Programlar

FİYAT & TARİHLER

Tarihler
25-06-2022
30-06-2022
Kamp Süresi
6 gün
Fiyat
6,750 TL

Dönemler

25-30 Haziran 2022
9 Aile Görüşü

İngilizce Deniz Kampı

Bir Kamp Çok Şey Değiştirir !

Her çocuğun kamp deneyimi onların yaşam öyküsünün bir parçasıdır. Kamp özel bir yaşam deneyimidir. Kamplar; anılar yaratmak, geleneklere saygı duymak ve yeteneklerine değer veren sevgi dolu bir topluluğun parçası olmaktır. Kamplar, çocuklar için öğrendiğini fark etmeden eğlenmektir.
  • 324
  • 364
  • 363
  • plo
  • eed
  • dd

Bu yaz Ege’nin YENİ DİLİ İNGİLİZCE

Bu yaz çocuğunuzun tatili Çeşme'de doğayla ve denizle iç içe geçecek, üstelik İngilizcesi de gelişecek. Tam bir hafta boyunca yaşıtlarıyla kamp deneyimi yaşayacak, spora ve eğlenceye doyacak. Bir yandan da anadili İngilizce olan eğitmenlerle çalışacak, gün boyu bol bol pratik yapacak. Dil eğitimi, gündüz ve akşam aktiviteleriyle birleşecek. Doğa, spor, deniz… Çocuğunuz yüzerken de gezerken de İngilizce konuşacak.

KISA KISA KAMP

• Ana dili İngilizce olan uzman eğitmenlerle toplam 15 saat İngilizce
• Farklı seviyelerde 10’ar kişilik gruplarda İngilizce geliştirme fırsatı
• Her 4 kampçı için görevli 1 eğitmen
• İngilizce’nin yanı sıra basketbol, plaj voleybolu, hokey, yüzme ve havuz aktiviteleri
• Çeşme Grand Ontur Otel’de 5 gece her şey dahil tam pansiyon konaklama
• Sağlık Bakanlığı, Turizm Bakanlığı ve Dünya Kampları Birliği yönergelerine uygun sağlık yönetimi
• İstanbul-İzmir uçakla ulaşım
• Diğer şehirlerden gelen katılımcıları havalimanı ve otogarda karşılama ve özel araçla uaşım
• Katılım sertifikası ve ödüller

Aşağıdaki başlıkları tıklayarak merak ettiğiniz konularda ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

PROGRAM VE AKTİVİTELER
TT
PROGRAM VE AKTİVİTELER

Gün boyu İngilizce

Kampçılar, günün 3 saatini özenle seçilen yabancı öğretmenlerce verilen eğitimle geçirirken, kalan zamanlarını ise farklı aktivitelerle değerlendiriyorlar.

Anadili İngilizce olan ülkelerden gelen seçkin öğretmen ekibi dersleri nasıl katılımcı, verimli ve eğlenceli hale getireceklerini bilen, her aktiviteyi bir öğrenme fırsatı olarak değerlendiren renkli kişilerden oluşuyor. Kamp boyunca yaş ve İngilizce düzeylerine göre oluşturulan 12-14 kişilik gruplarda yapılan 20 saatlik İngilizce öğretiminin yanında, eğitmenler, dil eğitimini aktivitelerle birleştirerek gün boyu sportif ve sosyal etkinliklerde onları pratik yapmaya yönlendiriyor.

Spor ve eğlence

Kamp boyunca İngilizce dersleri dışındaki zaman da çok keyifli geçiyor. Eğlenceli oyunların yanı sıra, kampçılar kendi ilgi alanlarına göre basketbol, futbol, voleybol, hokey, plaj voleybolu, beyzbol ve havuz oyunları gibi aktivitelere katılıyorlar.

Günü öğrenerek ve eğlenerek geçiren kampçılar eğlenceyi geceye de taşıyor. Her sene özel olarak hazırlanan akşam aktiviteleri ve sürprizler kampı unutulmaz kılıyor.

ÜSTÜN NİTELİKLİ VE ENERJİK KOÇLAR
GGGG
ÜSTÜN NİTELİKLİ VE ENERJİK KOÇLAR

Ailelere ve kampçılara kampta en çok neyi sevdiniz, en çok neyi beğendiniz dediğimizde aldığımız ilk yanıt “KOÇLAR” oluyor.

Profesyonel eğitmenler ve genç koçların yanı sıra, aşçısından teknisyenine, bütün kamp personeli özenle seçiliyor ve yıllarca birlikte çalışıyor. Kampçıların ertesi yıllarda da aynı ekiple karşılaşmaları, güven ve aitlik duygularının pekişmesini sağlıyor.

Her yıl programlarda görev alan 10+ ülkeden yaklaşık 400 kişilik koç ve yönetici kadrosunun %87’si eski kampçı ve Geleceğin Yıldızları Liderlik Akademisi mezunu olan Geleceğin Yıldızları, 1 ICDC Lead Trainer, 3 ICDC Trainer, 11 ICDC Camp Director ile dünyada bünyesinde en fazla ICDC sertifikalı kamp yöneticisi bulunan kamp kuruluşudur.  

Her yıl yurtiçi ve yurtdışından yüzlerce başvuru alan Geleceğin Yıldızları yöneticileri, kamplarda çalışacak personel konusunda son derece titiz davranıyor ve yüksek seçme kriterleri uyguluyor. Her yıl kamp ekibinin büyük bölümünü bir önceki yıldan devam eden başarılı personel oluştursa da, kamplarda görev almak için başvuran her koç Geleceğin Yıldızları'na özel bir IK programına kaydını yapıyor ve kendisiyle şahsen veya internet üzerinden mülakat yapılıyor. Daha önceden kamplarda çalışmış olmasına bakılmaksızın, her koç adayından her sene okul belgesi ve emniyet sicil kaydı isteniyor, ayrıca haklarında sosyal medya araştırması yapılıyor. Geleceğin Yıldızları'na yeni katılacak olan tüm koç adaylarına DISC Kişilik Envanteri Testi yapılıyor ve sonuçları profesyonellerce analiz edildikten sonra koçların çalışıp çalışmayacağına veya hangi alanlarda görevlendirileceğine karar veriliyor.

Geleceğin Yıldızları koçluk sisteminin temelini 1999 yılında kurulan ve o günden bu yana hep gelişerek devam eden Geleceğin Yıldızları Liderlik Akademisi oluşturur. Geleceğin Yıldızları’nın tüm yaz kampları personeli, İstanbul’da yapılan eğitim ve toplantıların yanında, kampçılardan 8 gün önce kamp tesisinde toplanarak özel bir oryantasyon programından geçiyor ve kampa hazırlanıyor.  Koçların oryantasyon dönemindeki eğitimleri Uluslararası Kamp Direktörlüğü sertifikasına sahip kamp yöneticileri, yüksek kamp tecrübesine sahip program direktörleri ve konusunda uzman yerli ve yabancı eğitmenler tarafından hazırlanıyor ve yürütülüyor.

Geleceğin Yıldızları Liderlik Akademisi videosunu izlemek ve küçük yaşlarda kampçı olarak Geleceğin Yıldızları'na katıldıktan sonra Liderlik Akademisini tamamlayarak koçluğa adım atan gençlerin bazılarını tanıyıp, neden kamp koçu olduklarının hikayesini dinlemek için TIKLAYINIZ

SAĞLIK YÖNETİMİ
YYY
SAĞLIK YÖNETİMİ

Geleceğin Yıldızları, tüm kampçılarının geldiklerinden daha sağlıklı olarak evlerine dönmeleri için her türlü hazırlığı yapıyor. Güncel olması amacıyla, her yıl kamp öncesinde ailelere gönderilen ve geri toplanan sağlık bilgi formları titizlikle inceleniyor ve özel durumu olan ya da düzenli ilaç kullanan kampçılar kampın sağlık ekibi ve koçlar tarafından özenle takip ediliyor. Kampa katılan hiçbir kampçının yanında (vitamin dahil) ilaç bulundurmasına 

Kampçılar kamp süresince geçerli Acil Vakalar Sağlık Sigortası (AVSS) kapsamında güvence altında oluyorlar. Hikayesi kamp öncesine dayanan veya AVSS kapsamı dışında kalan durumlarda aile ile temas kurularak onların özel sağlık sigortası veya uygun gördükleri sosyal güvence devreye sokuluyor.

Kampta, konaklama yapılan tesisin sağladığı sağlık desteği bulunuyor, gerekli  durumlarda ise bölgedeki sağlık kuruluşları ile işbirliğine gidiliyor. Rahatsızlanan kampçılar, özel bir araçla, koçu eşliğinde özel sağlık merkezine götürülüp, gerekli teşhis ve tedavi işlemleri yapılıyor. Bu tip durumlarda aile önceden ve teşhis sonrasında mutlaka bilgilendiriliyor, onayları alınıyor.

Tüm kamp personeli acil durum ve temel ilk yardım eğitimleri alıyorlar ve kamp öncesindeki oryantasyon sırasında acil durum tatbikatlarına katılıyorlar...

ULAŞIM
TRTR
ULAŞIM

Ulaşım güvenliği, Geleceğin Yıldızları'nın en öncelikli ve belirlediği standartlardan taviz vermediği bir alandır.

İngilizce Deniz Kampı'na katılanlar İstanbul'dan uçakla İzmir'e, devamında ise özel bir araçla kamp tesisine götürülüyorlar. Anne babalar, çocuklarından ayrılıp, tesise ulaşana kadar 2 kez cep telefonlarına bulundukları konum ile ilgili sms alıyorlar. 

Kamplara İstanbul dışından ve yurt dışından katılan kampçılar İzmir'de havaalanı veya Çeşme terminalinde kamp yetkililerince karşılanıyor ve kamp sonrasında aynı şekilde uğurlanıyor.

KAYIT İŞLEMLERİ
yeni logo
KAYIT İŞLEMLERİ

Kayıt İşlemleri

Kayıt işlemleri Geleceğin Yıldızları’nın İstanbul’daki merkez ofisinde ve yetkili temsilciliklerinde yapılıyor. E-posta ya da İnternet'ten yapılan kayıtlarda, kayıt formunun ve ödeme planının ulaşmasının ardından merkez ofis yetkilileri ailelerle temas kuruyor ve kaydın gerçekleştiğini bildiriyor.

Ödeme Şekli

Peşin ve taksitli ödeme seçenekleri mevcut. Peşin ödemeler banka havalesi ya da kredi kartıyla yapılabilir. Taksitli ödemelerse yalnızca kredi kartı ile yapılabiliyor. Açıklanan tutarlar peşin ödemeli bedellerdir. Tüm banka kredi kartlarıyla taksit sayısına göre vade farkı eklenerek 2-12 taksitte ödeme yapılabilir.

Web sitesinden yapılan online kayıtlarda tüm kartlarla tek çekim ve taksitli ödeme  yapılabilmektedir.

İki farklı programa veya döneme katılacak kampçılara ikinci program için %5, aynı aileden kampa katılacak kardeşler içinse %5'er indirim uygulanıyor.

Ücrete Dahil Olanlar

İstanbul'dan uçakla ulaşım, her şey dahil tam pansiyon konaklama, AVSS - Acil Vakalar Sağlık Sigortası, eğitimlerde kullanılacak her türlü malzeme ve KDV.

Kayıt Sonrası

Kayıt işlemini tamamlayan ailelere -haziran ayının ilk haftası içinde ellerine geçecek şekilde- EMAIL ile bir kamp hazırlık seti gönderiliyor. Bu setin içinde yer alan sağlık bilgi formunun ebeveynler tarafından doldurularak, en geç kamptan iki hafta önce bize ulaştırılması, kampçının sağlık geçmişini önceden bilmemiz açısından çok önemli. Bu setin içinde kampçının kampa hazırlanmasından dönüş gününe kadar geçecek süre ile ilgili her türlü detaylı bilgi yer alıyor.

KAMP ÖNCESİNDE VE KAMP DÖNEMİNDE İLETİŞİM
YUY
KAMP ÖNCESİNDE VE KAMP DÖNEMİNDE İLETİŞİM

Geleceğin Yıldızları, uzun yıllar içerisinde onbinlerce aileyle kurduğu ilişkilerden kazandığı deneyimle, iletişimin aileler için en önemli konuların başında geldiğini biliyor. Ailelerle Geleceğin Yıldızları arasında özenle yönetilen dinamik bir iletişim modeli oluşuyor.  
 Kayıt Öncesi 
Aileler ve çocuklar, Geleceğin Yıldızları'nın broşür ve kataloglarından, web sitesinden, facebook ve instagram sayfalarından, youtube kanalından her türlü bilgi, fotoğraf, video ve yoruma ulaşabiliyorlar. Birçok aile, çevrelerinden de aldıkları referansları da bunlara ekleyince, kararını kolaylıkla verip online kayıt yaptırıyor. Bazı aileler de, sorularını sormak ve kayıt işlemleri için Geleceğin Yıldızları'nın 02163458100 numaralı telefonunu arayarak danışmanlarımızla konuşuyor. İstanbul'da yaşayıp arzu edenler ise, Geleceğin Yıldızları'nın Fenerbahçe'deki ofisine gelerek yönetici ve koçlarla tanışıyorlar. Sorularına email veya telefon aracılığıyla ya da yüzyüze yanıtları aldıktan sonra kayıt formunu doldurarak kayıt işlemlerini tamamlıyorlar.
 Kayıt Sonrası
Kayıt işlemini tamamlayan ailelere -haziran ayının ilk haftası içinde ellerine geçecek şekilde- email ile bir kamp hazırlık seti gönderiliyor. Bu setin içinde yer alan sağlık bilgi formunun ebeveynler tarafından doldurularak, en geç kamptan iki hafta önce bize ulaştırılması, kampçının sağlık geçmişini önceden bilmemiz açısından çok önemli. Bu setin içinde kampçının kampa hazırlanmasından, ulaşımına ve dönüş gününe kadar geçecek süre ile ilgili her türlü bilgi detaylı biçimde yer alıyor.
 Kamp Dönemi
Kamp dönemi, ailelerin çocuklarından ayrı oldukları için en heyecanlı oldukları dönemdir. Heyecanları çocuklarının güvende ve mutlu olduğundan emin olana kadar devam eder, sonra yerini çocuklarına duydukları özlemle, onların yaşadığı bu deneyimle gurur duyma arası bir duyguya bırakır.

Ulaşım: Anne babalar, çocuklarından ayrılıp, kamp otobüsleri Uludağ'a ulaşana kadar 3 kez cep telefonlarına bulundukları konum ile ilgili sms alıyorlar. Çocuklarının kampa ulaşmasıyla rahat nefes alan aileler, bundan sonrasında ise düzenli bilgilendirmeye ihtiyaç duyuyorlar.

24 Saat Direk İletişim: Kampta ailelerle iletişimden sorumlu 2 kişi görev yapıyor ve aileler 24 saat boyunca bu kişilere ve gerekli gördükleri durumlarda kendilerine gönderilen ön kamp bülteninde telefonlarını ve email adreslerini öğrendikleri kamp direktörüne veya kuruculara ulaşabiliyorlar. İletişim sorumluları ailelerin telefonlarına cevap vermekten, onlardan gelen email, mektup ve kargoların kampçılara ulaştırılması için koordinasyonu sağlamaya kadar yoğun bir tempoda çalışıyorlar.

Çocuklarla Telefon Konuşmaları: Kamp sırasında aileler her gün belirtilen saatler arasında çocukların kendi telefonlarından arayarak rahatça konuşabiliyorlar. 

Direktör Mektubu: Ailelerin çocuklarının kampta neler yaptığını, günlerin nasıl geçtiğini merak ettiklerini biliyoruz. Bu nedenle, kamp direktörü kamp boyunca 2 kez ailelere mektup yazıyor ve bu mektuplar anne babalara eposta ve cep telefonlarına gönderilen link'ler aracılığıyla ulaştırılıyor. 

 Kamp Sonrası

Kamp direktörü, kampın bitiminde gönderdiği son mektupla tüm kampı özetlliyor ve çocukların kamp sonrası gelişim ve davranışlarıyla ilgili olarak aileleri bilgilendiriyor. 

Çocuklarının kamp dönüşünde onlarla yeterli vakit geçirip onların yorumlarını alıp, gelişmeleri gözlemleme fırsatı bulan ailelere 1 hafta sonra bir online anket link'i gönderiliyor. Doldurması yaklaşık 90 saniye süren bu anketle ailelerin görüşleri, eleştirileri ve sonraki yıllar için geliştirilmesi önerilen konular öğreniliyor...

PROGRAMI PAYLAŞ
DESIGN + DEVELOPMENT Adaptice