Programlar

FİYAT & TARİHLER

Tarihler
05-11-2021
07-11-2021
Kamp Süresi
3 gün
Fiyat
5,450 TL

Dönemler

5-7 Kasım 2021
32 Aile Görüşü

Babalar ve Oğulları Kampı

Hayatımız akıp giderken, yoğun çalışma temposu içerisinde konudan konuya savrulurken, üzerine çok titrediğimiz çocuklarımız bu koşuşturma içerisinde hayatta kendilerine yer ediniyor çok hızlı büyüyorlar. Onlarla birlikte geçirdiğimiz vakit, kimi zaman otomatiğe bağlanıp yetişme telaşı ile farkındalıksız geçiyor. Geleceğin Yıldızları Kampı güzel kalıcı anı oluşturmak ve anı ölümsüzleştirmek için harika bir ortam! Kendileri de eski katılımcılardan oluşan koç ekibi çocukları ve aileleri çok güzel bilgilendirip yönlendiriyor. Tüm faaliyet çocukların özgüvenini artırma, takım ruhunu öne çıkarma, diğer çocuklar ve aileleri ile organize olmayı teşvik edici yönde planlanmış. Aynı yıl iki defa ODTU GVO Ankara Aileleri ile Aile Kampı'na katıldıktan sonra Babalar&Oğullar kampına da katılarak oğullarım ve ben kaliteli unutamayacağımız zaman geçirdik. Kendi adıma üzüldüğüm tek şey çocukların kamp ortamına alışmaları ve ilerleyen kamplara yalnız gitme istekleri oldu. Bahaneden biz de çocuklarla harika vakit geçiriyorduk.
Ailecek bir çok kez tatile çıktık. Beraber bir çok şey paylaştık ama ilk defa sadece baba oğul olarak süper bir hafta sonu geçirdik. Kasım ayında katıldığımız kampta gece gündüz oğlumla beraberdik. Birbirimizi iyi tanımamıza rağmen aslında her ikimizin de keşfedilecek çok yönü olduğunu gördük. Bu arada birbirimizi daha iyi tanımamızı sağlayan oyunlar da oynadık. Bu sayede aramızdaki iletişim daha da güçlendi. Kamptan döndükten sonra da bu devam etti.
Katıldığımız Baba& Oğul Kampı, bazen gün boyunca toplasam 2 dakikadan fazla konuşamadığım oğlu ile daha fazla vakit geçirmeme ve iletişimimi geliştirmeme katkıda bulundu. Birlikte aktivite yapmak ve takım olmak için bolca fırsat yakaladık. Tabletler ve elektronik oyunlar olmadan doğayla baş başa zaman geçirdik. Birlikte uyuduk, birlikte uyandık. Bu kampta oğlumla günlük hayat akışının hipnozundan kurtulabilme şansı yakaladık.
Maalesef , yoğun iş yaşamı ve seyahatler hafta içi birlikte geçirdiğimiz zamanı oldukça kısaltıyor. Kaan’ın gelişimi açısından kesinlikle unutulmayacak bir anı oldu bu kamp. Baba&Oğul kampında oğlumla beraber çok eğlendik. Birlikte spor yapıp aynı takımda olmak ve birbirimizi daha farklı ortamda tanımak çok keyifliydi. Aynı zamanda diğer baba- oğul ilişkilerini de gözlemleme şansımız oldu. Birbirimizi daha iyi tanıdık. Bu yaşlarda zaman çok çabuk geçiyor. Bu nedenle vakti en iyi şekilde gülerek, eğlenerek gerektiğine daha da fazla inandık.
Kampın etkisi rezervasyonların yapılmasıyla başladı. Oğlum ile özel olarak seyahat edip, aileden sadece ikimizin katılacağı bir aktivite daha önce planlamamıştık. Aramızdaki iletişimin ve paylaşımın arttığını hissettim. Orada yaptığımız görev dağılımı ile onun gizli prensiplerini öğrenme fırsatı buldum. Onun özel zevklerini daha yakın takip etmem gerektiğini öğrendim. Bir aktivitede duygusallık seviyesinin ne kadar yüksek olduğunu öğrendim. İş konuşmadığımız ve düşünmediğimiz 2 gün geçirdik. Zaman sıkıntısı yüzünden çocuklarına yeterli ilgiyi gösteremeyen babalara tavsiye ederim.
Baba-Oğul Kampı, Hillside’ın harika ortamında, gündelik hayatın yoğunluğundan ve dikkatiniz için yarışan pek çok etmeninden uzakta, yapılandırılmış aktiviteler ile sizi destekleyerek çocuğunuzla olan iletişiminizi perçinleyecek, birbirinizle olan bağınızı güçlendirecek bir kanal açıyor. Siz Baba-Oğul kampına katılıyorsanız muhtemelen zaten iyi bir babasınız ve oğlunuzla daha da iyi vakit geçirecek yollar arıyorsunuz. Özellikle oğlunuzun gözünden, sizinle geçirdiği vakit, aktivitelerden aldığı zevk, bunların eşliğinde beraberce gülmek ve birbirinizle paylaştıklarınız sayesinde, oğlunuzda da yarattığı farkındalık ile iletişiminiz ve birbirinize olan bağınız güçleniyor. Ayrıca sırf baba-oğul ilişkisinde değil, iki erkek, iki arkadaş olarak bulunduğunuz şehirden uzaklara yolculuğa çıkmak, bu yolculuğun sorumluluğunu ve macerasını paylaşmak, oğlunuzu daha olgun bir birey, daha da ötesinde bir can dostu olarak görmenizi destekliyor ve doğal olarak ilişkinize, etkileşiminize katkıda bulunuyor.
Mete ve Çağatay ile katıldığım Babalar ve Oğullar Kampında hem benim hem Mete ve Çağatay’ın daha iyi anladığımız en temel husus birbirimizi anlama konusunda daha fazla çaba göstermemiz gerektiği oldu. O günden sonra birbirimizle iletişimimizde ve birbirimizi anlama konusunda daha olumlu bakar hala geldiğimizi şimdi daha net görebiliyorum. Özellikle çocukların bana yazdığı, benim de onlara yazdığım mektuplar halen baş ucumda duruyor. Onları saklıyorum ve ömür boyu da saklamaya niyetliyim. Böyle bir birlikteliği organize ettiğiniz için de size ayrıca teşekkür ediyorum.
Öncelikle tekrar teşekkür ediyorum böyle bir organizasyon için, Arda halen sayıklıyor kampı. Belki ‘Kamp Mezunu’ kavramı ile tekrar bir araya gelmeler, başka aktiviteler görüşülebilir, çoğunluk İstanbul’da olduğu için belki İstanbul’da toplanılabilir sizin önderliğinizde, belki de daha önceden de bu tip organizasyon yapılmış olabilir, çünkü gerçekten ekip sağlamdı, iyi eğlendik
Organizasyon mükemmel, hedefine adanmış bir ekip , özenli ve profesyonel ,mekan süper, daha önce akla gelmeyen deneyimler yaşattı. Teamwork&Teamplay; diye ciddi bir iş olduğunu öğrendim. Benim için çok ihtiyaç duyulan bir “break” oldu: bisiklete bindim, denize girdim, eğlendim. Benim bundan önceki kurumsal iş hayatı dönemimde, pek çok “gelişim, farkındalık, vs” aktiviteye katılma fırsatım olmuştu. Sizin ve ekibinizin işini amatör ruhla ama profesyonellikten taviz vermeden mükemmeliyetçi bir şekilde yapma gayretinizi çok takdir ediyorum. Aktivitenin her aşamasındaki ayrıntıda bunları görebildim: kimlik kartı tasarımından, ortam ve mekan seçimine, program takibi ve katılımcılar ile olan ilişkilere kadar her adımda..
Çocuğumla geçirdiğim vakit, beraber futbol oynamak muhteşemdi. Farkında olup ama uygulayamadığımız şeylerin hatırlatılması ilginçti. İletişim yönü kuvvetli , eğlenceli bir kamptı. Teşekkürler.
Bize bu harika deneyimi yaşattığınız için, şahsım adına size çok teşekkür etmek istiyorum. Sayenizde, ben, ve eminim diğer tüm babalar, geçirdikleri keyifli zamanın yanında, çok önemli farkındalıkları da yaşama fırsatı buldular. Sadece, hayatın zorlukları ve karmaşası içerisinde ister istemez boğulabilen ilişkilerimize taze bir nefes aldırmakla kalmadınız, baba-oğul beraberliğimize, her zaman hatırlanacak, çok önemli ve pozitif bir iz bıraktınız. Umuyorum ileride tekrar bir araya gelme fırsatımız olur.
Süper. Eğitici. En az bir kez her baba yaşamalı.
İlişkimizi paylaşma, güven ve ekip çalışması yönünde geliştirdiğini düşünüyorum. Güzel, farklı ve çok yararlı bir kamp. Teşekkürler.
Harika bir organizasyon. 2014 Kasım’da büyük oğlumla gittim. Çok etkilendim. 2015 Nisan’da küçük oğlumla gittim. Her detayı bilmeme rağmen yine farklı duygular yaşadım. Her iki çocuğumla baş başa geçirdiğim paha biçilmez zamanlardı. Her gördüğüm babaya oğlu varsa vakit geçirmeden bu kampa gitmesini tavsiye ediyorum. İyi ki varsınız.
Baba oğul ilişkisi gerçekten çok önemli bir kavram. Aradaki ilişkide sorumluluk, sevgi, saygı, oyun arkadaşlığı, güven var. Ve bu kampta bunları çok güzel hissettik. Keyifli bir kamptı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.
Bizim oğlumla hayatımıza Babalar Oğullar Kampı adı altında 2 sene önce girdiniz (Kızım ise 4 senedir Geleceğin Yıldızları Kamplarında). İnanın oğlumun yaşı gereği ortak ne noktalar bulabiliriz, ne yapabiliriz diye bulmakta bu kadar zorlanırken bana müthiş bir program önerdiniz. İlk kampımızda sevinç, neşe, mutluluk, enerji, spor, eğlence, öğretme, düşünme, uygulama gibi duygu ve eylemleri öyle güzel bir şekilde oyunlarınızın ve yarışmalarınızın içine saklayıp bizlere yaşattınız ki kamp bitiminde oğlumla ben hüzün dolu bir şekilde evimize dönüp bir dahaki kampı iple çekmeye başladık. Bu yıl 4. kez katılacağız. Her bir yeni kamp diğerinden daha keyifli oluyor. Ayrıca, babalar olarak bizler de değerli dostlukların temelini burada atabiliyoruz. Özet olarak, profesyonellik seviyenize ciddi saygı duyup alkışlarken, koyduğunuz amatör ruhu tüm kalbi duygularımla selamlıyorum.
Ekibin çok düzenli, dakik, nazik ve işini biliyor olması beni etkiledi. Oğlumun dünya görüşü değişti. Babasıyla hem eğlenebileceğini hem mücadele edebileceğini kavradı.
Muhteşem organizasyon için tekrar teşekkürler.
Duyguların geliştiği, sevgi bağının pekiştiği, baba oğul ilişkisinin tavan yaptığı bir kamp.
“….Hayatta en çok ben babamı sevdim" diyordu şair. Bir kere olsun içimdeki sesi dinledim. Bu sayededir ki, Uzun süredir, yaşayamadıklarımı yaşadım, Babalar ve Oğullar Kampında. Oğlum Doruk ve kendime hayatta yaşattığım en güzel hediyeydi. Sadece ben değil, sadece Doruk değil, orada olan tüm babalar ve tüm oğullar, hayata dair hiç silinmeyecek çok güzel bir imza attık, o kısacık ama hala devam eden iki günde. Başta Geleceğin Yıldızları Ekibi olmak üzere tüm emeği geçenlere sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız…”
Oğlum , dışarıda atan kalbim, duygularına dokunurken elini tuttum, güvenini gördüm sevindim. Şükrüm arttı. Seni yine tanıdım. Anı kaldı çocuklarına, torunlarıma… Yine buluşalım sadece sen ve ben. Bu anıları biriktirmemizde emeği geçen Hillside ve Geleceğin Yıldızları’na teşekkürler.
Oğlumla zaman geçiriyorum ama Baba&Oğul Kampındaki hava çok farklı. Öyle güzel ve dengeli bir program yapılmış ki oğlumla beraber hem eğlendim hem öğrendim. Murat Koç bizi kah büyük adamlar gibi oturtup sohbet etti kah çocuklar gibi koşturdu ve hatta ağlattı. İçeriğini biliyorum ama oğlumla tekrar gitmek istiyorum.
Geleceğin Yıldızları ile tanışmamız bir arkadaşımın referansı ile “Babalar ve Oğullar” kampına katılmamız ile oldu. Oğlumla çok eğlenceli ve güzel anılar paylaştığımız bir 2 gün oldu. Daha sonra oğlumuzu Uludağ’da kayak kampına ve basketbol kampına yolladık. Bizden ayrı geçirdikleri bu kamp dönemlerinde çok güzel vakit geçirdiklerini hem kendi anlatımından hem de fotoğraflardan gördüm. Pırıl pırıl gençlerin koçluk yaptığı, güler yüzün eksik olmadığı, bir çok ince ayrıntının titizlikle düşünüldüğü bu organizasyonların çocukların gelişimine katkı sağladığını ve vakitlerini iyi değerlendirmelerine yardımcı olduğunu düşünüyorum. Emeği geçen kişileri kutlarım. İlerki dönemlerde Geleceğin Yıldızları’nın diğer kamplarında görüşmek üzere.
Oğlum ile katılmış olduğum bu kampı hayatım boyunca unutamayacağım. İkimiz içinde inanılmaz keyifli ve yeni tecrübelerle dolu geçti. Evimizden ilk defa uzakta baş başa geçirdiğimiz bu üç gün ruhumuzu besledi ve büyüttü. Ne mutlu bizlere ki, artık ülkemizde de bu tip organizasyonların büyük bir profesyonellik içinde yapan kurumların olması. .
Kaan ile ilk defa baba oğul olarak böyle bir etkinliğe katıldık. Kamp süresince geçirdiğimiz her zaman diliminde çok keyifli anlar yaşadık. Oğlumun bana yazdığı mektupta belirtiği gibi “ lütfen bu kampa tekrar gelelim “ cümlesi kampın ne kadar güzel geçtiğinin kanıtıydı. Geleceğin Yıldızlarının tüm koçlarına çok teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.
Oğlum Ozan ile doğduğu günden beri bu kampa gitmek için bekliyordum. Kamp sırasında " Baba en güzel tatilimiz bu oldu, çok eğleniyorum" dedi. Bu söz benim için her şeye değer. Kamp sırasında oğlumun benim için çizdiği resim de çok anlamlıydı. Bu kamptan sonra oğlumla daha fazla plan yapmaya ve tatile çıkmaya karar verdik. Küçük oğlumla da okul çağına geldiği zaman bu kampa gitmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.
Babalar ve oğullar kampına katılacağımız belli olduğu günden itibaren oğlum ve ben bu kampın başlamasını dört gözle bekledik, hatta oğlum kaç gün kaldı diyerek devamlı günleri sayıyordu. Uçağımız çok erken saatteydi ve havaalanına gitmek için yola çıkarken gerçekten çok heyecanlıydık. Uçaktan indik ve Hillside’a giderken transferde diğer baba ve oğullar ile yavaş yavaş tanışmaya başladık. Kampın başlamasından otelden ayrılacağımız ana kadar oynadığımız oyunlar, futbol maçları ve diğer tüm organizasyonlardan o kadar keyif aldık ki oğlumla kırk yıllık arkadaş gibi eğleniyor, şakalaşıyor ve çok güzel zaman geçiriyorduk. Gerçekten ikimiz de kamp hiç bitmesin istedik. Daha önce büyük oğlum ile de katıldığım ve çok keyif aldığım bu kamp küçük oğlumla da aynı keyifle geçti. Hem oğlum hem de ben yeni arkadaşlar edindik. Oğlum döndüğünde de annesine çok güzel bir kamp olduğunu ve yarın olsa hiç uyumadan hemen tekrar bu kampa gitmek istediğini söylemiş. Oğlum ile aramızda ki güzel ilişkinin daha da perçinlendiğine inandığım bu kampı tüm babalar ve oğullara kesinlikle tavsiye ederim. Gerçekten bu kampa gitmeyen çok şey kaçırır.Tüm Geleceğin Yıldızları ekibine çok ama çok teşekkür ediyorum. Sevgiyle kalın...
Kamp tam adına layık bir kamp oldu. Oğlumla dilediğimce vakit geçirebilmek ve tüm aktivitelerin verdiği mesajları keyifle hayata geçirmek, beni çok mutlu etti. Yardımcı koç arkadaşların bilgi seviyesi ve çocuklarla kurduğu iletişim şekli beni çok etkiledi. Bunun da sizin ayrı bir başarınız olarak görüyorum. Kamp sırasında çocukların birbiriyle sorunsuz iletişim kurabilmesinde rolünüzün büyük olduğu kanaatindeyim.
Günümüzün yoğun temposu; hele İstanbul’ da yaşıyorsanız kaotik yaşam süreci bir çok şey gibi ilişkilerinde zorlanmasını beraberinde getiriyor. Bütün bunlardan kurtulup hayatta en çok sevdiğiniz, vazgeçemeyeceğiniz çocuklarınızla vakit geçirmek çok kıymetli bir hal alıyor. Babalar ve oğulları kampı özelinde bu fırsat çıkınca oğlumla beraber bu kampa katılmaya aylarca önce karar vermiştik. Kampa katılmadan önceki her konuşmamızda Tuğra'nın gözlerinde beliren parıldama beni hep mutlu etmişti zaten. Kamp süreci bizim için yeni tecrübeler edinmeyle ve eğlenceli geçti; kamp dönüşü Tuğra'nın baba ben çok eğlendim demesi ise olaya noktayı koydu bence. Benim için bir başka nokta diğer babaların - oğulları ile olan ilişkilerini gözlemlemek oldu. Her çocuk farklı ; eğlenmeleri, oyun tarzları ve gelişen sorunların çözümü her baba-oğul için farklı yöntemlerin geliştirilmesini gerektiriyor. Bu kamp benim babalık eğitimimin bir parçası oldu galiba :)
Başından sonuna kadar en ince detayın düşünüldüğü bu kampta diğer sevgili babalar ve dünya tatlısı oğulları ile keyifli , eğlenceli ve bizleri oğullarımızla daha da kaynaştıran çeşitli oyunlarla, kıran kırana geçen futbol maçlarıyla, harika tekne turuyla gerçekten yaşanılması gereken çok güzel bir kamp dönemi geçirdik. Bize bu ortamı yaratan Geleceğin Yıldızları’nın değerli koçlarına ve Hillside Beach Club’ın deneyimli ve güler yüzlü personeline gönülden teşekkür ederiz. İlk defa katıldığımız bu güzel ve çok faydalı kamptan sonra sevgili oğlum Berk ile aldığımız karar sonucu ; bir daha bizsiz bu kampı yapamazsınız. Siz nerede biz orada.
Eşim Geleceğin Yıldızlarının Hillside Beach Club da düzenlediği Baba&Oğul Kamp ilanını görünce hemen bana gider misiniz diye sordu. Oğlum Demir ile ilk defa böyle bir deneyim yaşayacağımız ve hatta baba oğul olarak bu kadar uzun süre baş başa kalacağımız için çok heyecanlanarak tabii ki dedim. Kamp zamanı yaklaştıkça oğlumdaki ve bendeki heyecan artmaya başladı. Sizleri organizasyondaki profesyonelliğinizden dolayı tebrik ediyorum. Bana oğlumla ilk defa bu kadar birlikte olma fırsatı veren böyle bir kampa katıldığımız için çok şanlı olduğumuzu düşünüyorum. Demir normalde mesafeli bir çocuktur ama kampta bana “Babişko” “Babacım” “Buraya getirdiğin için çok teşekkür ederim” gibi sözler duymak bile bu kampta bizim birbirimize bağlılığımıza ne kadar artısı olduğunu fark ettim. Dönüşte uçakta seneye yine gelelim mi dediğimde çok istekli bir şekilde evet dedi. Lütfen bizi bundan sonraki Baba&Oğul kamplarının hiçbirinde unutmayın, sezon başında da sonunda da mutlaka katılacağız. Sizlere bu kampı organize ettiğiniz için Demir ile birlikte sonsuz teşekkürler ediyoruz.
Yazın başıydı ve eşim arkadaş grubunda konuşurlarken sizlerin organize ettiği Babalar-Oğullar Kampından haberdar olmuş ve büyük oğlum Emir ile bana böyle bir aktiviteye katılmak isteyip istemediğimizi sorduğunda her ikimizin de cevabı kocaman bir “Eveett” di. Emir doğduğundan beri hep aklımda olan ama bir türlü yapma şansı yakalayamadığımız kamp fırsatıyla karşı karşıyaydık. Her ikimiz de inanılmaz heyecanlıydık. Kampın yapılacağı tesiste yaz tatilimizi geçirirken bile “Acaba hangi aktiviteler olacak diye meraktan bir iki defa otel yönetimini sıkıştırdıysak da hiç bir cevap alamadık Bizlere söylenen hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim olacak söyleminin ne denli haklı bir açıklama olduğunu anlayabilmek için kampın yapılacağı tarihi beklemek zorunda kaldık… Evet, beklenen gün gelmişti. Emir aile bireylerinin hepsine teker teker telefon açıp “ Babamla biz 3 gün yokuz kampa gidiyoruz.” diye bilgilendirmeleri yaptıktan sonra Cuma sabahı çok erken saatte olan uçağımız için Perşembe akşamı erkenden yattı. Sabah havaalanında bizim gibi heyecan ile bekleyen bir baba-oğul ile tanışıp kampa İstanbul'dan başladık. Ve sonrasında her bir anın çok özel ve anlamlı olduğu serüvene oğlumla beraber koyulduk. 3 günün sonunda ise oğlumun “ Baba keşke kamp 1 hafta olsaydı” sözü ne kadar güzel bir tecrübe yaşadığımızın en güzel ve yalın anlatımıydı. Kamp boyunca hem çok eğlendik, hem yeni dostluklar kurduk hem de birbirimizi keşfettik. Yeri geldi duygusallığın doruklarına çıktık, yeri geldi heyecandan çocuklarımızla kıyasıya mücadele ettik. Tüm koçlara, bu titiz ve profesyonel organizasyon için ayrı ayrı teşekkür ederim. Sevgilerimle,
Gerçekten çok keyifli bir hafta sonu geçirdik. Öncelikle kendisi kadar güzel insanlarla tanıştırdığı için Işıl Hanım' a ve Geleceğin Yıldızları'ndan Murat Bey' e ve tüm ekibine sonsuz teşekkürler.
İnsan dahil olmadığı tatilden keyif alır mı? Alır, alır. Bir anne olarak ben çok keyif aldım. Baba- oğul Uysalların keyifle geçirdiği 3 günlük hafta sonu tatili anıların tamamını henüz dinleyemedim. Emre, tatil anılarını anlatmak için sabırsızlanıyor ben de dinlemek için akşamı iple çekiyorum. Murat’ın mutluluğu ve oğluyla geçirdiği zamandan aldığı keyiften bahsetmesi çok güzeldi. Baba-oğula yaptığım sürpriz tatildi bu. Sürprizin her iki taraf açısından da anlamlı, eğlenceli, keyifli üstelik te konforlu geçmesi, geleceğe dair yeni hayallere yelken açtırması pek hoşuma gitti. Bu organizasyonu deneyimleyenler yaşadıklarını çok güzel özetlemişler. Dahil olmadığım tatilden duyumsamaları ve geri bildirimler için bir iki sayfa yazabilirim… Özetle, harikasınız, yürekten teşekkürler. Bu organizasyonu planlayan, aşamalarında emeği geçen herkesi tek tek teşekkür ediyorum. Emeklerinize, yüreklerinize sağlık. Sevgilerimle.
DESIGN + DEVELOPMENT Adaptice