Veli, Mezun, Kampçı, ve Koç Görüşleri

Veli, Mezun, Kampçı, ve Koç Görüşleri

Mehmet Nane - Veli

MN

YÖNETİCİ

Oğlum Ulaş Ada, Geleceğin Yıldızları kampına ilk defa 2017 yılında katıldı. İlk başta gitmek konusunda isteksizdi. Ayakları adeta geri geri gidiyordu. Bu nedenle son anda vazgeçmesin diye eşim yerine onu otobüse ben bıraktım. İlk defa tek başına bizden uzakta kalacaktı. Ayrılık anı her ikimiz için de çok hüzünlüydü. Hatta Ada her ne kadar kendisini tutmaya çalışsa da gözyaşlarına hakim olamıyordu. Telefonla görüştüğümüz zamanlarda ise keyfinin çok yerinde olduğunu söylüyordu. Ama asıl olay eve dönüşüydü. “Ben seneye de kampa gidiyorum” diye baştan karar beyanında bulundu ve ayrıca “Ben de koç olacağım” diye kesin hüküm belirtti. 15 gün onu çok değiştirmişti. Bunu 2018 yazında daha net gördük. Bu defa kamp otobüsüne kendinden çok emin bir şekilde ve arkadaşları ile şakalaşarak, koçlar ile konuşarak rahat bir şekilde bindi. Ve yine muhteşem bir dönüş tiradı “Tabii ki seneye de gidiyorum” ile kampı bitirdi.

Deniz Akkaya - Veli

DA

MANKEN, SUNUCU VE OYUNCU

Çocuklar kopyalayarak öğrenir; yani bir elinizde gazoz tutarken “gazlı içecekler çok zararlı” demenizin hiçbir önemi ve manası yoktur aslında...

Ayşe’nin ellerinin şu toplamış halinin fotoğrafı, Geleceğin Yıldızları sörf kampındaki kızımın koçlarından gelmişti; kendisi çok mutlu, hırslı ve azimli olduğu için parmaklı eldiven takmayı reddediyordu... Elbet takacaktı... Taktı da ama diyeceğim şu ki; canın acısa da hayallerinin peşinden gitmeyi belki benden öğrenmiş gibi görünse de, bazen biz de çocuklarımızdan çok şey öğreniyoruz. Ben o fotoğrafı telefonuma arka plan görseli yaptım, bana hatırlattıkları için...

Ayşe kendine daha güvenli daha sosyal ve daha güçlü döndü Geleceğin Yıldızları Yaz Kampı’ndan. Güleryüzü ve deneyimli duruşları bir yana, çocukları kandıramazsınız. Ayşe her gün çok sevdiği oradaki koçlarını anlatıp durdu. Şimdi ise bir sonraki sezonu heyecanla bekliyoruz.

Ece Uyanıklar - Veli

EU

MİMAR

Geleceğin Yıldızları ile tanışmamız yeni değil aslında. Kendimi bildim bileli, sürekli dinlediğim hikayeleri oldu bu kampın. Fakat yaşamak tabii ki başka bir şeymiş. Önce kısaca aile yapımızdan bahsedeyim: Evham konusunda 3. nesil temsilcisi olduğum bir aileden geliyorum. Anneannem ve annemin bu konuda ellerine su dökemesem de hatrı sayılır hikayelere sahibim. Eşim ve ben, çok da erken denecek yaşta çocuk sahibi olmadığımızdan mıdır bilmiyorum ama yaptığımız her şeyi oğlumuz Derin’le yapmayı tercih ettik doğduğundan beri. Gittiğimiz her seyahate birlikte gittik. Dolayısıyla, kampa kaydını yaptırdığımızda, göğsüme öküz oturdu diyebilirim. Tam bir hafta, dile kolay. Ne yapacaktık, nasıl olacaktı? Zaman yaklaştıkça, bana da karabasanlar basıyordu. Ama hiç renk vermiyordum kimselere. En nihayetinde o gün geldi çattı. İçim kan ağlaya ağlaya bindirdim otobüse oğlumu ve o bekleyiş başladı. ‘Selfie’ bekleyişi… İlk resim geldi! Resme büyütülerek bakıldı. Mutluydu galiba. Maşallahtı. Dilimizi ısıralımdı. Ertesi gün telefonla görüşme vardı. Kalbim küt küt atıyordu.

Telefon çaldığında, az kaldı telefonu düşürüyordum heyecandan. Neyse ki full motivasyon kapattım telefonu Günler günleri kovaladı. Kavuşma günü geldi sağ salim şükürler olsun. Bu süreçte en önemli unsur, bizim Geleceğin Yıldızları’na olan güvenimizdi. Endişelenmeye mahal bile vermeden, 1 yaş büyümüş bir şekilde teslim aldık oğlumuzu. Gözlerindeki ve duruşundaki özgüveni anlatmam mümkün değil. Oğlumun kendine koyduğu hedeflerinin gerçekleşmesini tüm kalbimle diliyorum. Ona bu özgüveni aşılayan, beni de en az oğlum kadar eğiten koçlarımıza, tüm kamp çalışanlarına, başta Fahrettin ve Murat Koç’a sonsuz şükranlarımızı iletiyoruz.

Ali Can Kaya - GY Mezunu

Ali Can Kaya - GY Mezunu

UZMAN KLİNİK PSİKOLOG

Geleceğin Yıldızları yaz kamplarına katılmam hayatımı pek çok açıdan etkiledi. Özgüven, sosyal beceri kazanımı, iletişim, empati, fiziksel sınırlılıkların keşfi gibi pek çok hayat boyu gerekecek yeteneğin ilk tohumlarını kamplarda kazandığımı düşünüyorum.

Bence en önemli etkisi de özgüven ve iletişim yeteneği üzerinde... Çocukluk çağı iletişim ve beceri kazanımları açısından ilk tohumların ekildiği çok önemli bir dönem olduğundan bu yetenekleri kazanmak çocuğun gelişiminde büyük rol oynuyor. Bu durum için de en uygun ortam kamp... Burada koçlar ve diğer kampçılar ile kurulacak iletişimdeki başarılar veya yaşanacak krizlerin yönetimi gelecek açısından kalıcı etkiler yaratıyor. Ayrıca kamp dostlukları da çok önemli. Katıldığım kamplarda edindiğim arkadaşlarım ve tanıştığım koçlarımla iletişimimi halen sürdürüyorum.

Şu an çocuğum olmasa da çevremdeki dostlarımı çocuklarını kampa gönermesi konusunda cesaretlendiriyorum. Çocuğum olduğunda mutlaka onun da kamp hayatını yaşamasını isterim. Nedeni ise, öncelikle eğlenmesi, eğlenirken sosyalleşmesi, doğayı deneyimlemesi, özerklik kazanması, birey olması, karakterinin oturması, sorumluluklarının bilincine varması...

 

Rıfat Can Barutçugil - GY Mezunu

RB

GELECEĞİN YILDIZLARI KAMP OPERASYONLARI DİREKTÖRÜ

1996 yılında 8 yaşında ilk defa katıldığım Geleceğin Yıldızları yaz kampının ilk gününü ve orada beni karşılayan koçlarımı dün gibi hatırlarım. O gün heyecanlı, eğlenceli ve aileden ilk ayrılış olduğundan biraz da endişeli başlayan kamp serüvenim hala aynı tutku ve heyecan ile devam ediyor. Geriye dönüp baktığımda 22 yıl içinde, inanılmaz dostluklar ve muhteşem anılar biriktirdiğimi görüyorum. Şu an anlıyorum ki Geleceğin Yıldızları Kamplarına katılmak ve bu ailenin bir üyesi olmak hayatımı değiştiren ilk adım oldu.

8 Yaşında ilk defa kampçı olarak başladığım bu serüvende 16 yaşına kadar her yaz katıldığım Uludağ basketbol yaz kamplarında ve basketbol spor okullarında bulunan bütün koçların gelişimimde etkisi çok büyüktür. Koçlarımdan doğru iletişim kurmanın ne kadar önemli olduğunu, hayatın içinde zaman zaman zorlukların olabileceğini ama hiçbir zaman pes etmeyip, önemli olanın hatalardan ders çıkarmak olduğunu ve etrafındaki insanlara nasıl rol model olunabileceğini öğrendim. Ve en güzeli bunları oyun oynayarak ve eğlenerek öğrendim.

17 yaşımda Liderlik Eğitim Programına davet edildiğimde bunların ve çok daha fazlasının küçük kampçılara anlatmak için sıranın bana geldiğini gördüm. O an farkında olmadan hayatımın en doğru ve en önemli kararını veriyordum. Lise ve Üniversite öğrencisi iken koçluk yaptığım yıllar boyunca özgüven, iletişim, takım oyuncusu olma, problem çözme, sabırlı olma gibi birçok alanda kendimi çok geliştirdim. O zamanlar bana çok normal gelmesine rağmen bunların ne kadar değerli olduğunu ve beni ön plana çıkardığını hem girdiğim sosyal ortamlarda hem de çalıştığım kurumlarda çokça gördüm. 2015 yılından beri profesyonel olarak Geleceğin Yıldızları’nda devam ettiğim koçluk ve Kamp Operasyonları Direktörlüğü görevimdeki en büyük amacım, kampın bana kattığı bu özellikleri bütün kampçı ve koçlarımın kazanması için en doğru sistemi ve ortamı kurmak.

Hayatının büyük bir bölümünü kamplarda geçirmiş, 10 binin üzerinde kampçı görmüş ve ömrüm yettiğince kamplarda olmak isteyen biri olarak rahatça söyleyebilirim ki bir çocuğun ve gencin gerçek hayatı en güvenli şekilde deneyimleyebileceği, kendi ayakları üzerinde durmayı öğreneceği ve dünyayı zenginleştiren bir bireye dönüşeceği yer kamptır.

Engin ATSÜR - GY Mezunu

Engin ATSÜR - Milli Basketbolcu

MİLLİ BASKETBOLCU

Geleceğin Yıldızları kamplarında kurduğumuz arkadaşlıklar 1993 yılından beri sürüyor. Belki bugün çok farklı sektörlerde çalışıyoruz, ama mutlaka ortak bir payda sayesinde halen görüşüyoruz. 1993 Geleceğin Yıldızları Spor Kampı’nın gururlu kampçıları!

Geleceğin Yıldızları ailesinin 1993 yılında düzenlediği ilk basketbol kampına katılmış olmanın gururunu halen yaşıyorum. Ağabeyim Emre ile beraber ailemizden ayrı geçirdiğimiz ilk günler ve haftalardı. Bu kamp aslında bizleri evimizin dışında bekleyen hayata bir hazırlıktı. Eğlenmenin ve yeni arkadaşlıklar edinmenin yanı sıra sorumluluk alma, liderlik, paylaşma, çalışırken keyif alma ve daha iyi iletişim kurma yeteneklerimi Geleceğin Yıldızları kamplarında geliştirdim.

Yetişme dönemindeki kampçılar, özellikle cep telefonu ve bilgisayar oyunlarının gençler uzerinde hüküm sürdüğü çağımızda, doğa ile iç içe bir ortamda daha iyi iletisim kuruyor, paylaşmayı öğreniyor ve problem çözme becerilerini geliştirme fırsatı buluyor

Prof. Dr. İsmet BARUTÇUGİL - Veli

Prof. Dr. İsmet BARUTÇUGİL - geleceğin yıldızları velisi

YÖNETİM DANIŞMANI

Çocuklarının geleceğini düşünen ailelere okul dışı eğitimin özgün bir kaynağı olarak Geleceğin Yıldızları kamplarını ve etkinliklerini içtenlikle tavsiye ediyorum.

Geleceğin Yıldızları, kurucularının vizyonu ve tutkusu, çalışanlarının coşkusu ve özverisiyle bugün kendi alanında benzersiz bir konumda. 28 yıldır kuşaklara uzanan deneyim ve birikimiyle gençleri iyi insan özellikleriyle donatma, fiziksel ve duygusal sağlık bilincine ulaştırma, onlara doğa ve insan sevgisi kazandırma konusunda bir başarı öyküsüdür. Oğlumun ve torunumun katıldığı kamplarla ilgili gözlemlerime ve izlenimlerime dayanarak, Geleceğin Yıldızları’nın gençlere özgüven kazandırma, iletişim, takım çalışması ve kişisel liderlik gibi alanlarda eşsiz bir deneyim olduğunu açıklıkla ifade edebilirim.

Arzu KAPROL - Veli

Arzu Kaprol - Geleceğin Yıldızları Velisi

MODA TASARIMCISI

İkiz oğullarım Geleceğin Yıldızları kampına ilk kez bu yıl katıldı. Alaçatı Sörf Kampı çocuklarımın özgüvenlerini, denizle olan ilişkilerini ve bu spora karşı olan ilgilerini büyüttü.

Kampa katılmadan önce, sörfe ilgileri daha çok bizlerin yönlendirmesi ile ilerliyordu. Deniz ve rüzgarla başa çıkmak konusunda biraz gönülsüzlerdi. Kamp sonrasında bu alanda özgüvenlerinin büyük oranda arttığını gözlemledim.

Bu tip kamplarda çoğu zaman aileler çocukların ne yedikleri, kendi bakımlarını ve düzenlerini nasıl sağladıkları konusunda endişeler duyuyor, benim için de böyleydi. Bir de fziksel olarak ne kadar dayanabileceklerini de merak ediyordum. Kamp dönüşü fziksel gelişimleri de oldukça dikkat çekiciydi.

Geleceğin Yıldızları’nın sadece spor alanında değil, birey olma yolundaki iki genç insanın ailelerin olmadığı bir alanda kendilerini inşa edebilmeleri için de çok önemli bir fırsat yarattığını düşünüyorum. Bu anlamda Geleceğin Yıldızları’nı tüm dostlarıma şimdiden tavsiye ettim ve çocuklarımı mutlaka yeniden bu kampa göndereceğim.

Prof. Dr. Alper TOKER - Veli

Prof. Dr. Alper TOKER - Geleceğin yıldızları velisi

GÖĞÜS CERRAHİSİ UZMANI

Geleceğin Yıldızları’nın takım ruhu, organizasyon yeteneği ve sporun kazandırdığı tüm iyi alışkanlıkları kampçılara aktardığı kanaatindeyim. Kamp programlarının mükemmel şekilde yürüdüğünü düşünüyorum. Geleceğin Yıldızları yöneticileri yurt dışına örnek olabilecek modeller geliştiriyor. Hatta diğer okul ve kamplar da bu öncü kurumdan bilgi alarak kendilerini geliştiriyor.

Geleceğin Yıldızları’nın kurucusu Fahrettin Gözet ile 11 yaşında tanıştık. Aynı okulda ve basketbol takımındaydık. Geleceğin Yıldızları da 1989 yılında, Atatürk Fen Lisesi’nde kuruldu. Bu dönemlerde Fahrettin, Murat ve Osman Gözet’in nasıl çalıştığını, nasıl titiz ve dikkatli adımlarla bu okulu kurduğunun en yakın tanıklarından biriyim. Bu kamplarda kardeşim ve babam da koç olarak çalıştığı için bütün koçların özverilerini de biliyorum. Kurulduğu günden beri Geleceğin Yıldızları’nın yakınlarında oldum. Kamplardaki basketbol ve fziksel eğitimin üst düzey kalitesinden bahsetmek yetmez. Burası çocukları yaşama aşama aşama hazırlayan gerçek bir eğitim kuruluşu.

Her anne ve babada, doğal olarak, çocuğundan ayrı kalma ve “Acaba ben olmadan yapabilecek mi?” korku ve endişesi olur. Ben ve eşim de, çocuklarımız kampa ilk gittiklerinde tedirgin olmuştuk. Ama çocukların kampa gitmek istemeleri, bizden bu tedirginliği aldı. Kamplardan döndüklerinde her iki çocuğumda da çok olumlu değişiklikler gözlemledim. Özgüvenlerinin ve sorumluluk bilinçlerinin artması çok rahat farkına vardığım değişiklikler.

Kızım şimdi 21 yaşında, üniversitede. Geleceğin Yıldızları’na önce kampçı olarak ve daha sonra eğitmen olarak yaşamına burada hazırlandı. Bugün Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3. sınıfta ve okulunda katıldığı sosyal projelerdeki başarısının temelinde Geleceğin Yıldızları deneyimi yatıyor. Oğlum da 11 yaşında ve 3 yıldır Geleceğin Yıldızları yaz ve kış kamplarına katılıyor. Geleceğin Yıldızları’nın takım ruhu, organizasyon yeteneği ve sporun kazandırdığı tüm iyi alışkanlıkları kampçılara aktardığı kanaatindeyim. Kamp programlarının mükemmel şekilde yürüdüğünü düşünüyorum. Geleceğin Yıldızları yöneticileri yurt dışına örnek olabilecek modeller geliştiriyor. Hatta diğer okul ve kamplar da bu öncü kurumdan bilgi alarak kendilerini geliştiriyor.

Tuğçe Gençoğlu - GY Mezunu

TG

PLANLAMA ANALİSTİ

Geleceğin Yıldızları kamplarının bana kattıklarını üniversitede anlamaya başladım. Hem sorumluluk konusunda daha istekli oldum hem de insanlarla sosyal anlamda iletişimim daha kolay oldu. Kampta öğrendiğim birçok şey benim kişiliğime de yansımış. Bu da iş hayatımda hem liderlik, hem daha geniş açıyla düşünme hem de iletişim anlamında fark yaratmamı sağlıyor.

Kampçıyken koçlardan o kadar etkileniyordum ki en çok ilham vermek, güzel şeyler yapmak için koç olmak istedim. Bu da beraberinde iyi bir lider olmayı, güçlü bir iletişimi, yüksek enerjiyi, sorumluluğu, çok yönlülüğü getiriyor. Bunun etkisini halen görüyorum. Kamp arkadaşlıklarım da halen sürüyor. İş hayatında da sürekli eski bir arkadaşım, koçum ya da kampçımla karşılaşıyorum. Kamp arkadaşlarım, iş arkadaşlarıma da dönüşüyor.

Bence çocukların birey olduklarını anlamaya ve kendilerini kanıtlamaya ihtiyacı var.

Kamp bunun için harika bir ortam. Çocuğumun da o yolculukla, harika insanlarla tanışmasını, aileden hissetmesini çok isterim.

İrem Gülmüş - GY Kampçısı

İG

Kamp benim için her sene farklı insanlar, farklı maceralar demek. Her sene yeni heyecanlarla katıldığım bu kamplarda kendime yeni şeyler kattığımı ve kendimi keşfettiğimi düşünüyorum. Macera arayan herkesin denemesini öneriyorum. Doğal ortam, arkadaşlık, zorluklar, takım ruhu, liderlik ve birçok güzel duyguyu hissettiğimiz bu kampa tekrar katılmak istiyorum.

Bazen başarma tutkusu, bazen de aştığın zorlukların verdiği o muhteşem his… İşte kampta hissettiklerim! Eğer kendini keşfetmek için ortam arıyorsan yerini buldun demektir. Bana en cazip gelen yanı kendini keşfetmek için birçok olanağın olmasıydı. Her alanda yanında olan koçların sana sürekli destek olmaları ve kurduğun arkadaşlıklar. Bana göre bunlar kampı asıl cazip kılan şeyler.

Şehirden ve toplumun karışıklığından uzak, kafamı dinleyip kendimi keşfetmeye adadığım bu eğlenceli günleri tabii ki çok özlüyorum. Orada kurduğum arkadaşlıkları hiç unutmuyorum. Hayatım boyunca unutamayacağım bir anı kazandım, ayakta duramayacak kadar hasta olup inatla dağda kamp yapmak için tırmandığım ve göle vardığımızda titreyerek kendimi yere attığım o günü hiç unutmuyorum. Azimle ve pes etmeden devam ettiğim, üç paket rulo peçeteyi burnumu silmek için kullandığım, zorluklarla bitirdiğim o günü asla unutmayacağım. Çünkü ne kadar dayanıklı olabiliceğimi o gün anladım ve işte bu kamplarda kazanabileceğim en iyi deneyimlerden birini kazandım.

Doğal ortam, arkadaşlık, zorluklar, takım ruhu, liderlik ve birçok güzel duyguyu hissettiğimiz bu kampa tekrar katılmak istiyorum.

Bazen başarma tutkusu, bazen de aştığın zorlukların verdiği o muhteşem his… İşte kampta hissettiklerim!

Ali Efe Özdemir - GY Kampçısı

AEÖ

Geleceğin Yıldızları’na 4 yıl kampçı olarak katıldım, tekrar tekrar katılmayı hâlâ çok istiyorum. Buradaki ilk kampımdan beri eğlenmenin yanı sıra ilk defa kendim hakkında yeni şeyler öğreniyorum. Geleceğin Yıldızları kendimi keşfetmem konusunda büyük katkı sağladı. Aynı zamanda yaz tatilimin bir kısmını teknolojiden uzak, arkadaşlarımla ve doğayla iç içe geçirmeyi seviyorum.

Geleceğin Yıldızları’nda, oradan ayrılmak dışında beni mutsuz eden hiçbir şey hatırlamıyorum. Orada kurulan arkadaşlıklar çok farklı. Birlikte gülüp birlikte ağlıyoruz. Arkadaşlıklarımız ve koçlarımızla olan ilişkimiz bizi Geleceğin Yıldızları ailesinin bir parçası yapıyor. Kendimizi oraya ait hissediyoruz.

Bu kampın en çok akılda kalıcı yanı, orada yaşadığınız güzel anlardır. Ben de orada koçlarımla ve arkadaşlarımla birçok güzel anımı paylaştım. Onların yeri benim için çok farklı. Geleceğin Yıldızları’ndan eve her dönüşümde orada yaşadığım güzel anları özlüyorum.

Feride Jeyan YAYIN - GY Mezunu

Feride Jeyan YAYIN - Geleceğin Yıldızları Mezunu

ÖĞRENCİ & EBEVEYN KOÇU

Geleceğin Yıldızları kamplarının kişiliğime katkısının yanında hayatımın yönünün değişmesinde çok büyük etkisi oldu. Kendimi tanıma yaşlarımda çocuklarla iç içe olmak, öğrenmek ve öğretmek, yol göstermek, kriz anlarında bulunmak ve yönetmek, liderlerimin olması ve lider olmak…

Birçok duyguyla ilk kez Geleceğin Yıldızları kamplarında tanıştım. Üniversitede endüstri mühendisliği okumama rağmen okulum bittiği gibi çocuk ve eğitim dünyasında öğrenci ve ebeveyn koçu olarak buldum kendimi. Meğer benim içimde büyük bir çocuk sevgisi, öğretebilme yetisi ve isteği varmış. Büyük bir tutkuyla yaptığım işimi kendimi genç yaşta keşfedebilmem sayesinde kurmuş oldum. Geleceğin Yıldızları’nın kampçılar veya koçlar üzerindeki etkisi çok büyük.

Bir çocuğun olgunlaşması, sosyalleşmesi, kendini keşfetmesi anlamında en özel deneyimlerden biri… Bu yüzden çocuklarıyla çalıştığım ailelere Geleceğin Yıldızları’nı her zaman öneriyorum ve çoğunlukla çocuklarının zaten bu kamplara gittiğini duyuyorum. Kamp arkadaşlıklarım hiç kopmadan sürüyor.

En yakın dostlarım hep kamplarda tanıştığım koç arkadaşlarımdan. Geleceğin Yıldızları kamplarında her zaman sıkı dostlukların temelini atan ve sırrı çözülemeyen farklı bir büyü vardır.

Nil Köksal - GY Kampçısı

NK

Her sene kampa tekrar katılmayı heyecanla bekliyorum. Çünkü hem yeni arkadaşlar ediniyorum, hem takım ruhunu öğreniyorum hem de yaz tatilimi aktif ve yararlı bir şekilde geçiriyorum. Ama benim için en önemli nedenlerinden biri, ülkemi tanımak. Ben 2 yaşımdan beri Londra’da yaşadığımdan dolayı bu kamp Türkiye ve Türk arkadaşlarımla aramda önemli bir köprü oluyor. Bu benim üçüncü yılım olacak, koç olmak ve uzun süre koç olarak çalışmak en büyük isteğim!

Bence Geleceğin Yıldızları kamplarının en cazip taraflarından biri çeşitli aktivitelerin hem analitik hem atletik becerileri geliştirmesi. Bunun yanında, her sene Genç Yıldızların gönüllü çalışmalarını çok yararlı ve gerekli buluyorum.

Her kamptan sonra bütün arkadaşlarımı ve koçlarımı çok özlüyorum. Kampta ne kadar eğlendiğimizi ve ne kadar güzel zaman geçirdiğimizi hiç unutmuyorum.

Nazlı Özçelik ÖNSEL - GY Mezunu

Nazlı Özçelik ÖNSEL - GY Kampçısı

GELECEĞİN YILDIZLARI EĞİTİM VE İK DİREKTÖRÜ

Bugün bir anne, eş ve hatta evlat olarak kendimde gördüğüm olumlu özelliklerin çoğunun temeli Geleceğin Yıldızları kamplarında atıldı.

İlk kampıma katıldığımda 7 yaşındaydım. Ailemin küçük yaşta spor yapmama olanak vermek için seçtiği Geleceğin Yıldızları benim hayat hikayemin en önemli ve vazgeçilmez parçalarından biri. Geleceğin Yıldızları ile edinmeye başladığım sosyal beceriler, takım olma bilinci, özgüven ve hatta sağlıklı beslenme alışkanlıkları, 16 yaşında başladığım koçluk serüveni ile çoğaldı ve zengin bir yaşam deneyimine dönüştü. Yıllar içerisinde kamplar evim ve özellikle beraber koçluk yaptığım kamp arkadaşlarım, birlikte yaşanan sayısız neşeli ve zor anlarla beraber ailem oldular.

Bugün en yakın dostlarımın yanı sıra belki uzun zamandır görüşemediğim ama kötü günümde yanı başımda bulacağımı çok iyi bildiğim sayısız dostum var hayatta ve bu paha biçilmez bir duygu. Oğlumu da Geleceğin Yıldızları kampına göndermek için sabırsızlanıyorum. Aslında oğlum ilk kampına geçtiğimiz yaz 9 aylıkken, katıldı denebilir. Uludağ’da 600 kampçı ve 150 koçla beraber geçirdiğimiz 2 hafta sonunda kampın 9 aylık bir bebekte bile olumlu etkilerini görmek çok keyifliydi. Onun kampçılık ve koçluk yapacağı günleri görmeyi ve bu deneyimlerle kendini ne kadar geliştireceğini, hayatını nasıl zenginleştireceğini izlemeyi umut ediyorum.

Derin Bingül - GY Kampçısı

DB

Kampçı olarak, dört sene boyunca Uludağ Uluslararası Gençlik Kampı’na katıldım. Her geçen yıl, kendimi kampa daha çok ait hissettim. Böyle bir arkadaşlık ve yakınlık başka bi yerde bulunamaz. Amerika’da yaşadığım halde, kampta edindiğim arkadaşları hep yanımda hissediyorum. Aramızda uzaklığın kıramayacağı bir bağ oluştu. Kampta, Türkiye’deki yaşıtlarımla beraber olma şansını yakalıyorum ve böylece Türkiye’de kendimi daha rahat hissediyorum. Bu arkadaşlarla bu ortamda bulunmak benim için çok değerli ve seneler geçtikçe bu değer artıyor.

Geleceğin Yıldızları kamplarına her yıl katılmak istiyorum. Çünkü kampçılara ilgi alanlarına göre pek çok seçenek sunuyor. Herkes kendi seveceği ve kendisine uygun arkadaşlar bulabileceği bir kamp seçebiliyor. Ben Uludağ’daki Uluslararası Gençlik Kampı’na katılıyorum. Burada, yabancı ülkelerden pek çok arkadaşla tanışma şansım var ve bu da farklı kültürleri tanımak için çok önemli bir fırsat. Ayrıca, doğanın birleştirici etkisiyle, iki hafta içinde çok güçlü bağlar kurulabiliyor.

Kamptan özlediğim arkadaşlarımın yanı sıra, aklımda çeşitli küçük anlar ve hatıralar kaldı. Örneğin, doğada kalış gecesinde, arkadaş ve koçlarımla, ateş etrafında, yıldızların altında sohbet edişimiz… O anları düşününce, kendimi yine orada hissediyorum, büyük bir mutluluk ve rahatlık duyuyorum.

Esra ERKAN - GY Mezunu

Esra ERKAN - GY Mezunu

İNSAN KAYNAKLARI UZMANI

Kampta edindiğim arkadaşlarımın da yeri başka. Dostluklarımız halen devam ediyor. Çocuğu olan herkese Geleceğin Yıldızları’nı tavsiye ediyorum. Çünkü kamp, çocuklara okul dışında dostluklar kurma fırsatı veriyor. Böylece sosyal, özgüvenli, kendini doğru ifade edebilen bireyler yetişiyor.

Geleceğin Yıldızları kampları öncelikle sporu bir alışkanlık haline getirmemi sağladı. Takım oyuncusu olmak bana paylaşımın ve anlayışın önemini gösterdi. Gelişme çağımda aileden uzakta kampa katılmak, kendime güvenimin artmasına, yeniliklere açık bir birey olmamı kolaylaştırdı.

 

BU SAYFAYI PAYLAŞ
DESIGN + DEVELOPMENT Adaptice