Programlar

FİYAT & TARİHLER

Tarihler
18-07-2018
31-07-2018
Kamp Süresi
14 gün
Fiyat
4,900 TL

Dönemler

18 Temmuz - 31 Temmuz
5 Aile Görüşü

Uludağ Voleybol Gelişim Kampı

Bazı yıldızlar gökyüzünde parlar, bazıları yeryüzünde...

Bizim için her çocuk özel, her çocuk yıldız. Onlar geleceğin yıldızları. Bizse yeteneklerini, kendilerini, doğayı ve dünyayı keşfetmeleri için bir rehber yıldızız onlar için. Önemli olan o yeteneği keşfetmeleri. İşte biz bunun için, yani geleceğin parlayan yıldızları için 29 yıldır durmadan çalışıyoruz.
  • WW
  • plkj
  • pjh
  • ytfg
  • plkjh
  • yhkl

Kamp demek, DENEYİMİ PAYLAŞMAK DEMEK!

Çocuğunuz, programdaki arkadaşlarıyla ve tabii ki koçlarıyla kamp boyunca bir arada. Birlikte deneyimliyor, beraber öğreniyor ve yine hep birlikte kamp ruhunu yaşıyorlar. 4 ve 5 kişilik konforlu odalarda kalan kampçılar, diğer programlardaki çocuklarla da sık sık bir araya geliyor. Böylece deneyim paylaşımı kamp boyunca sürüyor. Kamptaki herkes yemeklerde, spor ve sanat aktivitelerinde, tüm ortak etkinliklerde buluşuyor. İşte o zaman Geleceğin Yıldızları bitmeyen enerjilerini birleştiriyor.

Filenin yıldızları ERKEN YAŞTA PARLAMALI!

Çocuğunuz voleybola gönül vermişse, bu kamp tam ona göre! Tam iki hafta boyunca voleybol ile yatıp kalkacak, bu yaz aklında sadece voleybol olacak! Voleybol kampında oyun stilini geliştirecek, yeni taktikler öğrenecek, her şeyden önce çok eğlenecek. Atletik özelliklerine ve yaşına özel kişisel çalışma programıyla bir sporcunun hayatını deneyimleyecek. Antrenman ve turnuvalara ek olarak İngilizce voleybol terimlerini de öğrenecek. Kamp sonunda gerçek bir voleybolcu olacak! Gerçek bir sporcu, yaşamın diğer yanlarının da keyfini çıkarmalı, değil mi? Bu yüzden Uludağ’da voleybolun yanı sıra doğayı, sanatı ve yeni arkadaşlıkları da keşfedecek. Bu yaz çocuğunuz için spor ve eğlenceyle dopdolu geçecek.

KISA KISA KAMP

• Uludağ’ın harika doğası içinde 2 haftalık voleybol kampı
• Profesyonel antrenörlerle toplam 25 saatlik voleybol eğitimi
• Voleybol dışında 36 farklı spor, sanat, doğa ve eğlenceli kamp aktivitesi
• 120 kişilik nitelikli eğitmen kadrosu, her 4 kampçı için görevli 1 eğitmen
• Kampta 24 saat görevli doktor ve hemşire
• Her kampçı için Acıbadem Sigorta Kamp Sağlık Sigortası

• Uludağ’ın harika doğası içinde 2 haftalık voleybol kampı
• Profesyonel antrenörlerle toplam 25 saatlik voleybol eğitimi
• Voleybol dışında 36 farklı spor, sanat, doğa ve eğlenceli kamp aktivitesi
• 120 kişilik nitelikli eğitmen kadrosu, her 3 kampçı için görevli 1 eğitmen
• Kampta 24 saat görevli doktor ve hemşire
• Her kampçı için Acıbadem Sigorta Kamp Sağlık Sigortası

Aşağıdaki başlıkları tıklayarak merak ettiğiniz konularda ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

PROGRAM VE AKTİVİTELER
55
PROGRAM VE AKTİVİTELER

 Voleybolun yeni yıldızları için

Voleybolu seven ve kendilerini hem fiziksel olarak hem de teknik yönden geliştirerek gelecekte kulüp ve okul takımlarında yer almak isteyen sporculara yönelik olarak düzenlenen bu kamp 7-12 yaş grubu kızlara özel.

Özenle belirlenen altyapı antrenörleri, sporculara temel becerileri en iyi şekilde kazandırırken Geleceğin Yıldızları kültürünün bir parçası olan takım çalışması, motivasyon, disiplin ve arkadaşlık gibi değerlerin gelişimi için de özel bir program izleniyor.

 İdeal çalışma grupları

Çalışma programı Uludağ’da hazırlanan sahalarda sürdürülüyor. Kampın ilk günü kamp direktörü ve koçlarla birlikte yapılan oryantasyonun ardından, kampçılar yaş, bireysel atletik özellikleri ve voleybol seviyelerine göre farklı gruplara ayrılıyorlar.

Zengin Aktivite Seçenekleri

Geleceğin Yıldızları, küçük sporculara voleybol çalışmaları dışında, ilgi duydukları alanlarda yeteneklerini geliştirmeleri ve yeni ufuklar keşfedebilmeleri için sınırsız olanaklar sunuyor. Kampçılar, koçların gözetiminde kendilerine sağlanan güvenli sınırlar içinde gerçekleştirdikleri eğlenceli aktivitelerde yeni arkadaşlıklar kuruyor, özgüven kazanıp, takım çalışması ve takım ruhu oluşturma konularında kendilerini geliştiriyorlar.

Geleceğin Yıldızları için kamptaki her gece çok özeldir ve yıllar sonra bile tebessümle hatırlanır. Gece programlarını hazırlamakla görevli koçlar ve gönüllü kampçılardan oluşan ekip kamp gecelerini zevkli ve unutulmaz kılmak için çalışıyor.

 

ÜSTÜN NİTELİKLİ VE ENERJİK KOÇLAR
DDD
ÜSTÜN NİTELİKLİ VE ENERJİK KOÇLAR

Ailelere ve kampçılara kampta en çok neyi sevdiniz, en çok neyi beğendiniz dediğimizde aldığımız ilk yanıt “KOÇLAR” oluyor.

Profesyonel eğitmenler ve genç koçların yanı sıra, aşçısından teknisyenine, bütün kamp personeli özenle seçiliyor ve yıllarca birlikte çalışıyor. Kampçıların ertesi yıllarda da aynı ekiple karşılaşmaları, güven ve aitlik duygularının pekişmesini sağlıyor.

Her yıl programlarda görev alan 10+ ülkeden yaklaşık 400 kişilik koç ve yönetici kadrosunun %87’si eski kampçı ve Geleceğin Yıldızları Liderlik Akademisi mezunu olan Geleceğin Yıldızları, 1 ICDC Lead Trainer, 3 ICDC Trainer, 11 ICDC Camp Director ile dünyada bünyesinde en fazla ICDC sertifikalı kamp yöneticisi bulunan kamp kuruluşudur.  

Uludağ gelişim kamplarında -sadece kampçıların eğitimi ile birebir ilgili- 120 kamp koçu görev yapıyor. Yönetim, iletişim ve sağlık ekibiyle birlikte kamptaki koç-kampçı oranı yaklaşık 1:3’tür

Her yıl yurtiçi ve yurtdışından yüzlerce başvuru alan Geleceğin Yıldızları yöneticileri, kamplarda çalışacak personel konusunda son derece titiz davranıyor ve yüksek seçme kriterleri uyguluyor. Her yıl kamp ekibinin büyük bölümünü bir önceki yıldan devam eden başarılı personel oluştursa da, kamplarda görev almak için başvuran her koç Geleceğin Yıldızları'na özel bir IK programına kaydını yapıyor ve kendisiyle şahsen veya internet üzerinden mülakat yapılıyor. Daha önceden kamplarda çalışmış olmasına bakılmaksızın, her koç adayından her sene okul belgesi ve emniyet sicil kaydı isteniyor, ayrıca haklarında sosyal medya araştırması yapılıyor. Geleceğin Yıldızları'na yeni katılacak olan tüm koç adaylarına DISC Kişilik Envanteri Testi yapılıyor ve sonuçları profesyonellerce analiz edildikten sonra koçların çalışıp çalışmayacağına veya hangi alanlarda görevlendirileceğine karar veriliyor.

Geleceğin Yıldızları koçluk sisteminin temelini 1999 yılında kurulan ve o günden bu yana hep gelişerek devam eden Geleceğin Yıldızları Liderlik Akademisi oluşturur. Geleceğin Yıldızları’nın tüm yaz kampları personeli, İstanbul’da yapılan eğitim ve toplantıların yanında, kampçılardan 8 gün önce kamp tesisinde toplanarak özel bir oryantasyon programından geçiyor ve kampa hazırlanıyor.  Koçların oryantasyon dönemindeki eğitimleri Uluslararası Kamp Direktörlüğü sertifikasına sahip kamp yöneticileri, yüksek kamp tecrübesine sahip program direktörleri ve konusunda uzman yerli ve yabancı eğitmenler tarafından hazırlanıyor ve yürütülüyor.

Geleceğin Yıldızları Liderlik Akademisi videosunu izlemek ve küçük yaşlarda kampçı olarak Geleceğin Yıldızları'na katıldıktan sonra Liderlik Akademisini tamamlayarak koçluğa adım atan gençlerin bazılarını tanıyıp, neden kamp koçu olduklarının hikayesini dinlemek için TIKLAYINIZ

YALNIZCA KAMPÇILARA AİT BİR TESİS
58
YALNIZCA KAMPÇILARA AİT BİR TESİS

Kampların düzenlendiği tesiste yalnızca kampçıların ve eğitmenlerin bulunması çok önemli. Kamp ruhunun oluşturulabilmesi, rahatlık ve güvenlik açısından bu konuya özen gösteren ve kullandığı tesisi tümüyle kiralayan Geleceğin Yıldızları’nın Uludağ kamplarının merkezi 2. Oteller Bölgesi'nde yer alan Monte Baia Otel'dir. 

Kamp tesisi, konforlu odaları, yemek salonları, toplantı ve eğitim salonları, terasları ve spor sahalarıyla kamp için ideal bir ortam sağlıyor.

Kampçılar seçtikleri programa göre grup arkadaşlarıyla konaklıyor, yemeklerde, spor ve sanat aktivitelerinde, eğlencelerde ve ortak tüm etkinliklerde diğer programlara katılanlarla birlikte oluyorlar.

Kız ve erkek kampçılar farklı katlarda konaklıyorlar. Kampçılar, 5 kişilik olarak düzenlenen odalarda bir Geleceğin Yıldızları koçu ve yaşıtı arkadaşlarıyla birlikte kalıyorlar. 

Yalnızca kampçıların ve kamp görevlilerinin kaldığı tesise dışarıdan kimse giremiyor, gündüz ve gece farklı güvenlik ekipleri görev yaparak belirlenen güvenlik protokollerini uyguluyorlar.

SAĞLIK YÖNETİMİ
8888
SAĞLIK YÖNETİMİ

Tüm kampçılar ve personel kamp süresince kampın resmi sigorta şirketi Acıbadem Sigorta tarafından sağlanan özel kamp sigortası güvencesi altında bulunuyor.

Geleceğin Yıldızları, tüm kampçılarının geldiklerinden daha sağlıklı olarak evlerine dönmeleri için her türlü hazırlığı yapıyor. Güncel olması amacıyla, her yıl kamp öncesinde ailelere gönderilen ve geri toplanan sağlık bilgi formları titizlikle inceleniyor ve özel durumu olan ya da düzenli ilaç kullanan kampçılar kampın sağlık ekibi ve koçlar tarafından özenle takip ediliyor. Kampa katılan hiçbir kampçının yanında (vitamin dahil) ilaç bulundurmasına müsade edilmiyor, tüm ilaçlar sağlık ekibinin gözetimindeki revirde tutuluyor.

Kampta, Acıbadem Sigorta tarafından görevlendirilen 1 doktor ve 1 hemşire, 24 saat kampçıların sağlığıyla ilgilenmek üzere görev yapıyor. Kampta gerekli tüm tıbbi gereçlerin olduğu bir revir bulunuyor, gerekli  durumlarda ise Bursa Acıbadem Hastanesi ile işbirliğine gidiliyor. Rahatsızlanan ve konunun uzmanı bir doktor tarafından görülmesi gereken kampçılar, özel bir araçla, koçu eşliğinde Bursa Acıbadem Hastanesi'ne götürülüp, gerekli teşhis ve tedavi işlemleri yapılıyor. Bu tip durumlarda aile önceden ve teşhis sonrasında mutlaka bilgilendiriliyor, onayları alınıyor.

Tüm kamp personeli acil durum ve temel ilk yardım eğitimleri alıyorlar ve kamp öncesindeki oryantasyon sırasında acil durum tatbikatlarına katılıyorlar...

Su, havuz suyu, temizlik, yangın ve acil durum denetimleri yerel resmi birimlerce yapılan kamp tesisinde, içme suyu olarak kampçılara şişe suyu sunuluyor, yemekler dahi güvenilir marka sularla yapılıyor.

KAMP YEMEKLERİ
HH
KAMP YEMEKLERİ

Geleceğin Yıldızları için kampçıların sağlığı ve ne yedikleri kampın en özen gösterilen konularının başında gelir. Bu nedenle, üretimden servise her aşamanın kontrol altında olması, yüksek hijyen şartlarıyla kampçıların kamp süresince sağlıklı, kaliteli ve doğru beslenmeleri için alanının en uzman kuruluşu olan ISS Catering ile işbirliği yapılıyor.

1901 yılında kurulan ve bugün 53 ülkede hizmet veren ISS firması bünyesinde yer alan ISS Catering, Uludağ'daki kamp merkezinde oluşturduğu ekipte yer alan gıda mühendisi, diyetisyen, aşçı ve servis ekibiyle kampçıların ve koçların yemek hizmetini sağlıyor. Profesyonel bir ekip tarafından hazırlanan menüler, ödüllü aşçılardan oluşan ekip tarafından üretiliyor ve kampçılara sunuluyor...

Sabah kahvaltısı masalarda ev tarzı alınırken öğle ve akşam yemekleri kafeterya tarzında sunuluyor. Kampçılar salata, sıcak yemek ve tatlı/meyve büfelerinden diledikleri seçebiliyorlar, onlarla birlikte olan ve aynı masada yiyen oda ve grup koçları tarafından da dengeli seçimler yapmaya teşvik ediliyorlar. 

Akşamüstü sunulan atıştırmalık molasında kampçılara aktivitelerde kaybettikleri enerjiyi geri kazandıracak ve onları akşam yemeğine kadar idare edecek kek, poğaça, meyve suyu, meyve gibi yiyecekler sunuluyor. Ayrıca, kampın merkezi yerlerinde bulunan sepetlerde gün boyu çeşitli meyveler bulunuyor ve kampçılar dilediklerinde bunları alabiliyorlar...

Çeşitli sağlık ve gıda kısıtı olan kampçılar için -kamp öncesinde bilgilendirilmesi durumunda- özel uygulamalar yapılabiliyor, koçlar ve mutfak ekibi bu kampçıların diyet düzenlerinin kampta da bozulmadan devam edebilmesi için gereken özeni gösteriyor.

ULAŞIM
009
ULAŞIM

Ulaşım güvenliği, Geleceğin Yıldızları'nın en öncelikli ve belirlediği standartlardan taviz vermediği bir alandır. Geleceğin Yıldızları, ülkenin saygın ve güvenilir ulaşım firmalarından temin edilen ve İstanbul'daki hareket merkezinden kalkan özel otobüslerle Uludağ kamplarına ulaşım sağlıyor. Anne babalar, çocuklarından ayrılıp, kamp otobüsleri Uludağ'a ulaşana kadar 4 kez cep telefonlarına bulundukları konum ile ilgili sms alıyorlar. 

Kamplara İstanbul dışından ve yurt dışından katılan kampçılar İstanbul’da ya da Bursa’da havaalanı ve terminallerde kamp yetkililerince karşılanıyor ve kamp sonrasında aynı şekilde uğurlanıyor. İstanbul'a uçakla gelen kampçıların önemli bölümünün tercih ettiği Sabiha Gökçen havaalanında bir karşılama ekibi bulunuyor ve kampçılar güvenli biçimde karşılanıp valizleri alındıktan sonra kamp araçlarıyla Uludağ'a naklediliyor.

Kampçıların kampa hep birlikte otobüsle gitmeleri tercih edilse de, programı uymayan ya da Bursa'ya yakın şehirlerde yaşayan aileler dilerlerse çocuklarını Uludağ'daki kamp tesisine kendileri getirip teslim edebiliyorlar. 

KAYIT İŞLEMLERİ
yeni logo
KAYIT İŞLEMLERİ

Kayıt İşlemleri

Kayıt işlemleri Geleceğin Yıldızları’nın İstanbul’daki merkez ofisinde, hafta sonu spor  okullarında ya da yetkili temsilciliklerinde yapılıyor. Faksla ya da İnternet'ten yapılan kayıtlarda, kayıt formunun ve ödeme planının ulaşmasının ardından merkez ofis yetkilileri ailelerle temas kuruyor ve kaydın gerçekleştiğini bildiriyor.

2018 Yaz Programları PDF Kayıt Formu için tıklayınız

Ödeme Şekli

Peşin ve taksitli ödeme seçenekleri mevcut. Peşin ödemeler banka havalesi ya da kredi kartıyla yapılabilir. Taksitli ödemelerse yalnızca kredi kartı ile yapılabiliyor. Açıklanan tutarlar peşin ödemeli bedellerdir. Tüm banka kredi kartlarıyla %5 fark eklenerek 4 taksitte ödeme yapılabilir.

Web sitesinden yapılan online kayıtlarda tüm kartlarla tek çekim ödeme yapılabilir; taksitli ödeme ise sadece İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası kredi kartlarıyla yapılabilmektedir.

İki farklı programa veya döneme katılacak kampçılara ikinci program için %5, aynı aileden kampa katılacak kardeşler içinse %5'er indirim uygulanıyor.

Ücrete Dahil Olanlar

İstanbul, Ankara ve Bursa’dan özel araçla ulaşım, her şey dahil tam pansiyon konaklama, Acıbadem Sigorta Kamp Acil Sağlık Sigortası, eğitimlerde kullanılacak her türlü malzeme, geziler, kamp tişörtü ve KDV.

Kayıt Sonrası

Kayıt işlemini tamamlayan ailelere -haziran ayının ilk haftası içinde ellerine geçecek şekilde- EMAIL ile bir kamp hazırlık seti gönderiliyor. Bu setin içinde yer alan sağlık bilgi formunun ebeveynler tarafından doldurularak, en geç kamptan iki hafta önce bize ulaştırılması, kampçının sağlık geçmişini önceden bilmemiz açısından çok önemli. Bu setin içinde kampçının kampa hazırlanmasından dönüş gününe kadar geçecek süre ile ilgili her türlü detaylı bilgi yer alıyor.

KAMP ÖNCESİNDE VE KAMP DÖNEMİNDE İLETİŞİM
565
KAMP ÖNCESİNDE VE KAMP DÖNEMİNDE İLETİŞİM

Geleceğin Yıldızları, uzun yıllar içerisinde onbinlerce aileyle kurduğu ilişkilerden kazandığı deneyimle, iletişimin aileler için en önemli konuların başında geldiğini biliyor. Ailelerle Geleceğin Yıldızları arasında özenle yönetilen dinamik bir iletişim modeli oluşuyor.  
 Kayıt Öncesi 
Aileler ve çocuklar, Geleceğin Yıldızları'nın broşür ve kataloglarından, web sitesinden, facebook ve instagram sayfalarından, youtube kanalından her türlü bilgi, fotoğraf, video ve yoruma ulaşabiliyorlar. Birçok aile, çevrelerinden de aldıkları referansları da bunlara ekleyince, kararını kolaylıkla verip online kayıt yaptırıyor. Bazı aileler de, sorularını sormak ve kayıt işlemleri için Geleceğin Yıldızları'nın 02163458100 numaralı telefonunu arayarak danışmanlarımızla konuşuyor. İstanbul'da yaşayıp arzu edenler ise, Geleceğin Yıldızları'nın Fenerbahçe'deki ofisine gelerek yönetici ve koçlarla tanışıyorlar. Sorularına email veya telefon aracılığıyla ya da yüzyüze yanıtları aldıktan sonra kayıt formunu doldurarak kayıt işlemlerini tamamlıyorlar.
 Kayıt Sonrası
Kayıt işlemini tamamlayan ailelere -haziran ayının ilk haftası içinde ellerine geçecek şekilde- email ile bir kamp hazırlık seti gönderiliyor. Bu setin içinde yer alan sağlık bilgi formunun ebeveynler tarafından doldurularak, en geç kamptan iki hafta önce bize ulaştırılması, kampçının sağlık geçmişini önceden bilmemiz açısından çok önemli. Bu setin içinde kampçının kampa hazırlanmasından, ulaşımına ve dönüş gününe kadar geçecek süre ile ilgili her türlü bilgi detaylı biçimde yer alıyor.
 Kamp Dönemi
Kamp dönemi, ailelerin çocuklarından ayrı oldukları için en heyecanlı oldukları dönemdir. Heyecanları çocuklarının güvende ve mutlu olduğundan emin olana kadar devam eder, sonra yerini çocuklarına duydukları özlemle, onların yaşadığı bu deneyimle gurur duyma arası bir duyguya bırakır.

Ulaşım: Anne babalar, çocuklarından ayrılıp, kamp otobüsleri Uludağ'a ulaşana kadar 4 kez cep telefonlarına bulundukları konum ile ilgili sms alıyorlar. Çocuklarının kampa ulaşmasıyla rahat nefes alan aileler, bundan sonrasında ise düzenli bilgilendirmeye ihtiyaç duyuyorlar.

24 Saat Direk İletişim: Kampta ailelerle iletişimden sorumlu 2 kişi görev yapıyor ve aileler 24 saat boyunca bu kişilere ve gerekli gördükleri durumlarda kendilerine gönderilen ön kamp bülteninde telefonlarını ve email adreslerini öğrendikleri kamp direktörüne veya kuruculara ulaşabiliyorlar. İletişim sorumluları ailelerin telefonlarına cevap vermekten, onlardan gelen email, mektup ve kargoların kampçılara ulaştırılması için koordinasyonu sağlamaya kadar yoğun bir tempoda çalışıyorlar.

Çocuklarla Telefon Konuşmaları: Kamp sırasında ailelerle çocuklarının telefonla konuşma günleri önceden bildiriliyor ve çocuklar önceden belirtilen saatler arasında kamp telefonlarından ailelerini arayarak rahatça konuşabiliyorlar. 

Direktör Mektubu: Ailelerin çocuklarının kampta neler yaptığını, günlerin nasıl geçtiğini merak ettiklerini biliyoruz. Bu nedenle, kamp direktörü kamp boyunca 3 kez ailelere mektup yazıyor ve bu mektuplar anne babalara eposta ve cep telefonlarına gönderilen link'ler aracılığıyla ulaştırılıyor. 

Sosyal Medya: 6 kişilik kamp görüntüleme ekibi, kampın ikinci gününden itibaren kamptan görüntüleri, grup fotoğraflarını Geleceğin Yıldızları'nın facebook sayfasında oluşturulan kamp albümlerine yüklemeye başlıyor. Kampın yoğun temposundan her kampçının fotoğrafı ailelerin dilediği sayıda yayınlanmasa da, fotoğraflar kampın ve çocukların genel havasının anlaşılmasına yardımcı oluyor. Çekilen ve bir kısmı hızlıca düzenlenen fotoğraflar kamp boyunca 2-3 günde bir facebook sayfasındaki albümlerde yayınlanmaya devam ediyor.

 Kamp Sonrası
Kamp direktörü, kampın bitiminde gönderdiği son mektupla tüm kampı özetlliyor ve çocukların kamp sonrası gelişim ve davranışlarıyla ilgili olarak aileleri bilgilendiriyor. Kamp bitiminden birkaç gün sonra, ailelere binlerce fotoğrafı tasnif etmiş olan görüntüleme ekibinin hazırladığı tüm kamp döneminin fotoğraflarını içeren bir link gönderiliyor ve aileler bunları bu link'ten indirebiliyorlar.

Çocuklarının kamp dönüşünde onlarla yeterli vakit geçirip onların yorumlarını alıp, gelişmeleri gözlemleme fırsatı bulan ailelere 1 hafta sonra bir online anket link'i gönderiliyor. Doldurması yaklaşık 90 saniye süren bu anketle ailelerin görüşleri, eleştirileri ve sonraki yıllar için geliştirilmesi önerilen konular öğreniliyor...

YENİ KAMPÇI ORYANTASYON PROGRAMI
878
YENİ KAMPÇI ORYANTASYON PROGRAMI

Kampçılardan bazıları ilk kez bir kampa katılıyor, hatta evlerinden ilk kez ayrılıyor olabilirler. Bu deneyim onların yaşamında bir dönüm noktası olabilir. İçlerinden bazılarının evden ayrılma vakti yaklaştıkça bazı sıkıntılar yaşamaları  kaçınılmazdır. Hareket saati geldiğinde çeşitli sorunların ortaya çıkması ve endişeli davranışlar normaldir. Nasıl olacak? Arkadaş bulabilecek miyim? Koçumdan hoşlanacak mıyım? Orada neler yapacağım?

Bu tip endişeler, kampçılar, herkesin birbirine yardıma hazır olduğu kampımıza vardığında ortadan kalkar. Kampçıların ana kaygısı "güven ve düzen" dir. Kendilerini güvende hissedecekleri bir ortam ve yaşıtlarıyla eğlenerek ve yeni şeyler keşfederek geçirecekleri ortamın düzeni onların kaygılarının ortadan kalkıp kendilerini kampın akışına bırakmalarını sağlayacaktır.

Geride kalan 28 yılda onbinlerce çocuk ve gencin hayatına dokunmuş olan Geleceğin Yıldızları ekibi olarak, kamplarımızda utangaçlık ve çekingenliği ortadan kaldırmak için kullandığımız duyarlı ve etkili uygulamalarımız var. Ailelerin de işbirliği ve katkılarıyla kamp problemsiz olarak başlar ve devam eder.

Geleceğin Yıldızları, ilk kez kampa gelmek üzere kayıt olmuş ya da hala karar vermeye çalışan anne babalar ve çocuklar için organizasyonu ve kampı tanımaları, yaşayacakları deneyim hakkında daha fazla bilgilenebilmeleri için etkin bir oryantasyon programı düzenliyor.

Mayıs ve Haziran aylarında İstanbul, Ankara ve Adana illerinde düzenlenecek bu etkinliklere katılarak kamp yöneticileri ve koçları ile tanışabilir, Geleceğin Yıldızları programları hakkında daha geniş bilgi alabilir, sorularınızı sorabilirsiniz.

İstanbul’da yaşayan aileler, yıl boyunca randevulaşarak hafta içi günlerde Geleceğin Yıldızları’nın Fenerbahçe’deki ofisine veya hafta sonları Beykoz’daki çalışmalarına gelerek yöneticilerle tanışabilirler.

2017 kampları “yeni kampçı oryantasyon programı” takvimi Nisan 2017’de duyurulacak.

SIKÇA SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI
PP
SIKÇA SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI

 Kampa nasıl ailelerin çocukları katılıyor? 
Geleceğin Yıldızları programlarına katılan ailelerin ortak özelliği, bir yaz kampından neler beklediğini bilen, eğitimli, detayları araştıran ve güçlü referanslar isteyen, bilinçli kimseler olmalarıdır. Farklı mesleklerden ve profillerden, Türkiye'nin 60 ilinden ve dünyanın 69 ülkesinden okul dışı eğitimin yararına inanan onbinlerce aile çocukları için Geleceğin Yıldızları Yaz Kamplarını tercih ediyorlar. 
 Acaba çocuğum evden uzakta geçireceği bir kampa hazır mı? 
Bu konuda dünyada ve Türkiye'de genel kabul gören sınır okula gitme yaşıdır. Yani 6 -7 yaşına gelmiş ve evden ayrı en az bir gece geçirmiş bir çocuk yaz kampı için hazır sayılabilir. Çocuğun kampta ihtiyaçlarını göremeyeceği ve kendine dikkat edemeyeceği görüşü ise, çoğunlukla anne babaların çocuğun üstlenmesi gereken iş ve sorumlulukları üstlenmeleri ve onun gelişmesine istemeyerek olumsuz etki etmelerinden kaynaklanmakta. Geçmiş yıllardaki deneyimlerimiz, 7-8 yaş grubu kampçıların kampa daha kolay uyum sağladıklarını ve geliştiklerini göstermektedir. 
 Çocuğum beraber kayıt olduğu arkadaşlarıyla aynı odada kalabilir mi? 
Kamplarımızda yeni arkadaşlıkların doğmasını arzu etmekte ve programlarımızla bunu teşvik ediyoruz. Ancak, birlikte kalma talepleri olan kampçıların bizleri önceden bilgilendirmeleri, aynı cinsten ve aynı yaş grubundan olmaları durumunda birlikte kalmaları sağlanabiliyor. 
 Geçen yıl kampa gitmeden önce sağlık bilgi formunu doldurmuştuk. Bu yıl yeniden doldurmamıza gerek var mı?
Evet. Kampçımızın en güncel sağlık durumunu bilmemiz bizim için çok önemli. Bu nedenle, sağlık bilgi formunun her yıl aile tarafından doldurulup, imzalanarak bize ulaştırılması gerekiyor.
 Evini özleyip dönmek isteyenler için ne gibi uygulamalarınız var? 
Personel eğitim dönemimizde üzerinde en büyük hassasiyet gösterilen konu “ev özlemi” dir. Bu konunun anahtarı ise , kampçılarla birlikte aynı odada kalan ve onlara bu yaşam deneyiminde sevgisi, ilgisi, eğitimi, kamp tecrübesi ve arkadaş ilişkileriyle model olacak olan oda danışmanlarıdır. Her biri eski Geleceğin Yıldızları kampçıları ya da deneyimli Geleceğin Yıldızları kamp danışmanları olan personelimiz, ev özleminin belirtilerini fark etme, böyle kampçılara yaklaşma ve onların arkadaş edinip diğer kampçılarla kaynaşmaları konularında eğitimli ve deneyimli kişilerden oluşmaktadır. Günlük personel toplantılarında her bir kampçı hakkında konuşulur ve ev özlemi çeken kampçılara verilecek destek tartışılır. Kamplarımızda utangaçlık ve çekingenliği ortadan kaldırmak için duyarlı ve etkili uygulamalarımız vardır. Çok nadir olarak mutsuzluk birkaç saat, çok istisnai durumlarda da birkaç gün sürebilir. Kamplarımıza katılan onbinlerce kampçıdan bugüne kadar sadece yirmiikisi kampı tamamlayamadan ayrılmıştır. 
 Çocuğumuzu kamp sırasında ziyaret edebilir miyiz? 
Kampın hem çocuklar hem de aileler için iyi bir yaşam deneyimi olmasını arzu ediyoruz. Bu nedenle, ailelerin gerekmedikçe kampı ziyaret etmemelerini rica ediyoruz. Ziyaretiniz düşündüğünüzün tersine çocuğunuz ve diğer kampçıların üzerinde olumsuz bir etki yapacaktır. Ancak, tüm bunlara rağmen, çok özel bir nedenden dolayı, çocuğunuzu görmeniz gerekiyorsa, diğer çocukların aile özlemlerini depreştirmemek açısından, en uygun görüşme ortamını sağlayabilmemiz için bize gün ve saatini haber vererek olmasında yarar var. Lütfen bu ziyaretin özellikle ilk 5 gün içinde olmamasına özen gösteriniz. 
 Kampa giderken cep telefonunu yanına alabilir mi? 
Cep telefonları sadece kampçıların bağımsızlık duygularını ve kampa odaklanmalarını olumsuz etkilemekle kalmamakta, aynı zamanda grup dinamiğine de zarar vermektedir. Kampçılarımızın cep telefonlarını kamp sırasında kullanmalarına izin vermiyoruz. Kampa telefonla gelenlerin telefonları koçlarıyla birlikte kaldıkları odadaki kasada muhafaza ediliyor. Telefon konuşma günlerinde aileleriyle konuştuktan sonra tekrar kasaya konarak kamp sonunda kendilerine teslim ediliyor. 
 Çocukların katılacakları aktiviteleri nasıl belirleniyor? 
Geleceğin Yıldızları, 28 yıldan bu yana gerçekleştirdiği ve binlerce gencin katıldığı programlarda, kendi seçtiği ve ilgi duyduğu etkinliklere katılan ve yine kendi istediği sorumlulukları üstlenen kampçıların kamplardan daha çok faydalandıklarını gözlemiştir. Bu nedenle, kampçıların ilgileri günlük programlarının belirlenmesinde önemli rol oynuyor. Kampçılar oda koçları ve program direktörleri tarafından değişik aktivitelere katılmaları konusunda özendirilir ve yönlendirilir. Amaç; daha çok spor dalı, sanatsal ve sosyal aktivitelere katılarak kendilerini değişik alanlarda geliştirmelerini sağlamak. 
 Kampa giderken yanına neler koyacağız?
Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra kampa getirilmeyeceklerle ve kamp valizine konacaklarla ilgili detaylı bir liste gönderiliyor. Detaylı bültende, eşyaların diğer kampçılarla karışmaması için etiketlere çıkmaz kalemle isim yazılması veya işaret konması hatırlatılıyor. Tüm önlemlere rağmen karışan ve unutulan kıyafetlerin ne zaman ne şekilde teslim alınabileceği de ailelere bildiriliyor.
 Kamp sırasında paraya ihtiyacı olacak mı? Ne kadar harçlık vermemiz gerekecek? 
Kampçıların kamp dahilindeki tüm ihtiyaçları Geleceğin Yıldızları tarafından karşılanmakta ve para harcamalarını gerektirecek bir yer bulunmamakta. Ancak, bazı kampçılarımız kamp sırasında bazı ek ihtiyaçları için ya da ailelerine çeşitli hediyeler almak için para harcayabiliyorlar. Kampçıların kampa gelirken yanlarına almaları tavsiye edilen maksimum harçlık miktarı ailelere bildiriliyor.
 Gece yatak ıslatma sorunu olanlar için nasıl bir uygulamanız var?
Kamplarımıza katılan bazı çocukların yatak ıslatma sorunu olabiliyor. Bunu önlemek için yıllardır uygulanmakta olan etkin yöntemler var. Bunların başında, oda koçuyla -diğer kampçılara hissettirmeden- girilen işbirliği gelmekte. Koç ve kampçı akşam belli bir saatten sonra içilen sıvının kontrolünden, gece boyunca birkaç kez tuvalete kaldırmaya kadar bazı önlemler konusunda işbriliği içinde hareket ederler. Hedef kamp boyunca hiç yatak ıslatma yaşanmamasıdır ve bunda %90 a varan bir başarımız vardır. Islatma olması durumda ise, diğer kampçılar farketmeden hayatın devam etmesi konusunda koçlarımız özel eğitim almakta ve çarşafların değişiminden, çamaşırların yıkatılmasına kadar pek çok detay yıllardır başarıyla uygulamaktadırlar...
 Özel tıbbi takip gereksinimi olan çocukları kampa kabul ediyor musunuz?
Kampın ve orada yaşanan özel anların her çocuğun hakkı olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, özel sağlık kısıtı veya takip ihtiyacı olan çocukların kampa katılabilmeleri için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Ailelerin kayıt sırasında ve kamp öncesinde detaylı bilgilendirme yapması ve işbirliğine açık olması, konunun en önemli başarı faktörü. Geride kalan yıllarda diyabet veya benzeri yönetilebilir hastalıkları olan çocuklarımız kamp sağlık ekibimiz, koçlarımız ve de kampçı aileleriyle oluşan uyum içerisinde harika kamplar yaşadılar. 

FAYDALI EK BİLGİLER
22
FAYDALI EK BİLGİLER

Okul dışı eğitim ve kampın çocukların gelişimine nasıl katkı sağladığı hakkında makaleler okumak, bu konuda dünyadaki trendler ve araştırmalar hakkında bilgi edinmek için ilgilendiğiniz başlığın üzerine tıklayınız:

Neden Kamp?


Neden Geleceğin Yıldızları Kampları?


Geleceğin Yıldızları'nın Felsefesi


Anketler Ne Diyor?

PROGRAMI PAYLAŞ
DESIGN + DEVELOPMENT Adaptice