Neden Geleceğin Yıldızları?

Neden Geleceğin Yıldızları?

Ev ortamı gibi, SANKİ AİLEDEN BİRİ

Ailelerimiz her şeyimizdir.

Bizi destekler, korur, sever, büyürken olmak istediğimiz kişiyi seçmemize ve oolmamıza yardım eder. Eğer böyle bir aileniz varsa şanslısınızdır. Eğer böyle ikinci bir aileye daha sahipseniz bu neredeyse bir mucizedir.

Geleceğin Yıldızları da çok geniş bir aile. Kampçıların da koçların da ikinci ailesi! Bu ailenin bir parçası olmak, bir ömür boyu özel hissetmek demek.

Geleceğin Yıldızları 31 yıl önceki ilk gününden beri özgür bir aile ortamı... Buradaki herkes yeni arkadaşlarıyla sımsıcak dostluklar kurar, kendini özgürce ifade eder ve yepyeni şeyler keşfeder.

İkinci ailesinin verdiği güven ve sevgi sayesinde en çok da kendisini keşfeder. Özgüveni arttıkça dünyaya farklı bir gözle bakar, yepyeni şeyleri deneyimleyerek öğrenir. Ailesinden uzak olsa da Geleceğin Yıldızları ailesiyle birlikte...

Eve döndüğünde gelişimi hemen fark edilir. Kampa her gelişinde yeni dostluklarla daha iyi bir birey olur.

Güler yüzlü, anlayışlı ve yardımsever ikinci bir ailenin verdiği güç tam 31 yıldır yeni nesillerin hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Geleceğin Yıldızları’nda anlatacak, paylaşılacak, yaşanacak ne çok şey var!

30+ yıllık tecrübe, İLK GÜNKÜ HEYECAN!

Bizim için her çocuk bir yıldız. Pırıl pırıl bir geleceğe sahip olmaları için bugün çok önemli.

Geleceğin Yıldızları olarak çocuklara ve gençlere unutamayacakları deneyimler sunarken, ailelere de güven veriyoruz. Deneyime dayalı öğrenme alanında geliştirdiğimiz eğitim ve program modellerimizle yurt içinde ve yurt dışında sıklıkla örnek alınıyoruz.

Uluslararası Kamplar Birliği ile tecrübe ve fikir alışverişi yaparak, kendimizi çağın yeniliklerine uygun olarak sürekli geliştiriyoruz. Yılların verdiği tecrübemiz ve sürekli yenilenen programlarımızla da kampçıların her yıl yeniden gelmek istediği kamp olmaktan gurur duyuyoruz.

Türkiye’nin öncü kamp & okul dışı eğitim kurumu Geleceğin Yıldızları, yüksek standartlarıyla dünyanın en iyi organizasyonları arasında.

Benzersiz Yaşam Deneyimleri

Geleceğin Yıldızları olarak sadece kamp programlarımızla değil, çocuklarımızın geleceğini bugünden şekillendirecek benzersiz deneyimlerle karşınızdayız. Biliyoruz ki her çocuğun ve gencin ilgi alanları farklı. Okul dışındaki zamanları da çok değerli. Bu yüzden okul dışı eğitimin gücüne duyduğumuz inançla deneyimleyerek öğrenme, pozitif risk alma ve keşfetme içerikli eğitim programları sunuyoruz.

1989 yılından bugüne Geleceğin Yıldızları’nın değerleri doğrultusunda, sportif ve sosyal yetenekleri gelişmiş, özgüveni yüksek, kararlı ve hayallerinin peşinden giden gençler yetişmesi amacıyla büyük bir aile olarak çalışıyoruz.

Geleceğin Yıldızları ailesi olarak her yıl farklı ülkelerden yüzlerce çocuk ve gencin hayatına dokunuyor, geleceğe sağlam adımlar atmalarını sağlıyoruz. Çünkü geleceği parlak yıldızların dünyayı daha da güzelleştireceğini çok iyi biliyoruz.

Geleceğin yıldızlarına bugünden parlama fırsatı verebilmek için biz de kendimizi geliştiriyoruz. Uluslararası alandaki yenilikleri takip ederek bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Farklı branşlarda uzman eğitmen ve koçlarımızın yetkinliklerini “Liderlik Akademisi” kapsamında sürekli güncelliyoruz.

NİTELİKLİ EĞİTMENLER
1
NİTELİKLİ EĞİTMENLER

Ailelere ve kampçılara kampta en çok neyi sevdiniz, en çok neyi beğendiniz dediğimizde aldığımız ilk yanıt "KOÇLAR" oluyor.

Geleceğin Yıldızları kamplarını özel kılan etkenlerin başında koç kadrosu gelir. Profesyonel eğitmenler ve genç koçların yanı sıra, aşçısından teknisyenine, bütün kamp personeli özenle seçiliyor ve yıllarca birlikte çalışıyor. Kampçıların ertesi yıllarda da aynı ekiple karşılaşmaları, güven ve aitlik duygularının pekişmesini sağlıyor.

Her yıl yurtiçi ve yurtdışından yüzlerce başvuru alan Geleceğin Yıldızları yöneticileri, kamplarda çalışacak personel konusunda son derece titiz davranıyor ve yüksek seçme kriterleri uyguluyor. Her yıl kamp ekibinin büyük bölümünü bir önceki yıldan devam eden başarılı personel oluştursa da, kamplarda görev almak için başvuran her koç Geleceğin Yıldızları'na özel bir IK programına kaydını yapıyor ve kendisiyle şahsen veya internet üzerinden mülakat yapılıyor. Daha önceden kamplarda çalışmış olmasına bakılmaksızın, her koç adayından her sene okul belgeleri ve emniyet sicil kaydı isteniyor, ayrıca haklarında sosyal medya araştırması yapılıyor. Geleceğin Yıldızları'na yeni katılacak olan tüm koç adaylarına DISC Kişilik Envanteri Testi yapılıyor ve sonuçları profesyonellerce analiz edildikten sonra koçların çalışıp çalışmayacağına veya hangi alanlarda görevlendirileceğine karar veriliyor.

Geleceğin Yıldızları koçlarından bazılarını tanıyıp, neden kamp koçu olduklarının hikayesini dinlemek için tıklayınız

TECRÜBELİ YÖNETİM KADROSU
2
TECRÜBELİ YÖNETİM KADROSU

1989 yılından bu yana düzenlenen okul dışı eğitim programlarından edinilen deneyim, yapılan araştırmalar, yurt dışıyla ilişkiler ve özenli planlamalar, Geleceğin Yıldızları programlarının sürekli gelişmesini sağlıyor.

Kuruluştan bu yana dünyanın 72 ülkesinden ve Türkiye'den binlerce katılımcı için 400+ kamp dönemini başarıyla tamamlamış olan Geleceğin Yıldızları, her yıl 30 farklı program düzenliyor ve yılda 340 kamp operasyon günü faal oluyor.

Her yıl programlarda görev alan 10+ ülkeden yaklaşık 400 kişilik koç ve yönetici kadrosunun %87’si eski kampçı ve Geleceğin Yıldızları Liderlik Akademisi mezunu olan Geleceğin Yıldızları, 1 ICDC Lead Trainer, 3 ICDC Trainer, 11 ICDC Camp Director ile dünyada bünyesinde en fazla ICDC sertifikalı kamp yöneticisi bulunan kamp kuruluşudur.

Geleceğin Yıldızları yöneticileri yurtiçinde ve yurtdışında sektörel birliklerde önemli sorumluluklar üstleniyorlar. Basketbol Okulları Birliği, Türkiye Kamplar Derneği gibi dernekler Geleceğin Yıldızları'nın öncü girişimleriyle kuruldu. Murat Gözet Türkiye Kamplar Derneği başkanı, Fahrettin Gözet ise Uluslararası Kamplar Birliği (ICF) asbaşkanı olarak bu organizasyonlarda etkin rol üstleniyorlar.

GELECEĞİN YILDIZLARI LİDERLİK AKADEMİSİ
3
GELECEĞİN YILDIZLARI LİDERLİK AKADEMİSİ

Geleceğin Yıldızları koçluk sisteminin temelini 1999 yılında kurulan ve o günden bu yana hep gelişerek devam eden Geleceğin Yıldızları Liderlik Akademisi oluşturur. Geleceğin Yıldızları’nın tüm yaz kampları personeli, İstanbul’da yapılan eğitim ve toplantıların yanında, kampçılardan 8 gün önce kamp tesisinde toplanarak özel bir oryantasyon programından geçmekte ve kampa hazırlanmaktadır.  Koçların oryantasyon dönemindeki eğitimleri Uluslararası Kamp Direktörlüğü sertifikasına sahip kamp yöneticileri, yüksek kamp tecrübesine sahip program direktörleri ve konusunda uzman yerli ve yabancı eğitmenler tarafından hazırlanıyor ve yürütülüyor.

Geleceğin Yıldızları Liderlik Akademisi videosunu izlemek ve küçük yaşlarda kampçı olarak Geleceğin Yıldızları'na katıldıktan sonra Liderlik Akademisini tamamlayarak koçluğa adım atan gençlerin bazılarını tanıyıp, neden kamp koçu olduklarının hikayesini dinlemek için tıklayınız

ODAKLANMA
78
ODAKLANMA

Geleceğin Yıldızları, kurulduğu ilk günden bu yana yalnızca 5-17 yaş grubuna yönelik okulu dışı eğitim alanında çalışmalarda bulunuyor.

Geleceğin Yıldızları'nın yöneticileri bir yandan okul dışı eğitim alanındaki modelleri ve gelişmeleri takip etmek için dünyanın dört yanında incelemeler yapıyor, bir yandan da bu birikimlerin Türkiye'ye faydalı olabilmesi için sektörel dernek ve birliklerin kuruluşuna ve gelişimine öncülük ediyorlar.

AİLE ORTAMI
5
AİLE ORTAMI

Profesyonel eğitmenler ve genç koçların yanı sıra, aşçısından teknisyenine, bütün kamp personeli özenle seçiliyor ve yıllarca birlikte çalışıyor. Kampçıların ertesi yıllarda da aynı ekiple karşılaşmaları, güven ve aitlik duygularının pekişmesini sağlıyor.

Geleceğin Yıldızları görevlileri, her ebeveyn ve gencin kendini Geleceğin Yıldızları Ailesi’nin bir parçası olarak hissetmesini sağlamaya çalışıyor.

Aynı yaş grubundaki az sayıda kampçıdan oluşan gruplar, katılımcıların daha çok şey paylaşmasını sağlayarak nitelikli dostluklar geliştirmelerine ortam hazırlıyor.

KİŞİSEL GELİŞİM
90
KİŞİSEL GELİŞİM

Gençler, katıldıkları aktivite ne olursa olsun, dinamik deneyimler yaşayarak adım adım tecrübe ve yeni beceriler kazanıyor.

Geleceğin Yıldızları, liderliğin ve kişisel başarının önemini kavratırken, aynı zamanda takım ruhunu geliştirmeye yardımcı olacak bir ortam yaratıyor. Gençler, küçük bir grupta yaşıtlarıyla yan yana yaşayarak doğruluk , dürüstlük, sorumluluk, başkalarına saygı ve bağlılık gibi özelliklerini geliştiriyor.

Hepsi birbirinden keyifli olan programlara her sene tekrar gelen gençlerin ve yeni başvuruların sayısının yüksek olması, genç kampçıların beklentilerinin karşıladığının bir göstergesi.

FARKLI PROGRAM SEÇENEKLERİ
6
FARKLI PROGRAM SEÇENEKLERİ

Yıl boyunca değişik yaş ve ilgi gruplarına yönelik düzenlenen 25 farklı program, çocukların ve gençlerin aynı aile ortamı içinde, aynı kalite ve güvenlik standartlarında farklı ilgi alanları geliştirmelerine yardımcı oluyor.

KAMPÇI / KOÇ ORANI
7
KAMPÇI / KOÇ ORANI

Kampçılığın gelişmiş olduğu ülkelerdeki koç/kampçı oranı 1/4 ve 1/7  arasında değişirken, bu oran Geleceğin Yıldızları gelişim kamplarında 1/3, gençlik ve deniz kamplarında 1/4 ‘tür.

DÜNYANIN DÖRT YANINDAN KATILIMCILAR
8
DÜNYANIN DÖRT YANINDAN KATILIMCILAR

Dünyanın dört bir yanından gelen gençler, “farklı ve güzel bir yaz geçirme” isteği ile Geleceğin Yıldızları programlarına katılıyor. Programlar öncesi yapılan sohbetler, anketler ve yazışmalar onların kampa en iyi şekilde hazırlanmasına yardımcı oluyor. Yapılan özenli hazırlıklar sonucunda kampçıların tümü gelişmiş, olgunlaşmış ve eğlenmiş olarak evlerine dönüyor.

Bugüne kadar dünyanın 70 farklı ülkesinden kampçıları ve eğitmenleri Türkiye'de düzenlediği kamplarda ağırlayan Geleceğin Yıldızları, her yıl 20 den fazla ülkeden gençlerin buluşma noktası olmaktan mutluluk duyuyor.

HAYALLER VE EĞLENCENİN GÜCÜ
9
HAYALLER VE EĞLENCENİN GÜCÜ

Geleceğin Yıldızları, ilk günden bu yana hayal kuran çocukların ve gençlerin hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için çalışıyor. Özenle seçilen Geleceğin Yıldızları koçları, kampçıları her gün hayaller kurmaya teşvik ediyor ve onlar bunu gerçekleştirmek için çabalarken onlara eşlik ediyor.

Kamp programının her ayrıntısı bir yaşam deneyimi olacak şekilde tasarlanıyor ve kampçılar uzman  öğretmenlerle desteklenmiş bir ekip tarafından sunulan program çerçevesinde deneyerek, modelleyerek ve eğlenerek öğreniyorlar. Geleceğin Yıldızları, oyun ve kahkahanın sihirli etkisinden yararlanarak eğlence ve takım ruhu coşkusuyla desteklenen spor, sanat ve bilimsel aktiviteleri eşsiz bir harmanla sunuyor.

HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRIYORUZ
10
HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRIYORUZ

Geleceğin Yıldızları ile kamp deneyimi için stres yaşamazsınız; çünkü ilk kayıttan, kampçılarımızın evlerine döndükleri ana kadar her şey profesyonelce planlanmıştır. Bavula konacaklar listesinden, ulaşım, sağlık, yemek, iletişim, sigortaya ve anı fotoğraflarına kadar her detay düşünülür ve deneyimli personelimiz tarafından ustalıkla yürütülür.

Yatılı kamplar için ödenen kamp bedeli haricinde ekstra gideriniz olmaz. İstanbul kamp arası ulaşım ve kamp özel sağlık sigortasından, kamp tişörtüne ve anı fotoğraf cd'sine kadar herşey dahildir. Sizin yapmanız gereken, sadece hangi programa katılacağınıza karar vermek ve kamp döneminin tadını çıkarmak...

BURADA EĞLENCE GARANTİ
34
BURADA EĞLENCE GARANTİ

Kampçılarımızdan en sık duyduğumuz cümlelerin başında şu gelir:” Hayatımda yaşadığım en güzel, en eğlenceli yazdı”. Kampçılarımızın sonraki yıllarda da Geleceğin Yıldızları programlarına devam etmelerinin altında yatan nedenlerin başında sunulan yüksek kalite ve hep birlikte yaşanan müthiş eğlence gelir.

Çoğunluğu Geleceğin Yıldızları'nda kampçı olan ve ardından özel eğitimler alarak koç olan genç Geleceğin Yıldızları koçları, kampı her an eğlenilecek bir yer haline getirme konusunda özel becerilere sahipler.

BU SAYFAYI PAYLAŞ
DESIGN + DEVELOPMENT Adaptice