarak merakla bekledik. Organizasyondaki planlamanın akışı ile eğitsel ve gelişim takipli etkinlikler, keyifli bir çok gelişim oyunun içinde yer almak onları bir anda büyütmüştü. Faaliyetler arasındaki doğaya ve doğal kaynaklara dikkat çekilmesi ile ilgili hazırladıkları kısa danslı skeci dönüşte izlediğimizde, bir kez daha tüm gençlerimize güven duymamızı ve onlarla gurur duymamızı sebep oldu. Bu kamp deneyiminin ayrıca kazandırdığı bir şey de dönüşte gelecekte ne olmak istediği yönünde onda oluşan farkındalıktı. Çünkü yaşıtlarıyla kamp sırasındaki paylaşımlarında donanımlı okullardan gelen arkadaşları onu doğru yönde motive ederek, kendi ilgi alanları ile ilgili keşfe yöneltmişti .Lise ikinci sınıfta okumaya başlayacağı yaz öncesi bu hazırlık onun için çok değerliydi. Bu kanalla Geleceğin Yıldızları kamp organizasyonun tüm ekip üyelerine bir kez daha teşekkürlerimi sunar, satırlarımda belirtiğim tüm kamp eksenindeki hususların bir çocuğun gelişimi açısından ne kadar önemli olduğunu bir kez daha vurgulamak isterim. Rana’nın bu yaz kampa Young Star olarak katılmak istediğini belirtir, ilerleyen yıllarda da bir koç olarak ekibinizde yer almak istediğini de iletmek isterim. Tüm ekibe tekrardan teşekkürlerimizi sunarız.
BU SAYFAYI PAYLAŞ
DESIGN + DEVELOPMENT Adaptice