Geleceğin Yıldızları Spor Kulübü

Geleceğin Yıldızları Spor Kulübü

1992'den Bugüne

Geleceğin Yıldızları Spor Okulu'nun 1989'da çalışmalarına başlamasından kısa bir sonra spor okullarında yetişen sporcuların müsabakalar yapabilmesi ve liglerde mücadele edebilmesi amacıyla, 1992 yılında Geleceğin Yıldızları Spor Kulübü faaliyete geçti.

Bu yıl 26. sezonunu yaşayan Geleceğin Yıldızları Spor Kulübü, geride kalan yıllar içerisinde örnek bir spor camiası olarak saygı gören bir kulüp olmanın yanında milli takımlara, NCAA'e ve büyük kulüplere sporcu yetiştiren bir kulüp de olmayı başarmıştır.

Efes Pilsen, Fenerbahçe gibi kulüplerin altyapılarında oynanayan pekçok sporcunun yanında milli takımlarda yüzlerce kez yer almış ve NCAA'de basketbol bursuyla eğitim görmüş olan Emre Atsür, NCAA North Carolina State, Benetton, Efes Pilsen, Fenerbahçe, Beşiktaş ve A Milli takımlarda oynamış olan Engin Atsür gibi oyuncuların yanında Galatasaray ve Beşiktaş gibi 1 lig takımlarının antrenörlüğünü yapmış olan Yağızer Uluğ sporculuk ve antrenörlük kariyerlerine Geleceğin Yıldızları Spor Kulübü'nde başlamış kişilerden sadece bir kısmıdır...

Geleceğin Yıldızları Spor Kulübü halen basketbolda minik, küçük ve yıldız kategorilerinde İstanbul liglerinde mücadele etmekte, ayrıca voleybol şubesi de geleceğin yıldız voleybolcularını yetiştirmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

  • llo
BU SAYFAYI PAYLAŞ
DESIGN + DEVELOPMENT Adaptice