Programlar

FİYAT & TARİHLER

Tarihler
15-07-2022
26-08-2022
Kamp Süresi
19 gün
Fiyat
16,500 TL
İndirimli Fiyat
14,900 TL

Dönemler

15 Temmuz-4 Ağustos 2022
6-26 Ağustos 2022
1 Aile Görüşü

Liderlik Eğitim Programı

Bir Geleceğin Yıldızları Geleneği:

1999’DAN BU YANA LİDERLİK AKADEMİSİ...

Liderlik Akademisi 2021 Programı

Geleceğin Yıldızları yöneticileri tarafından özel davetle ya da mülakatla belirlenecek, liderlik ve rehberlik özelliklerine sahip 50 gencin, yaklaşık 3 haftalık uygulamalı program sonrasında hayata hazırlamak adına sahip oldukları olumlu özelliklerin, sorumluluk duygularının ve liderlik becerilerinin daha da geliştirilmesi hedefleniyor.

Gençlerin olumlu özelliklerini kendilerine ve çevrelerine yararlı olacak şekilde değerlendirmeleri yolunda rehberlik etme amacı taşıyan bu program ile katılımcılar, hem eğlenerek çalışacaklar hem de hayatlarının bundan sonraki bölümüne önemli etki edecek bir iş ve yaşam deneyimi kazanacaklar.

1999 yılından bu yana düzenlenen bu programa katılan gençlerin bir bölümü halen Geleceğin Yıldızları programlarına katılan küçüklerine koçluk yapmakta.

  • 310
  • 300
  • 250
  • 100
  • 320
  • 250
  • 150

Uludağ’da Neler Oluyor?

• Monte Baia Uludağ Hotel’de 3 Hafta
• 50 Lider Adayı + 100 Kişilik GY Ekibi

• 1.Hafta: Öğrenme ve Gelişim Haftası (Sadece Liderlik Akademisi)
• 2.Hafta: Gözlem ve Destek Haftası
• 3.Hafta: Uygulamalı Eğitim Haftası

• Aktivite, Oda ve Grup Koçluğu Tecrübeleri, Gözlem ve Geri Bildirim
• Eğitici ve Eğlenceli Bir Yaşam Deneyimi!

Program Kazanımları

 Hayat boyu sürdürecekleri kaliteli arkadaşlıklar
Bireysel farkındalığı, özgüveni ve sorumluluğu yüksek, sosyal bilinçli lider olma yönünde atılacak büyük bir adım
 Takım çalışması ve zaman kullanımı alanlarında bireysel gelişim becerilerinin geliştirilmesi
 Sosyal - iş hayatlarında ihtiyaç duyacakları iletişim, risk yönetimi, problem çözme ve çatışma yönetimi becerilerinin geliştirilmesini içeren bir liderlik eğitimi
 Kaliteli ve güvenli bir ortamda iş deneyimi
 Farklı ülkelerden gelen genç liderlerle beraber ekip oluşturma
 Kampçılara yeni şeyler öğretebilme ve kendilerini geliştirmelerine yardımcı olabilme
 Programda başarı gösterenler için ilerleyen yıllarda Geleceğin Yıldızları ve yurt dışı kamplarında koç olarak çalışma imkanı
 Okullarından mezuniyet için topluma hizmet projesini kamp ortamında gerçekleştirme imkanı
 Programda başarı gösterenler için üniversite ve iş başvuruları sırasında referans mektubu

Yaz Kamplarında Görev Alan Koçlara Sorduk:

• % 100’ü "benim için faydalı ve kendimi geliştirmemi sağlayan bir deneyimdi" dedi.
• % 100’ü "iletişim becerilerim gelişti" dedi.
• % 100’ü "grup yönetme becerim gelişti" dedi.
• % 100’ü "soğukkanlılığım ve risk yönetme kabiliyetim gelişti" dedi.
• % 100’ü "sorumluluk bilincim gelişti" dedi
• %98’i "herkesin en az bir kere yaşanması gereken bir deneyim" olduğunu söyledi.

* Cevaplayan; Geleceğin Yıldızları 2018-2019 Kamplarında görev alan 210 Koç

Eğitim Programı

Liderlik Akademisi eğitim programı, katılımcılarına her hafta üzerinde yoğunlaşılan farklı temalarla beraber 3 haftanın sonunda verimli iletişim, liderlik, takım çalışması, problem çözme, grup dinamiğini anlama, çatışma ile baş etme, risk analizi, çocuğun hayatında verimli yetişkin ilişkisinin önemi gibi, sadece kamp hayatında değil, profesyonel hayatta ve aile hayatında da önemli yer tutan bir çok alanda beceri kazandırmayı hedeflemektedir.

Hepsi belli bir beceriyi geliştirmek ve ön plana çıkarmak için hazırlanmış olan bu eğitimler, aynı amaca yönelik hazırlanmış oyun ve aktivitelerle uygulamaya geçirilirken aynı zamanda takım çalışması ve takım ruhunun gelişmesine de yardımcı olmaktadır. Profesyonel eğitimcilerin, iş, düşünce alanlarında fark yaratmış konuk konuşmacıların katkıları ve Geleceğin Yıldızları deneyimi ile zenginleşen eğitim konularının genel çerçevesi aşağıdaki gibidir:

- Çocuk Odaklı Program Dizaynı ve Uygulaması
- Takım Çalışması ve Takım Ruhu Oluşturma
- Çocuk ve Gençlerde Gelişim
- Etkin Liderlik ve Kişisel Farkındalık
- Geleceğin Yıldızları Değerleri ve Hedefleri
- Uygulamalı Kamp Programı Deneyimi
- Uygulamalı Koçluk Deneyimi
* Katılımcılar teorik ve uygulamalı olarak toplamda yaklaşık 200 saat eğitim almaktadır.

Program İçeriği

Programa davet edilen gençler ilk olarak Mart ayı içerisinde 2021 Liderlik Eğitim Programı Whatsapp grubu üzerinden önceki kamplardan tanıştıkları arkadaşlarıyla buluşarak oluşturacakları takımın ilk adımını atarak kaynaşıyorlar. Daha sonra Nisan ayı içerisinde webinar üzerinden bir araya gelerek programın amacı, Geleceğin Yıldızları’nın vizyonu, kurum kimliği, görev tanımları ve kazanacakları beceriler konusunda bilgilendiriliyor. Ayrıca, kamp ortamındaki örneklerden onlar için özel olarak hazırlanan durum analizleri için takımlar halinde çözüm önerileri getirerek, alacakları sorumlulukları ve geliştirecekleri becerileri tanıyorlar.

Uludağ kamp tesisine varılmasıyla başlayan programın ilk haftası öğrenme ve gelişim teması altında sadece Liderlik Eğitim Programı katılımcıları için özel hazırlanmış teorik eğitimleri ve takım çalışmalarını kapsıyor. Uluslararası Kamp Direktörlüğü-Eğitmen’ sertifikasına sahip olan, Geleceğin Yıldızları Eğitim ve IK Direktörü Nazlı Özçelik’in yöneteceği eğitimlerde gençler, bir yandan önlerindeki kamp dönemi için hazırlanırken yine hayatları boyunca da sıkça faydalanacakları iletişim tarzlarını anlama, takım ruhu oluşturma, hedef belirleme, zaman yönetimi, problem çözme, kriz yönetimi gibi konularda kendilerini geliştiriyorlar. Aynı zamanda 12 ila 15 kişilik mentör gruplarında sadece bu program özelinde görev alan tecrübeli Geleceğin Yıldızları Koçları ile beraber çalışarak, bireysel gelişim süreçlerinin farkındalığını arttırıyor ve sürekli yapıcı geri bildirim alma fırsatı yakalıyorlar.

Programın 2. haftasında kampçıların da kamp tesisine gelmesi ile birlikte katılımcıların gözlem ve destek aşaması başlamış oluyor. Bu süreçte farklı koç ve kampçıları gözlemleyebilmek ve kendi koçluk tarzını oluşturmak adına her gün farklı bir grup ile aktivitelere katılıyor ve çeşitli sorumluluklar alarak gruba aktiviteler özelinde destek oluyorlar. Her gün belirli saatlerde gün içinde yaptıkları gözlemleri yine kendi mentör gruplarında değerlendirerek bir önceki haftanın teorik bilgilerinin sahaya yansımalarını pekiştirmeye başlıyorlar.

3. hafta ile birlikte uygulamalı eğitim aşamasına geçiliyor ve katılımcılar tecrübeli liderler eşliğinde kampçı odaları ve gruplarında doğrudan sorumluluk alacakları roller üstlenmeye başlıyorlar. Bu sorumluluklar sahip oldukları özelliklere göre ve gösterdikleri başarıyla orantılı olarak her geçen gün biraz daha arttırılıyor. Aynı zamanda akademi mentörleri katılımcılar ile günlük değerlendirme toplantıları yaparak sürecin verimli bir şekilde devam ettiğinden ve sağlıklı tamamlandığından emin oluyorlar. Program sonunda akademi eğitmenleri ile yapılan birebir değerlendirme toplantıları ile beraber katılımcılar Liderlik Akademisini sonlandırmış oluyorlar.

Günün sonunda Geleceğin Yıldızları Liderlik Akademisi farkındalığı yüksek, sorumluluk almaktan, yeni şeyler denemekten çekinmeyen ve kendini geliştirmeye devam eden bir genç nesil hedefliyor.

Koçlara Sorduk: Liderlik Akademisi ve koçluk yapmak sana ne kattı?

• Julie Pagy- Braynston School, London / Liderlik Akademisi 2016

”Liderlik Akademisi öncelikle bize kampın felsefesini anlatarak ve bizi birbirine güvenen bir Guide ekibi yaparak ilerideki kamplarımızda kendimizi rahat hissettiğimiz bir yer verdi bize. Şahsen, eğitimlerden aldığım göstergelerle hem kampçılarla hem öbür koçlarla etkili iletişime geçmeyi ve takım çalışması yapmayı öğrendim - kamp dışında çok önemli olan iki beceri. Ayrıca, insan yönetmeyi ve takım çalışması yapabilmenin önemini gördüm. İnisiyatif almayı öğrendim, bununla birlikte konfor alanımdan çıkıp, takım olarak çalışırken, bazen tek başına hareket etmenin öneminin farkına vardım.”

• Ekin Arıbaş- Bilgi Üniversitesi, Psikoloji / Liderlik Akademisi 2015 

”Liderlik akademisi bana yaratıcılık sınırlarımı zorlamayı öğretti. Sadece sorun çözmek açısından değil, aynı zamanda bir aktiviteyi nasıl daha güzel hale getirebilirim, kampçılar nasıl daha fazla eğlenebilir, zaman nasıl daha verimli kullanılabilir gibisinden birçok soruyla hep nasıl en iyiye ulaşılabileceği açısından da yaratıcılık çok önemli ve gerekli bir faktör. Bunun haricinde eğitim sürecinde çözmemiz için örnek bir durumun verildiği tartışmaya açık bir bölüm vardı. İlk başta asla bir çözüm bulamayacakmışım gibi geliyordu ama eğitim sonrası, kamp anında bahsi geçen olayları bizzat yaşadığımda, eğitimde bu soruyla karşılaştığım andaki gibi donup kalmaktansa gerçekten de üstesinden gelebildiğimi gördüm. Bu açıdan liderlik akademisinin kendime olan güvenimin artmasında katkısı oldu denebilir.”

• Doruk Kurt- Sabancı Üniversitesi, Ekonomi / Liderlik Akademisi 2013

” Geleceğin Yıldızları’nda katıldığım liderlik akademisinin içeriği oldukça geniş ve faydalıydı bu akademinin en belirgin ve önemli tarafı burada aldığımız eğitimin kamp dışında da oldukça faydalı olmasıdır. Eğitimin yoğunlaştığı sosyal iletişim bölümü modern is hayatında, eğitim hayatında ve hatta aile hayatında oldukça geçerlidir. Liderlik Akademisi, GY ailesinin bireylerinin eğitimi konusunda verdiği önemin somut kanıtlarından sadece bir tanesidir.

PROGRAMI PAYLAŞ
DESIGN + DEVELOPMENT Adaptice