Bubble Yöntemi ve Kamp

BUBBLE modeli - kısaca dışarıyla ilişkisi kesilmiş, kendi içinde de küçük gruplara bölünmüş ve bu gruptakilerin de sadece birbirleriyle etkileşimde olduğu modeldir.

2020 NBA finallerinde uygulanan, artık birçok ülkedeki okul ve etkinlik uygulamalarında kullanılan ve de 2021 Tokyo Yaz Olimpiyatları'nda da kullanılacak olan 'bubble' sistemi 2021 kamplarımızın temelini oluşturacak.

Özetle, sağlıklı çocuklar kampa gelecekler, onları bekleyen sağlıklı kamp personeli ile buluşacaklar, küçük gruplarla kamp programına mutlu bir şekilde devam edecekler, düzenli olarak da sağlık açısından gözlemlenecekler. Bunlar olurken de dış dünyayla fiziksel temasları olmayacak.

Bu model ile gruplar 12 kampçı ve 2 koçtan oluşacak, bunlar tüm aktivitelerini diğer gruplarla sıfır veya minimum temas ile gerçekleştirecekler. Aktivitelerini grup olarak yapacaklar, yemeklerini yine aynı grup olarak birlikte yiyecekler.

Her grupta, el hijyeni, maske, sosyal mesafe uygulamaları yanında sabah akşam ateş ve semptom takibi düzenli olarak yapılacak. 

Kampçılar ve personel kampa - sağlıklı bir şekilde gelecekler, kamp sırasında her türlü gelişme her an gözlemlenecek, kampa veli veya başka kimse gelmeyecek, kamp süresi boyunca kampın dış dünya ile fiziksel bağlantısı kalmayacak, gıda tedariki vb gerekli şeyler ise temassız teslimat yöntemiyle yapılacak.  

Bunun dışında günlük uygulamalardan bir kaç madde ile bahsetmek gerekirse; 

Aktivitelerin %80 i açık alanda, doğada olacak. Tesis içinde yapılacak aktivitelerde sosyal mesafe- grup sayıları dikkate alınacak.

Bütün kamp tesisi içinde belirlenen alanlarda el hijyen istasyonları kurulacak.

Geniş katılımlı aktiviteler bu yaza özel kaldırıldı. Oyun çeşitliliği arttırılarak kampçılar daha ufak gruplarla farklı ve yeni aktiviteler yapacaklar.

Kullanılan bütün spor malzemeleri günlük olarak dezenfekte edilecek.

Kamp içinde servis kullanılması gereken alan ve gezilerde bubble içindeki kampçılar ve koçlar yer alacak. 

BU SAYFAYI PAYLAŞ
DESIGN + DEVELOPMENT Adaptice