Onur Ödülleri Köşesi

Onur Ödülleri Köşesi

Rotamız Yenilikler, Pusulamız Gelenekler...

Geleceğin Yıldızları'nın mottosu " Rotamız Yenilikler, Pusulamız Gelenekler" dir.

Hedef, Geleceğin Yıldızları'nı var eden değerleri koruyarak, 21 yüzyıl gençlerinin gelişimine ve eğitimine katkı sunarak, Türkiye'nin aydınlık geleceğine hizmet etmek. Bunu yaparken de en önemli gücü, özenle seçilmiş, eğitimli, örnek ve aydın gençlerden oluşan koçlarıdır. 

Geleceğin Yıldızları koçları çocuklarla ve gençlerle birlikte olmayı, onların büyüme ve öğrenme yolculuğuna eşlik etmeyi, yazlarını ve diğer tatillerini zor çalışma şartları ve sorumluluk altında kamplarda çalışarak geçirmeyi tercih eden özel gençlerdir.

Onların çalışmaları ve Geleceğin Yıldızları'na katkıları çeşitli ödüllerle takdir ve teşvik ediliyor.

 

Selçuk Molla Örnek Lider Ödülü

Selçuk Molla Örnek Lider Ödülü

Geleceğin Yıldızları'nda kampçı veya sporcu olarak bulunmuş olanların büyük bölümü ilerde burada koç olabilmeyi ister. Koç olanların da hemen hepsinin hayali Geleceğin Yıldızları'ndaki en büyük onur olan Selçuk Molla Örnek Lider Ödülünü alabilmek ve onur köşesine adını yazdırabilmektir.

Selçuk Molla, 1993 yılında -henüz 18 yaşındayken- basketbol okulu koçu olarak Geleceğin Yıldızları'nda çalışmaya başlamış ve o günden bu yana tüm sporcular, kampçılar ve koçların gözünde "efsane" olarak yer bulmuş bir kişidir. Geleceğin Yıldızları'nda koç ve direktör olarak görev yaptığı yıllar boyunca insan ilişkileri, hayata bakışı, çalışkanlık ve kararlılığıyla hemen herkes için bir rol-model olmuş, birçok gencin hayatıyla ilgili kararlar vermesinde, kişiliğinin gelişmesinde ve kendinden başkalarına faydalı olma bilinci ve arzusu geliştirmesinde önemli rol oynamıştır.

Kısa sürede ve genç yaşında inanılmaz sayıda insana ilham veren ve örnek olan Selçuk Molla, aile işlerini sürdürmek için Bursa'ya dönmeye karar verdiğinde, Geleceğin Yıldızları yönetimi ve koçlarının ortak arzusu ile -Geleceğin Yıldızları varolduğu sürece adı ve hikayeleri sonraki kuşaklara aktarılan, Geleceğin Yıldızları koçluk değerlerini yansıtan bir sembol olması amacıyla Uludağ'daki ana sahaya adı verildi ve de çalışan tüm koçların oylarıyla belirlenen ÖRNEK LİDER ödül programı oluşturuldu. 

Henüz 40 lı yaşlarının başında olan Selçuk Molla, yoğun iş yaşamına rağmen her fırsatta küçük sporcular ve koçlarla birlikte olmak için kamplara gelmekte, düzenlenen ödül töreninde genç koçlara ilham vermeye devam etmektedir.

SELÇUK MOLLA ÖRNEK LİDER ÖDÜLÜ

 2000 - Enis Günesen

 2005 - Şükrü Can Sinal

 2006 - Utku Toprakseven - Tolga Orhun - Durul Tanki - Ozan Karakaş

 2007 - Berke İpek - Can Erden - Şevki Çelikset

 2008 - Olgu Baran Kubilay

 2009 - Sarp Özgür

 2010 - Rıfatcan Barutçugil

 2011 - Nazlı Özçelik - Emre Atsür - Kayra Ermutlu

 2012 - Tolgahan Sönmez

 2013 - Mert Tezçakın

 2014 - Emre Özhisarcıklı

 2015 - Barış Uzer

 2016 - Şeyma Keskin - Deniz Hacıkadiroğlu

 2017 - Oğuzhan Duraçe - Umut Subaşı

 2018 - Ali Özbatur

Aydın Patır "Parlayan Yıldız" Ödülü

aydın

Geleceğin Yıldızları, 1999 yılından bu yana sürdürdüğü "Liderlik Akademisi" adı altında, kampçılıkları sırasında dikkat çekmiş ve koç olmaya uygun gençlerin  özel eğitimlerden geçtikleri ve koçluğa hazırlandıkları bir eğitim program yürütmektedir. Her yıl 17 yaşında yaklaşık 50 gencin davet edildiği bu programa geçmiş yıllarda katılmış olanlar daha sonraki yıllarda da kamp koçluğu ve direktörlük görevlerini sürdürüyorlar.

Aydın Patır, 8 yaşında katıldığı Geleceğin Yıldızları ailesinde en sevilen sporculardan biri olarak yıllarca yer aldıktan sonra 17 yaşında davet edildiği Liderlik Akademisi'nin bugüne kadarki en parlak gençlerinden biri olarak akıllarda kaldı. Sonraki yıllarda kamp ve spor okulu koçluğuna devam etti. Harika iletişim ve liderlik özellikleriyle, ergenliğin zorluklarını yaşayan pekçok gencin sporun ve kampların içinde kalmasını, hatta liderlik akademisine katılmasını sağladı. Okul başarıları ve insani özellikleriyle, Geleceğin Yıldızları içinde tam anlamıyla parlayan bir yıldız oldu. Aydın Patır 20 yaşında talihsiz bir trafik kazası geçirdi ve beyin kanaması nedeniyle uzun bir koma sürecine girdi. 2 yıl süren bu yoğun bakım sürecinde, koç arkadaşları ve öğrencileri onu ve ailesini hastanede yalnız bırakmadı. Onunla hep konuştular, ona kitap okudular, yeni çıkan şarkıları dinlettiler... Aydın Patır, komadan çıkamadı ve Türkiye gelecekte ülkesine çok önemli katkılar verecek değerli bir genci kaybetti.

Her yıl, Liderlik Akademisine katılan 17 yaşındaki 50 genç koç adayının arasından 3 kişiye, o eğitim ve kamp süresince gösterdikleri başarıyı takdir etmek amacıyla Aydın Patır " Parlayan Yıldız" Ödülü verilmektedir.

 AYDIN PATIR " PARLAYAN YILDIZ" ÖDÜLÜ

2008 - Zeynep Çınar - Emre Özhisarcıklı - İrem Tümer

2009 - Nazlı Danış -Oğuzhan Duraçe - Pınar Şefkatli

2010 - Tolga Ülman - Barış Uzer - Mustafa Turhan

2011 - Deniz Çimlikaya - Aylin Senem Pişkin - Ömer Kosal

2012 - Irmak Arslan - Barış Özdinç - Yasemin Parlar

2013 - Arda Gökçe - Deniz Hazer - Ege Güller

2014 - Ata Utku - Ezgi Yazıcı - Reyyan Alpay

2015 - Ekin Arıbaş - Cem Zümbülyuva - Ömer Orhun

2016 - Nil Mira Çelik - Burak Göç - Deniz Özalp

2017 - Ege Güneş - Cemre Şenyüz - Sema Güzel

2018 - Bade Asya Yılmaz - Sarp Emre Turan - Toprak Babacan

Direktör Özel Ödülleri

Geleceğin Yıldızları kamplarında görev yapan personel arasında o yıl gösterdikleri üstün performanları nedeniyle dikkat çekenler kamp direktörleri tarafından direktör özel ödülü ile ödüllendiriliyorlar...

DİREKTÖR ÖZEL ÖDÜLÜ

2005 - Alican Kaya - Dağhan Tezbulur - Kamil Çakın

2006 - Berke İpek - Burak Esenkan - Canan Erden - Mediha Çakıroğlu - Nazlı Özçelik - Olgu Baran Kubilay - Ömer Bilgin - Ongun Sepkin - Şevki Çelikset - Volkan Orhun

2007 - Kayra Ermutlu - Rıfatcan Barutçugil

2008 - İdil Açıkalın - Zeren Çokoğlu - Alp Atabay -Berkay Oğuz

2009 - Egem Özgür - Barış Çakır - Konstantin Soldatov

2010 - Mert Tezçakın - Elvin Kırtosun - Itır Akgün

2011 - Antony Steve Davila - Tunç Morova - İrem İpekçi

2012 - Batuhan Törer - Burak Yılmaz - Cathleen Owens

2013 - Zia Sen - Robert Barkmann - Ali Özbatur - Deniz Hacıkadiroğlu

2014 - Arda Çetinkaya - Furkan Kırcalı - Irmak Çelebioğlu - Şeyda Gündoğdu - Yasemin Parlar

2015 - Buse Özen, Duygu Tekin, David Machin, Tuğba Tokaç, Arda Gökçe

2016 - Özgür Deniz Bayrak - Onur Vahit Şeker - Gülbeyaz Genç

2017 - Ekin Arıbaş - Hilken Doğaç Boran - Ece Kavasoğlu

2018 - Kutlu Erata - Burak Göç

BU SAYFAYI PAYLAŞ
DESIGN + DEVELOPMENT Adaptice