Kamp Nedir?

Kamp Nedir?

“Kamp = OKUL DIŞI EĞİTİM"

Kamp, ''extra curricular education” ya da “outdoor education”, okul saatleri dışında yapılan ve çocukları, gençleri gelecekteki rollerine hazırlamayı hedefleyen destekleyici bir unsurdur.

Sabit bir yerde ve yatılı/gündüzlü/ gezi/haftanın belli gün ve saatlerini kapsayan spor, sanat ve benzeri eğitim gelişim faaliyetlerine genel olarak KAMP demek mümkün.

Kampçılığın 150 yıldan fazla geçmişi var. Dünyanın farklı bölgelerinde modeller var; ama temel amaç sağlıklı ve nitelikli gençlik yetiştirmek.

Hedefimiz gelişme, GÖREVİMİZ EĞLENCE!

Kamp denince akla önce çadırlar ve izciler gelir. Oysa kamp kültürü 150 yıldan fazladır çocuklarla ve gençlerle birlikte dönüşüyor. Bugünkü kamplar çocukların ilgi duydukları şeyleri yaptığı ve birbirlerinden ilham alarak geliştikleri çok özel yerler… Okulun olmadığı zamanlarda kamplar var. İyi ki var. Çünkü çocuklar ve gençler burada unutulmaz deneyimler yaşıyor ve
öğrendikleri her şey daha kalıcı oluyor.

GELECEĞIN YILDIZLARI’NDA KAMP DENEYİMİ

Yeni nesil kampları keşfedin. Çocuklarınız için en güvenli, konforlu ve öğretici deneyimler  kamplarda yaşanıyor. Onlar da özgürlüğün tadını çıkarıyor ve evden uzakta yaşama becerilerini geliştiriyor. Bir yandan da kendi ilgi alanlarını keşfediyor.

Kampta her yeni gün yeni bir keşif demek. Yeni arkadaşlar edinecekler. Daha önce fark etmedikleri yeni yeteneklerini keşfedecekler. Böylece ileride neyi hedefleyeceklerini daha net görecekler.

Koçlar, kamp boyunca çocuklarınızın yanında! Ama bir gözetmen gibi değil, onlardan biri gibi… Enerjileri ve donanımlarıyla kamp koçları, çocuklarınız için en doğru rol model olmaya aday. Çocuklarınız özgüvenli olmayı, kendinden emin davranmayı ve liderlik etmeyi onlardan görerek öğrenecek.

Gün boyu her yönden dinamik olacaklar. Fiziksel aktiviteler gelişimlerini destekleyecek. Takım çalışması sosyal gelişimlerini ilerletecek. Çocuklarınız disiplinli olmayı öğrenirken sıkılmayacak, kendilerini özgürce ifade edecekler.

BIRAKIN, BAZI İLKLERİ KAMPTA YAŞASINLAR.

“İlk kez evimden uzaktayım.”
“İlk kez ateş başında öyküler dinledim.”
“İlk kez doğada koştum.”
“İlk kez uzayın derinliklerine baktım.”
“İlk kez senaryo yazdım.”
“İlk kez yemek yaptım.”
“İlk kez ateş yaktım.”

BU SAYFAYI PAYLAŞ
DESIGN + DEVELOPMENT Adaptice