Liderlik Akademisi

Liderlik Akademisi

Geleceğin Yıldızları koçluk sisteminin temelini 1999 yılında kurulan ve o günden bu yana hep gelişerek devam eden Geleceğin Yıldızları Liderlik Akademisi oluşturur. 

Küçük yaşlarda kampçı olarak Geleceğin Yıldızları programlarına katılan kampçılar arasından her yıl 50 kişi Geleceğin Yıldızları Liderlik Akademisi'ne özel mektupla davet edilir. Yalnızca 17 ve 18 yaşındaki gençlerin katılabildiği bu akademinin eğitimleri süresince gençler iletişimden, risk yönetimine, liderlere liderlik becerilerinden, sunum becerilerine ve etkili geri bildirim vermeye kadar onlarca farklı konuda toplam 200 saat teorik ve uygulmalı eğitimler alıyorlar.

Liderlik Akademisi katılımcıları grup olarak aldıkları eğitimlerin yanında, Geleceğin Yıldızları’nın tüm yaz kampları personeliyle birlikte, İstanbul’da yapılan eğitim ve toplantıların yanında, kampçılardan 8 gün önce kamp tesisinde toplanarak özel bir oryantasyon programından geçmekte ve kampa hazırlanmaktadır.  Koçların oryantasyon dönemindeki eğitimleri Uluslararası Kamp Direktörlüğü sertifikasına sahip kamp yöneticileri, yüksek kamp tecrübesine sahip program direktörleri ve konusunda uzman yerli ve yabancı eğitmenler tarafından hazırlanıyor ve yürütülüyor.

Geleceğin Yıldızları Liderlik Akademisi videosunu izlemek ve küçük yaşlarda kampçı olarak Geleceğin Yıldızları'na katıldıktan sonra Liderlik Akademisini tamamlayarak koçluğa adım atan gençlerin bazılarını tanıyıp, neden kamp koçu olduklarının hikayesini dinlemek içinaşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

BU SAYFAYI PAYLAŞ
DESIGN + DEVELOPMENT Adaptice