Onur Ödülleri Köşesi

Onur Ödülleri Köşesi

Rotamız Yenilikler, Pusulamız Gelenekler...

Geleceğin Yıldızları'nın mottosu " Rotamız Yenilikler, Pusulamız Gelenekler" dir.

Hedef, Geleceğin Yıldızları'nı var eden değerleri koruyarak, 21 yüzyıl gençlerinin gelişimine ve eğitimine katkı sunarak, Türkiye'nin aydınlık geleceğine hizmet etmek. Bunu yaparken de en önemli gücü, özenle seçilmiş, eğitimli, örnek ve aydın gençlerden oluşan koçlarıdır. 

Geleceğin Yıldızları koçları çocuklarla ve gençlerle birlikte olmayı, onların büyüme ve öğrenme yolculuğuna eşlik etmeyi, yazlarını ve diğer tatillerini zor çalışma şartları ve sorumluluk altında kamplarda çalışarak geçirmeyi tercih eden özel gençlerdir.

Onların çalışmaları ve Geleceğin Yıldızları'na katkıları çeşitli ödüllerle takdir ve teşvik ediliyor.

 

Selçuk Molla Örnek Lider Ödülü

Selçuk Molla Örnek Lider Ödülü

Geleceğin Yıldızları'nda kampçı veya sporcu olarak bulunmuş olanların büyük bölümü ilerde burada koç olabilmeyi ister. Koç olanların da hemen hepsinin hayali Geleceğin Yıldızları'ndaki en büyük onur olan Selçuk Molla Örnek Lider Ödülünü alabilmek ve onur köşesine adını yazdırabilmektir.

Selçuk Molla, 1993 yılında -henüz 18 yaşındayken- basketbol okulu koçu olarak Geleceğin Yıldızları'nda çalışmaya başlamış ve o günden bu yana tüm sporcular, kampçılar ve koçların gözünde "efsane" olarak yer bulmuş bir kişidir. Geleceğin Yıldızları'nda koç ve direktör olarak görev yaptığı yıllar boyunca insan ilişkileri, hayata bakışı, çalışkanlık ve kararlılığıyla hemen herkes için bir rol-model olmuş, birçok gencin hayatıyla ilgili kararlar vermesinde, kişiliğinin gelişmesinde ve kendinden başkalarına faydalı olma bilinci ve arzusu geliştirmesinde önemli rol oynamıştır.

Kısa sürede ve genç yaşında inanılmaz sayıda insana ilham veren ve örnek olan Selçuk Molla, aile işlerini sürdürmek için Bursa'ya dönmeye karar verdiğinde, Geleceğin Yıldızları yönetimi ve koçlarının ortak arzusu ile -Geleceğin Yıldızları varolduğu sürece adı ve hikayeleri sonraki kuşaklara aktarılan, Geleceğin Yıldızları koçluk değerlerini yansıtan bir sembol olması amacıyla Uludağ'daki ana sahaya adı verildi ve de çalışan tüm koçların oylarıyla belirlenen ÖRNEK LİDER ödül programı oluşturuldu. 

Henüz 40 lı yaşlarının ortasında olan Selçuk Molla, yoğun iş yaşamına rağmen her fırsatta küçük sporcular ve koçlarla birlikte olmak için kamplara gelmekte, düzenlenen ödül töreninde genç koçlara ilham vermeye devam etmektedir.

SELÇUK MOLLA ÖRNEK LİDER ÖDÜLÜ

 2000 - Enis Günesen

 2005 - Şükrü Can Sinal

 2006 - Utku Toprakseven - Tolga Orhun - Durul Tanki - Ozan Karakaş

 2007 - Berke İpek - Can Erden - Şevki Çelikset

 2008 - Olgu Baran Kubilay

 2009 - Sarp Özgür

 2010 - Rıfatcan Barutçugil

 2011 - Nazlı Özçelik - Emre Atsür - Kayra Ermutlu

 2012 - Tolgahan Sönmez

 2013 - Mert Tezçakın

 2014 - Emre Özhisarcıklı

 2015 - Barış Uzer

 2016 - Şeyma Keskin - Deniz Hacıkadiroğlu

 2017 - Oğuzhan Duraçe - Umut Subaşı

 2018 - Ali Özbatur

 2019 - Arda Gökçe - Nazlıcan Şanlı 

Utku Toprakseven Direktör Özel Ödülü

ppp

Utku Toprakseven, 10 yaşında Geleceğin Yıldızları basketbol okuluna başladı. Daha sonraki yıllarda yaz kamplarına katıldı ve Geleceğin Yıldızları Spor Kulübü takımlarında basketbol oynadı. Geleceğin Yıldızları'nda tüm aşamaları başarıyla tamamladıktan sonra kurucular dışındaki ilk kamp direktörü oldu. 2005 yılından bu yana Geleceğin Yıldızları'nı temsilen dünyanın dört yanında eğitimlere ve konferanslara katıldı. 2008'de Kanada'da 20 den fazla kampı ziyaret eden uluslararası grupta yer aldı ve Quebec'te düzenlenen International Camp Directors Course 'u başarıyla tamamlayarak uluslararası kamp direktörlüğü sertifikası aldı. Ağustos 2010'da Türkiye Basketbol Federasyonu ve FIBA tarafından düzenlenen ve 110 ülkeden çocukların ve koçların katıldığı Children of the World projesinin koordinatörlüğünü yaptı. Kasım 2011'de Hong Kong'da gerçekleşen International Camping Congress öncesinde düzenlenen "uluslararası kamp direktörü eğitmeni" eğitimini üstün başarıyla tamamlayarak Türkiye'nin ilk ve tek, dünyada ise bu ünvana sahip 12 Lead Trainer'dan biri oldu. World Youth Basketball Summit 2013, ICC 2014 gibi uluslararası organizasyonların koordinatörlüğünü yaptı. 2014'de Antalya'da düzenlenen ilk Türkçe "Kamp Direktörlüğü Kursu"nun direktörlüğünü yaptı. Geleceğin Yıldızları Liderlik Akademisi'nin kurucusu ve halen danışmanı.2010’dan bu yana yılın çoğunda Londra’da yaşıyor. Londra 2012 Olimpiyatları dahil pek çok uluslararası projede danışman olarak çalıştı.

Utku Toprakseven, Geleceğin Yıldızları’na ilk adımını attığı andan bu yana, çalışkanlık, liderlik, beklenenden fazlasını yapma ve fark yaratma denince herkesin üzerinde uzlaştığı ilk isim oldu. 

Geleceğin Yıldızları kamplarında görev yapan personel arasında o yıl gösterdikleri üstün performanları nedeniyle fark yaratanlar kamp direktörleri tarafından '' Utku Toprakseven Direktör Özel Ödülü" ile ödüllendiriliyorlar...

UTKU TOPRAKSEVEN - DİREKTÖR ÖZEL ÖDÜLÜ ALANLAR

2005 - Alican Kaya - Dağhan Tezbulur - Kamil Çakın

2006 - Berke İpek - Burak Esenkan - Canan Erden - Mediha Çakıroğlu - Nazlı Özçelik - Olgu Baran Kubilay - Ömer Bilgin - Ongun Sepkin - Şevki Çelikset - Volkan Orhun

2007 - Kayra Ermutlu - Rıfatcan Barutçugil

2008 - İdil Açıkalın - Zeren Çokoğlu - Alp Atabay -Berkay Oğuz

2009 - Egem Özgür - Barış Çakır - Konstantin Soldatov

2010 - Mert Tezçakın - Elvin Kırtosun - Itır Akgün

2011 - Antony Steve Davila - Tunç Morova - İrem İpekçi

2012 - Batuhan Törer - Burak Yılmaz - Cathleen Owens

2013 - Zia Sen - Robert Barkmann - Ali Özbatur - Deniz Hacıkadiroğlu

2014 - Arda Çetinkaya - Furkan Kırcalı - Irmak Çelebioğlu - Şeyda Gündoğdu - Yasemin Parlar

2015 - Buse Özen, Duygu Tekin, David Machin, Tuğba Tokaç, Arda Gökçe

2016 - Özgür Deniz Bayrak - Onur Vahit Şeker - Gülbeyaz Genç

2017 - Ekin Arıbaş - Hilken Doğaç Boran - Ece Kavasoğlu

2018 - Kutlu Erata - Burak Göç

2019 - Elif Sıla Taşlıçay  - Onur Keretli  

BU SAYFAYI PAYLAŞ
DESIGN + DEVELOPMENT Adaptice