Programlar

FİYAT & TARİHLER

Tarihler
01-07-2021
13-07-2021
Kamp Süresi
7 gün
Fiyat
8,200 TL

Dönemler

1-7 Temmuz 2021
7-13 Temmuz 2021
13 Aile Görüşü

Alaçatı Sörf Kampı

Bir kamp çok şey değiştirir!

Kamp özel bir yaşam deneyimidir. Aileden ayrı, sorumluluk bilinci, özgüven ve fiziksel gelişimin bir arada yaşandığı; kampçıların kendilerini keşfettikleri, ömür boyu sürecek dostluklar edindikleri ve örnek liderlerle geçirilen unutulmaz bir tatil deneyimidir. Kamplar; anılar yaratmak, geleneklere saygı duymak ve yeteneklerine değer veren sevgi dolu bir topluluğun parçası olmaktır.
  • tyr
  • llo
  • ggh
  • ffgh
  • hhyu

Rüzgarın gücü arkalarında, DENİZİN ÖZGÜRLÜĞÜ YANLARINDA

Yaz tatili denizsiz olmaz, deniz de yelkensiz… Dünyanın sayılı sörf noktalarından biri olan
Alaçatı’da çocuğunuzu benzersiz bir kamp deneyimi bekliyor. Rüzgar sörfü sadece eğlenceli değil, aynı zamanda öğretici yanlarıyla çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunuyor. Fiziksel
kondisyonu artan çocuklar, denge kurmayı, yön bulmayı ve her şeyden önce özgürlüğü sorumlulukla karşılamayı öğreniyor. Deniz kenarında olunca sadece rüzgar sörfü yetmez ki... Basketbol, plaj voleybolu, hokey, yüzme ve havuz eğlenceleri, kamp programını daha da eğlenceli yapıyor. Gençler hem yeni arkadaşlıklar ediniyor hem de bir takımın parçası olmayı deneyimliyor.

KISA KISA KAMP

• 9-13 ve 14-17 yaş grubuna özel 4 kamp dönemi
• Uzman sörf eğitmenleriyle 18 saatlik sörf eğitimi
• Yeni başlayanlardan ileri seviyeye kadar farklı eğitim grupları
• Her 4 kampçıya 1 uzman eğitmen
• Ödüller ve katılım sertifikası
• Grand Ontur Çeşme Otel'de 6 gece her şey dahil tam pansiyon konaklama
• İstanbul-İzmir-İstanbul uçakla ulaşım
• İzmir havalimanı transferleri
• 18 saatlik sörf eğitimi
• Eğitim malzemeleri, geziler ve kamp tişörtü

Aşağıdaki başlıkları tıklayarak merak ettiğiniz konularda ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

PROGRAM VE AKTİVİTELER
dds
PROGRAM VE AKTİVİTELER

Her seviyede sörf eğitimi

Alaçatı, bütün yaz boyunca devam eden muntazam rüzgarıyla eğitim için mükemmel bir ortama sahip.

Geleceğin Yıldızları, sörfe ilk başlayandan, yarışmalara katılmayı hedefleyenlere kadar farklı seviyelerde eğitim sunuyor.

Kampçılar, kamp süresince 18 saatlik bir eğitim programını tamamlıyorlar. Her 7 kişilik grubu bir sörf hocasının çalıştırdığı ve Geleceğin Yıldızları koçlarının da her anında yer aldığı eğitimler sırasında eğitmen-kampçı oranı 1:3’e kadar yükseliyor.

Sörfe yeni başlayanlar, başlangıç derslerine sörf tahtaları üzerinde denge alıştırmaları ile başlıyorlar. Denge alıştırmalarından ardından rüzgâr yönlerinin eğitimini alan kampçılar, kendi başlarına seyir ve rüzgâr üstü- altı dönüş yapmayı öğreniyorlar.

Önceden sörf eğitimi almış kampçılar seviyelerine göre yerleştirildikleri gruplarda rüzgâr üstü-altı dönüş çalışmalarına devam ederken, ileri seviyedeki kampçılar ise trapez eğitimine geçiyorlar. Trapez eğitimi alan kampçılar zamanla yelkenlerin boyutlarını büyültüp, küçük hacimli boardlar kullanarak eğitimlerine devam ediyorlar.

Sörf dışı aktiviteler

Kampçılar yaş gruplarına göre oluşturulan gruplarıyla sörf derslerinden arta kalan zamanlarda otel tesisini kullanarak kamp boyunca birçok spor aktivitesine katılıyorlar.

Takım oyunu odaklı oyunların yanı sıra kampçılar kendi ilgi alanlarına göre futbol, çim hokeyi, plaj voleybolu, Amerikan futbolu, step-aerobik ve havuz oyunları gibi aktivitelere katılıyorlar.

ÜSTÜN NİTELİKLİ VE ENERJİK KOÇLAR
ssaa
ÜSTÜN NİTELİKLİ VE ENERJİK KOÇLAR

Ailelere ve kampçılara kampta en çok neyi sevdiniz, en çok neyi beğendiniz dediğimizde aldığımız ilk yanıt “KOÇLAR” oluyor.

Profesyonel eğitmenler ve genç koçların yanı sıra, aşçısından teknisyenine, bütün kamp personeli özenle seçiliyor ve yıllarca birlikte çalışıyor. Kampçıların ertesi yıllarda da aynı ekiple karşılaşmaları, güven ve aitlik duygularının pekişmesini sağlıyor.

Her yıl programlarda görev alan 10+ ülkeden yaklaşık 400 kişilik koç ve yönetici kadrosunun %87’si eski kampçı ve Geleceğin Yıldızları Liderlik Akademisi mezunu olan Geleceğin Yıldızları, 1 ICDC Lead Trainer, 3 ICDC Trainer, 11 ICDC Camp Director ile dünyada bünyesinde en fazla ICDC sertifikalı kamp yöneticisi bulunan kamp kuruluşudur.  

Her yıl yurtiçi ve yurtdışından yüzlerce başvuru alan Geleceğin Yıldızları yöneticileri, kamplarda çalışacak personel konusunda son derece titiz davranıyor ve yüksek seçme kriterleri uyguluyor. Her yıl kamp ekibinin büyük bölümünü bir önceki yıldan devam eden başarılı personel oluştursa da, kamplarda görev almak için başvuran her koç Geleceğin Yıldızları'na özel bir IK programına kaydını yapıyor ve kendisiyle şahsen veya internet üzerinden mülakat yapılıyor. Daha önceden kamplarda çalışmış olmasına bakılmaksızın, her koç adayından her sene okul belgesi ve emniyet sicil kaydı isteniyor, ayrıca haklarında sosyal medya araştırması yapılıyor. Geleceğin Yıldızları'na yeni katılacak olan tüm koç adaylarına DISC Kişilik Envanteri Testi yapılıyor ve sonuçları profesyonellerce analiz edildikten sonra koçların çalışıp çalışmayacağına veya hangi alanlarda görevlendirileceğine karar veriliyor.

Geleceğin Yıldızları koçluk sisteminin temelini 1999 yılında kurulan ve o günden bu yana hep gelişerek devam eden Geleceğin Yıldızları Liderlik Akademisi oluşturur. Geleceğin Yıldızları’nın tüm yaz kampları personeli, İstanbul’da yapılan eğitim ve toplantıların yanında, kampçılardan 8 gün önce kamp tesisinde toplanarak özel bir oryantasyon programından geçiyor ve kampa hazırlanıyor.  Koçların oryantasyon dönemindeki eğitimleri Uluslararası Kamp Direktörlüğü sertifikasına sahip kamp yöneticileri, yüksek kamp tecrübesine sahip program direktörleri ve konusunda uzman yerli ve yabancı eğitmenler tarafından hazırlanıyor ve yürütülüyor.

Geleceğin Yıldızları Liderlik Akademisi videosunu izlemek ve küçük yaşlarda kampçı olarak Geleceğin Yıldızları'na katıldıktan sonra Liderlik Akademisini tamamlayarak koçluğa adım atan gençlerin bazılarını tanıyıp, neden kamp koçu olduklarının hikayesini dinlemek için TIKLAYINIZ

SAĞLIK YÖNETİMİ
ddsd
SAĞLIK YÖNETİMİ

Geleceğin Yıldızları, tüm kampçılarının geldiklerinden daha sağlıklı olarak evlerine dönmeleri için her türlü hazırlığı yapıyor. Güncel olması amacıyla, her yıl kamp öncesinde ailelere gönderilen ve geri toplanan sağlık bilgi formları titizlikle inceleniyor ve özel durumu olan ya da düzenli ilaç kullanan kampçılar kampın sağlık ekibi ve koçlar tarafından özenle takip ediliyor. Kampa katılan hiçbir kampçının yanında (vitamin dahil) ilaç bulundurmasına müsaade edilmiyor, tüm ilaçlar sağlık ekibinin gözetimindeki revirde tutuluyor.

Kampçılar kamp süresince geçerli Acil Vakalar Sağlık Sigortası (AVSS) kapsamında güvence altında oluyorlar. Hikayesi kamp öncesine dayanan veya AVSS kapsamı dışında kalan durumlarda aile ile temas kurularak onların özel sağlık sigortası veya uygun gördükleri sosyal güvence devreye sokuluyor.

Kampta, konaklama yapılan tesisin sağladığı sağlık desteği bulunuyor, gerekli  durumlarda ise bölgedeki sağlık kuruluşları ile işbirliğine gidiliyor. Rahatsızlanan kampçılar, özel bir araçla, koçu eşliğinde özel sağlık merkezine götürülüp, gerekli teşhis ve tedavi işlemleri yapılıyor. Bu tip durumlarda aile önceden ve teşhis sonrasında mutlaka bilgilendiriliyor, onayları alınıyor.

Tüm kamp personeli acil durum ve temel ilk yardım eğitimleri alıyorlar ve kamp öncesindeki oryantasyon sırasında acil durum tatbikatlarına katılıyorlar...

ULAŞIM
dfff
ULAŞIM

Ulaşım güvenliği, Geleceğin Yıldızları'nın en öncelikli ve belirlediği standartlardan taviz vermediği bir alandır.

Alaçatı Sörf Kampı'na katılanlar İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan uçakla İzmir'e, devamında ise özel bir araçla kamp tesisine götürülüyorlar. Anne babalar, çocuklarından ayrılıp, tesise ulaşana kadar 3 kez cep telefonlarına bulundukları konum ile ilgili sms alıyorlar. 

Kamplara İstanbul dışından ve yurt dışından katılan kampçılar İzmir'de havaalanı veya Çeşme terminalinde kamp yetkililerince karşılanıyor ve kamp sonrasında aynı şekilde uğurlanıyor.

KAYIT İŞLEMLERİ
yeni logo
KAYIT İŞLEMLERİ

Kayıt İşlemleri

Kayıt işlemleri Geleceğin Yıldızları’nın İstanbul’daki merkez ofisinde ve yetkili temsilciliklerinde yapılıyor. Faksla ya da İnternet'ten yapılan kayıtlarda, kayıt formunun ve ödeme planının ulaşmasının ardından merkez ofis yetkilileri ailelerle temas kuruyor ve kaydın gerçekleştiğini bildiriyor.

Ödeme Şekli

Peşin ve taksitli ödeme seçenekleri mevcut. Peşin ödemeler banka havalesi ya da kredi kartıyla yapılabilir. Taksitli ödemelerse yalnızca kredi kartı ile yapılabiliyor. Açıklanan tutarlar peşin ödemeli bedellerdir. Tüm banka kredi kartlarıyla vade farkı eklenerek 4 taksitte ödeme yapılabilir.

Web sitesinden yapılan online kayıtlarda tüm kartlarla tek çekim ödeme yapılabilir; taksitli ödeme ise sadece İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası kredi kartlarıyla yapılabilmektedir.

İki farklı programa veya döneme katılacak kampçılara ikinci program için %5, aynı aileden kampa katılacak kardeşler içinse %5'er indirim uygulanıyor.

Ücrete Dahil Olanlar

İstanbul'dan uçakla ulaşım, her şey dahil tam pansiyon konaklama, AVSS - Acil Vakalar Sağlık Sigortası, eğitimlerde kullanılacak her türlü malzeme, geziler, kamp tişörtü ve KDV.

Kayıt Sonrası

Kayıt işlemini tamamlayan ailelere -haziran ayının ilk haftası içinde ellerine geçecek şekilde- EMAIL ile bir kamp hazırlık seti gönderiliyor. Bu setin içinde yer alan sağlık bilgi formunun ebeveynler tarafından doldurularak, en geç kamptan iki hafta önce bize ulaştırılması, kampçının sağlık geçmişini önceden bilmemiz açısından çok önemli. Bu setin içinde kampçının kampa hazırlanmasından dönüş gününe kadar geçecek süre ile ilgili her türlü detaylı bilgi yer alıyor.

KAMP ÖNCESİNDE VE KAMP DÖNEMİNDE İLETİŞİM
aasa
KAMP ÖNCESİNDE VE KAMP DÖNEMİNDE İLETİŞİM

Geleceğin Yıldızları, uzun yıllar içerisinde onbinlerce aileyle kurduğu ilişkilerden kazandığı deneyimle, iletişimin aileler için en önemli konuların başında geldiğini biliyor. Ailelerle Geleceğin Yıldızları arasında özenle yönetilen dinamik bir iletişim modeli oluşuyor.  
 Kayıt Öncesi 
Aileler ve çocuklar, Geleceğin Yıldızları'nın broşür ve kataloglarından, web sitesinden, facebook ve instagram sayfalarından, youtube kanalından her türlü bilgi, fotoğraf, video ve yoruma ulaşabiliyorlar. Birçok aile, çevrelerinden de aldıkları referansları da bunlara ekleyince, kararını kolaylıkla verip online kayıt yaptırıyor. Bazı aileler de, sorularını sormak ve kayıt işlemleri için Geleceğin Yıldızları'nın 02163458100 numaralı telefonunu arayarak danışmanlarımızla konuşuyor. İstanbul'da yaşayıp arzu edenler ise, Geleceğin Yıldızları'nın Fenerbahçe'deki ofisine gelerek yönetici ve koçlarla tanışıyorlar. Sorularına email veya telefon aracılığıyla ya da yüzyüze yanıtları aldıktan sonra kayıt formunu doldurarak kayıt işlemlerini tamamlıyorlar.
 Kayıt Sonrası
Kayıt işlemini tamamlayan ailelere -haziran ayının ilk haftası içinde ellerine geçecek şekilde- email ile bir kamp hazırlık seti gönderiliyor. Bu setin içinde yer alan sağlık bilgi formunun ebeveynler tarafından doldurularak, en geç kamptan iki hafta önce bize ulaştırılması, kampçının sağlık geçmişini önceden bilmemiz açısından çok önemli. Bu setin içinde kampçının kampa hazırlanmasından, ulaşımına ve dönüş gününe kadar geçecek süre ile ilgili her türlü bilgi detaylı biçimde yer alıyor.
 Kamp Dönemi
Kamp dönemi, ailelerin çocuklarından ayrı oldukları için en heyecanlı oldukları dönemdir. Heyecanları çocuklarının güvende ve mutlu olduğundan emin olana kadar devam eder, sonra yerini çocuklarına duydukları özlemle, onların yaşadığı bu deneyimle gurur duyma arası bir duyguya bırakır.

Ulaşım: Anne babalar, çocuklarından ayrılıp, kamp otobüsü tesise ulaşana kadar 3 kez cep telefonlarına bulundukları konum ile ilgili sms alıyorlar. Çocuklarının kampa ulaşmasıyla rahat nefes alan aileler, bundan sonrasında ise düzenli bilgilendirmeye ihtiyaç duyuyorlar.

24 Saat Direk İletişim: Aileler, kamp direktörüne ve direktör yarımcısına 24 saat boyunca ulaşabiliyorlar. 

Çocuklarla Telefon Konuşmaları: Kamp sırasında ailelerle çocuklarının telefonla konuşma günleri önceden bildiriliyor ve çocuklar önceden belirtilen saatler arasında kendi telefonlarından ailelerini arayarak rahatça konuşabiliyorlar. 

Direktör Mektubu: Ailelerin çocuklarının kampta neler yaptığını, günlerin nasıl geçtiğini merak ettiklerini biliyoruz. Bu nedenle, kamp direktörü kamp sonunda ailelere mektup yazıyor ve bu mektuplar anne babalara eposta ve cep telefonlarına gönderilen link'ler aracılığıyla ulaştırılıyor. 

Sosyal Medya: Kampın ikinci gününden itibaren kamptan görüntüleri, grup fotoğraflarını Geleceğin Yıldızları'nın facebook sayfasında oluşturulan kamp albümlerine yüklenmeye başlıyor. Kampın yoğun temposundan her kampçının fotoğrafı ailelerin dilediği sayıda yayınlanmasa da, fotoğraflar kampın ve çocukların genel havasının anlaşılmasına yardımcı oluyor. Çekilen ve bir kısmı hızlıca düzenlenen fotoğraflar kamp boyunca 2-3 günde bir facebook sayfasındaki albümlerde yayınlanmaya devam ediyor.

 Kamp Sonrası
Kamp direktörü, kampın bitiminde gönderdiği son mektupla tüm kampı özetlliyor ve çocukların kamp sonrası gelişim ve davranışlarıyla ilgili olarak aileleri bilgilendiriyor. Kamp bitiminden birkaç gün sonra, ailelere binlerce fotoğrafı tasnif etmiş olan görüntüleme ekibinin hazırladığı tüm kamp döneminin fotoğraflarını içeren bir link gönderiliyor ve aileler bunları bu link'ten indirebiliyorlar.

Çocuklarının kamp dönüşünde onlarla yeterli vakit geçirip onların yorumlarını alıp, gelişmeleri gözlemleme fırsatı bulan ailelere 1 hafta sonra bir online anket link'i gönderiliyor. Doldurması yaklaşık 90 saniye süren bu anketle ailelerin görüşleri, eleştirileri ve sonraki yıllar için geliştirilmesi önerilen konular öğreniliyor...

PROGRAMI PAYLAŞ
DESIGN + DEVELOPMENT Adaptice