Programlar

FİYAT & TARİHLER

Tarihler
02-07-2021
15-08-2021
Kamp Süresi
14 gün
Fiyat
8,500 TL

Dönemler

2-15 Temmuz 2021
3-16 Ağustos 2021
32 Aile Görüşü

Uludağ Yaz Gelişim Kampı

İki kızımız var. Eşim de ben de eski basketbolcuyuz. Bir zamanlar spor ile eğitim hayatını birlikte götürebilen, artık soyu tükenenlerden maalesef... Sporun insanın sosyal hayatına ve iş hayatına çok şey kazandırdığına şiddetle inananlardanız. Akademik başarı çalışınca gelir nasıl olsa; ancak küçük yaşta, karar alma, problemleri çözme, takım çalışması, sorumluluk ve mücadele gibi değerlerin kazanılması çok daha önemlidir. Bunlar olmazsa olmaz, başarıyı kalıcı kılmaz diyenlerdeniz. Geleceğin Yıldızları tam bizim aradığımız değerleri benimsemiş ve bunları ustaca çağa uyarlamış bir eğitim kurumu. Amatör ruhlu, ama bir o kadar da işlerinde son derece profesyonel koçların ve sporun içinden yetişmiş eğitimli idarecilerin bir araya geldiği, sporu ve bir çok sosyal aktiviteyi o çocukların hayatlarına dahil eden yer burası. Tüm ailelere bu deneyimi yaşamalarını tavsiye ediyoruz.
Kızımız Lalin ile Geleceğin Yıldızları, 5 yıl önce tanıştı. Geleceğin Yıldızları’nın kamp sektöründe 20 yıllık tecrübesine dayanan eğitim kalitesine güveniyor; sağlık ve güvenlik gibi konularda hiçbir sıkıntı yaşamayacağımıza inanıyorduk. Yine de, her aile gibi kızımızın kampa katılmasına karar verdiğimizde ondan ayrı kalacak olmanın tedirginliğini yaşıyorduk. Lalin kamptan dönüp hevesle bize nasıl eğlendiğini, neler yaptığını, yeni arkadaşlıklarını, kısaca Geleceğin Yıldızları Ailesi’nin bir üyesi olmanın onu nasıl heyecanlandırdığını anlattığında doğru bir kurumda karar kıldığımızı bir kez daha anladık. Kamp boyunca yaşadığı tecrübelerden sonra kendi kendine bir şeyler başarabilmiş olmanın vermiş olduğu güven ile kızımın özgüveninin arttığını görmekten eşim ve ben çok memnunuz. Lalin yıllardır Geleceğin Yıldızları Yaz Kampı’na isteyerek ve severek gidiyor. Bu süreçte gördük ki, Lalin’in katıldığı kamplarda kurduğu dostluklar, edindiği tecrübeler; küçük yaşta sevgi, saygı, güven ve sorumluluk gibi değerlerinin gelişmesine yardımcı oldu. Geleceğin Yıldızları yöneticilerine, bizim kızımız gibi geleceğimiz olan tüm çocuklarımıza uluslararası standartlarda güvenli ve eğlenceli bir kamp ortamı sağladıkları için teşekkür ederim.
Oğlum Alihan “Geleceğin Yıldızları” kamplarında unutulmaz güzellikte kamplar yaşadı ve özellikle koçlarıyla kurduğu ilişkiler ona çok güzel şeyler kattı. Derken kızım Nilhan büyüdü ve Geleceğin Yıldızları ile Uludağ, Alaçatı ve İsviçre programlarına katıldı. Hedefi Geleceğin Yıldızları'nda koç olabilmek. Çocuklarımda gözlemlediğim olumlu gelişmeleri yakın çevremle paylaşıp, onların çocuklarının da imkanlarından faydalanmasını arzu ettim. Benim tavsiyemle “Geleceğin Yıldızları” kamplarına çocuklarını gönderen onlarca dostumun teşekkür telefonları beni çok mutlu etti.
Oğlumuz Doruk’un bir sene içerisinde katıldığı iki kamptan sonra gözlerinin içindeki mutluluk hissi ve kendine güvenindeki artış, sizlerin uzman ve profesyonel yaklaşımınızın açık bir göstergesidir. Mutlu çocuklar yetiştirme adına bizlere verdiğiniz destek bizim için çok önemlidir. Oğlumuz için yaptığınız her şey için sizlere teşekkür ediyoruz.
Geleceğin Yıldızları, işini amatör bir ruhla; ama profesyonelce ve severek yapan yöneticileri ve koçları, çok dikkatle ve özenerek hazırlanmış yaz ve kış programları, çocuklara verdiği ve de doğru değerleri ile, çocuklarımızı geleceğe hazırlayan, çocukları her türlü kamp organizyonu için gönül rahatlığıyla teslim edebileceğimiz Türkiye’deki en doğru kurumlardan biridir. Bu kampların çocuklara ne kattığını onlar büyüdükçe somut olarak daha yakından görecek, bu aileye girdikten sonra bir daha vazgecemeyeceksiniz...
Geleceğin Yıldızları ailesi ile oğlumuz Arda henüz 7 yaşındayken tanıştık, 10 yıl basketbol faaliyetleri ve yaz kamplarına aralıksız ve arkadaşlarını da yanına alarak katıldı. Yaz kampları dönüşü gerek fiziksel gerekse ruhsal olarak yaşadığı gelişimi ve değişimi ifade etmek gerçekten çok zor. Disiplin, eğitim, motivasyon, eğlence, spor , kültür, paylaşım ve arkadaşlık gibi gelişim çağında çocuklarımızın ihtiyaç duyduğu bir dolu kavramı bu 15 gün içine sıkıştırmak bile gerçekten büyük başarı. Geleceğin Yıldızları bizim için yalnızca basketbol okulu ve 15 günlük yaz kampı olmadı hiçbir zaman. Arda’yı dürüst, kendi ayakları üzerinde durabilen yardımsever, paylaşımcı bir birey olarak yetiştirmemizde bize yardımcı olan ailemizin bir ferdi. Arda artık yaz kamplarında koçluk yapıyor. İyi ki Geleceğin Yıldızları Ailesi ile tanıştık ve Arda’yı yetiştirmemizde bize verdiği destek için tüm Geleceğin Yıldızları ekibine sonsuz teşekkürler.
Oğlum tam 6 yıl kamplarınıza devam ettikten sonra koç oldu. Kampçı ya da koç farketmez, her yıl kamptan çok mutlu döndü. Çocuklarımızın sizin gözünde ne kadar değerli olduğunu bilmekten büyük mutluluk duyuyorum.
Bu sene, hayatında ilk defa anne ve babasından ayrı vakit geçirmiş olan oğlum Ali ile ilgili bazı gözlemlerimi paylaşmak istiyorum. Sizin de eminim yıllardır gözlemliyor olduğunuz gibi, Ali de Uludağ’daki yaz kampına birkaç hafta kala, endişelenmeye başladı. Daha önce hiç yalnız bir gece geçirmediği için bu endişe gidiş günü yaklaştıkça korkuya dönüştü. Ve gidiş günü taa Bursa’ya kadar sürecek bir ağlamaya dönüştü. Buradan itibaren devreye Geleceğin Yıldızları ekibi girip otelde geçen ilk gecenin sonunda bu ağlama “buralar da fena değilmiş yaa” duygusuna ve oradan da “burada çok eğleniyoruz”a dönüştü. Burada çevremden de bildiğim kadarı ile onlarca yüzlerce çocukla birebir ilgilenen direktör ekibine çok teşekkür etmemiz gerekiyor. Çocukların bir şeyleri “kendi başlarına” yapmaya başlamaları belki de hayatlarında karşılarına çıkan ilk büyük eşik. Bu eşiği atlatırken olabilecek en ufak bir yanlış hareket, en azından kendi çocuğumdan biliyorum, bu süreci yıllarca öteleyecektir. Biz bu eşiği Geleceğin Yıldızları sayesinde “zıplayarak” geçtik ? Dün kampın dönüşünde ilk defa oğlumla biraz sohbet etme imkanı buldum ve edindiğim izlenim kampın “gerçek” hayatı yansıttığı yönünde oldu. Yani koçlarla yapılan bir takım muziplikler, hiçbir zaman sizin bilmeyeceğiniz bir takım sırlar vs bu süreci bir okul disiplini ortamından çıkartıp çok daha çekici ve gerçekçi kılmış. Uzun lafın kısası, kampın sonlarına doğru bir aile özlemi ve bu özleme dayanamama süreci geçirsek de o da bir şekilde kısa sürede atlatıldı ve otobüse ağlayarak binen oğlum dün otobüsten inerken yine ağlıyordu. Sebep farklıydı bu kez, orada tanıştığı arkadaşlarının bir kısmını bir daha hiç göremeyeceğinden, bir kısmını da uzunca bir aradan sonra görebileceğinden kaynaklanan bir üzüntüydü bu seferki. Şimdiden bundan sonra olabilecek tüm kamplara gitmek için pazarlıklar başladı. Whatsup grupları zaten çoktan kurulmuş ve foto/mesaj alışverişi de hızla devam etmekte. Dün gece whatsup statüsünü de oğlum aşağıdaki gibi değiştirmiş bulunmakta. Herhalde bir dahaki kampa kadar sürer diye düşünüyorum. “ Efsanevi bir kamp dönemi geçirdim Geleceğin Yıldızlarına teşekkürler “Yunus T-Rex elele hep beraber seneye” “YuRexler Yurexleré #Yurexya#. - Ben bundan pek bir şey anlamadım ama herhalde kamp ekibi anlamıştır ? Tekrar bu organizasyonda emeği geçen herkese kendim ve oğlum adına çok teşekkürler. Başarılarınızın devamını dilerim.
Geleceğin Yıldızları; adı üstüne kurulmuş muhteşem bir gençlik aktivite yapısı...Organizasyon, ekip çalışması, özgüven, gelişim, ileriyi görme yetisi, aile bağlarına katkısı ve tabi ki modern Türk gençliğinin örnek başlangıç yuvası olarak görüyorum. İki kızımın her kamp sonrası mutlulukları ve gelişimleri, ayrıca süregelen yeni kampların başlama heyecanı... O kadar güzel bir ortam ki, daha ne diyebiliriz!.. İYİ Kİ VARSINIZ....Tebrikler, Yeni heyecanlı organizasyonların başlangıcı dileğiyle, sevgiyle kalın...
Kayıttan, oğlumuzu teslim aldığımız güne kadar son derece profesyonel bir organizasyona şahit olduk. Yolculuk ekibi, oda koçları, basketbol koçları ve diğer emeği geçen tüm ekibinizi tek tek tebrik ederiz. Düzenli olarak bizleri bilgilendirdiğiniz sosyal medya, telefon sms’leri ve epostalar aracılığıyla kampların ne kadar düşünülerek ve planlanarak yürütüldüğünü görmüş olduk. Çocuklara yaklaşım, pedagojik uygulamalar, doğaya yaklaşımınız ve sportif öğretilerle alanınızda ne kadar uzman olduğunuzu kanıtladınız. Tanıdığı ve arkadaşı olmadığı için ilk gün çekinerek giden oğlumuz sayenizde müthiş bir enerjiyle geri döndü ve her sene gitmek istediğini belirtti! Nice 25 yıllar diliyor, tekrar tebrik ve teşekkür ediyoruz
Doruk’u kampa gönderiş nedenlerimiz herkes gibi türlü nedenler… Bizim ayrıca düşüncemiz bu yılki gireceği TEOG sınavı öncesi moral bulması ve çok yoğun internet oyunları oynadığı için -oyun sınavın önüne geçebiliyor- o yüzden de ilgi alanını arkadaş çevresi ve spor farklı alanlara kaydırabilmekti. Yıllardan beri düşündüğümüz hatta takip ettiğimiz Geleceğin Yıldızlarından başka bir seçimimiz de olmadı zaten. Eğlenceli, öğretici, bol aktiviteli zaman geçirdiği belli fotoğraflardan. Çok teşekkürler.
Oğlum iki yıldır kamplarınıza katılmakta. Her kamp dönüşü gözlerinin içinin güldüğünü görmek bize inanılmaz bir mutluluk veriyor. Kamplarda edindiği sorumluluklar, arkadaşlıklar ve koçlarına duyduğu sevgi-saygı sayesinde oğlum daha da büyüyerek dönüyor evimize. Oğluma kattığınız bütün olumlu özellikler için sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız.
Minik kızım Ceylin ne zaman büyüdün de artık kamplara gider oldun. Bilecik'te beden eğitimi öğretmeniyim. Bilecik bilirsiniz küçük bir şehir ve sosyal imkanları kısıtlı. Kızım bir kaç yıldır baba beni Geleceğin Yıldızları kampına yollar mısın diyordu. Ben de daha küçük olduğunu ve böyle bir kampın çok gerekli olmayacağını düşünmüştüm. Ama yanılmışım. Kızımın yoğun ısrarları sayesinde kayıt yaptırdım. Daha bu dakikadan itibaren çok profesyonel bir organizasyon olduğunu anladım. Bize tüm bilgiler ve kamp org. ile ilgili ayrıntılar iletildi. Hatta kamp yaklaşana kadar ona neler söylememiz ve neler söylemememiz gerekli olduğu bile belirtilmişti. Gerçekten çok başarılı bir tecrübeleri olduğu belli idi. Bursa'dan Ceylin'i gönderme günü geldiğinde aslında en sevdiğim varlık olan kızımdan uzaklaşmak tedirgin ederken, bizi çok başarılı bir kadro karşıladı. Gerek otobüsler gerek çalışanlar insana her noktada güven veriyorlar. Evet, bizim ufaklık otobüs camından el sallarken ağlamamak için kendimi zor tutmuş olsam da içimde bir huzur vardı. Kamptan bizi kızımın aradığındaki sesindeki heyecan ve mutluluk bizi çok sevindirdi. Kampın bittiği gün onu karşılamaya gittiğimizde bize sevinçle sarılacağını düşünürken, o ise kampın bittiği ve arkadaşlarından ayrılacağı için üzülüyordu. Hem biz velilere hem de çocuğumuza kattıkları güzel duygular ve hisler için, ve gerçekten her ayrıntısı düşünülmüş organizasyon için tüm çalışanlara çoooook TEŞEKKÜRLER...
Oğlumuz spor yapsın amacıyla başladığımız basketbol okulunda, oğlumuzun basketbolun dışında da çok şeyler öğrendiğini gözlemledik. Özellikle eğitmen ağabeyleri duruşlarıyla, iletişimdeki başarılarıyla, ekip bilinciyle hareket etmeleriyle oğlumuza 'rol modeli 'oldular. Bu süreç içerisinde oğlumda pozitif yönde gelişmeler oldu. Yaz dönemine girmemizle birlikte basketbol okulu tatile girdi. Geleceğin Yıldızları’nın Türkiye de başarıyla kamp organizasyonları düzenlediğini biliyordum. Duyurularında 15 günlük Bursa basketbol yaz kampı organizasyonunu gördüm. Eşimle birlikte Eren i bu kampa gönderip göndermeme konusunda düşünmeye başladık. Ne de olsa oğlumuz 9 yaşında bir çocuktu. Bu zamana kadar bizden hiç ayrılmamıştı. Kendi başına gideceği bu kampta mutlu olabilir miydi? Her şeyden önce böylesi bir deneyime hazır mıydı? Karar verme sürecimiz epeyce uzun sürdü. Sonunda göndermeye karar verdik. Bu kararı vermemizdeki en büyük etken, Geleceğin Yıldızları ekibine güvenimizin tam olması idi. Yine de birçok aile gibi biz de oğlumuzu kafamızda bazı soru işaretleriyle kampa uğurladık. Kamp süreci boyunca dört kez telefonla görüşme fırsatımız oldu. Eğitmen ağabeyi bizi telefonla arıyor, kendinden emin, yaptığı işin bilincinde bize Eren hakkında ve kamp hakkında genel bilgiler veriyor ve Eren'le konuşmamızı sağlıyordu. Eren in sesi son derece mutlu ve keyifli geliyordu.15 gün bize göre çok yavaş Eren e göre çok hızlı geçmişti. Buluşma anımız gelmişti. Bütün aileler gibi otobüslerin geleceği yere gittik. Otobüslerden inen çocukların şen, mutlu ve çokta keyifli indiklerini gözlemledim. Yeni arkadaşları ile vedalaşmaları görmeye değerdi. Eren in gözlerinin içi parlıyordu. Hiç durmadan kamp günlerini büyük bir çoşkuyla anlatıyordu. Bunun bir-kaç gün süreceğini düşünmüştüm. Yanılmışım. Aradan bu kadar zaman geçmesine rağmen ara, ara Eren hala kampta yaşadıklarını, nasıl spor yaptıklarını, kaldıkları odadaki arkadaşlarıyla iş bölümlerini, akşam eğlencelerini keyifle anlatıyor. Biz de Eren'in kamp sonrasında kendine güveninin arttığını, arkadaşları ile daha uyumlu olduğunu, odasını daha düzenli tuttuğunu, kamp arkadaşlarıyla hala iletişimde olduğunu, gelecekteki hedeflerinden birisinin kampta eğitmen ağabeyi olmak istediğini mutlulukla izliyoruz. Değerli Geleceğin Yıldızları yöneticileri ve çalışanları, oğlumuzun gelişimindeki katkılarınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyoruz. Yeni kamp organizasyonlarınızda buluşmak dileğiyle...
'Geleceğin Yıldızları ile tanışmamız, Ankara temsilciliğini aradığımızda onların telefonda güven veren sesi ve yakın ilgisiyle gerçekleşti. Öncelikle emekleriniz için çok teşekkür ederiz. Bugüne kadar Bilge'yi gönül rahatlığı ile ilkokul üçüncü sınıftan beri Tevfik Fikret'in okul gezilerine gönderdik, bu gezilere Geleceğin Yıldızları Kampı da eklendi, zira döndükten sonra arkadaşları ile telefonda bir program kullanarak, gelecek sene için geri sayım başlatmışlar bile. Ve Koçluk sisteminiz bir harika. Çok iyi düşünülmüş ve üniversite yıllarında okurken aynı zamanda çalışan bir öğrenci olmam nedeniyle, bu tür çalışmaların ileriki yıllardaki faydasını kendim bizzat yaşadığımdan, bu sisteminizi öğrendiğimde çok heyecanlandım ve gururlandım. Umarım Bilge'de Geleceğin Yıldızları'nda, 'Bilge Koç' olarak yoluna devam eder...
Oğlumuz Efe çok mutlu, bu kampa gittiği için kendini çok şanslı hissediyor. Farklı şehirlerden arkadaş edinmesini ve farklı kültürleri tanımasını önemsiyoruz. Kamp sayesinde özgüveni arttı. Bir daha katılması için sabırsızlıkla bekliyoruz.
Yıllardır iyi olanı sürdürmekteki kararlılığınız, çocuğumuza öyle olumlu düşünce ve davranışlar kattı ki. Teşekkürler. Ankara'da bir temsilcilik açmanız, bu yıl size ulaşmamızı hem kolaylaştırdı hem de Işıl hanım ve Turgay bey sayesinde keyifli hale getirdi. Yılların eğitimcilik tecrübesini kültür güven doğruluk çözüm kararlılık samimiyet imbiğinden süzerek, Geleceğin Yıldızlarının anlayışını Ankara'da yansıtan, sizin güzel güneşli yüzünüz oldular. Görüştüğümüz her veli bu görüşü paylaştı. Bunun için de teşekkürler. Yeniliklerle yeniden sizlerle olmayı bekleyeceğiz.
Geleceğin Yıldızları Kampına katılma isteği, T.E.D. Ankara Koleji’nde öğrenci olan kızım Çağıl’dan geldi. Bir önceki sene Geleceğin Yıldızları Kampına katılan arkadaşı kamptan çok mutlu ayrılmış, bu da Çağıl’ı bu yıl kampa katılmak için çok heveslendirdi. Bizim içinse ilk defa ayrı tatil yapacağı için biraz zor bir karar olacaktı. Daha evvel kampa katılan arkadaşının annesi ile görüşünce kararımız olumlu oldu. Daha sonra Geleceğin Yıldızları Ankara temsilcisi Işıl Hanım ile tanıştık, kendisi Ankara’dan kampa, kamptan Ankara’ya çocuklarımıza eşlik edecekti. Bu da bizi çok sevindirdi. Kamp sırasında telefon görüşmelerimiz ve kamp koçları ile temaslarımızda Çağıl’ın mutlu olduğunu öğrenince çok sevindik. Kızım da kampta doğa ile iç içe olan çeşitli spor ve aktivitelerinden çok memnun oldu. Akşamları çok eğlendirmişti. Çağıl bu kamptan yeni dost ve arkadaşlar edindi. Kamp sonu kendine daha güvenli, sağlıklı, zinde ve mutlu bir Çağıl görmek bizi de çok mutlu etti.
Oğullarımız Ege ve Emre, yıllarca Geleceğin Yıldızları kamplarından mutlu ve gelişmiş olarak döndüler. Kamplarda çok eğleniyor, aynı zamanda da hayatında her zaman kullanabileceği faydalı bilgiler ediniyorlar. Kurumunuzun ve koçlarınızın deneyimlerinden, kalitesinden çok memnun olduğumuzu tüm yakınlarımızla paylaşıyoruz.
Oğlum Tolga yıllarca Geleceğin Yıldızları'nın yaz ve kış kamplarına katıldıktan sonra Liderlik Akademisi'ne davet edildi ve artık koç olarak kamplarda görev alıyor. Kampları kendisi son derece zevkli ve eğlenceli buluyor. Kamp sonrası anılarını dinlediğimde ve resimleri gördüğümde neden böyle hissettiğini gayet iyi anlayabiliyorum: bol eğlence, bol aktivite, sıkı arkadaşlıklar, kafa dengi koçlar, ve en önemlisi bağımsızlık duygusu! Geleceğin Yıldızları ekibi her şeyi en ince detayına kadar düşünerek gerçekten başarılı bir iş çıkarıyor. Onlara içten teşekkürlerimi sunuyorum
Alp ilk kez 7 yaşında Geleceğin Yıldızları kampına katıldı. Çok keyif aldığı, herşeyi kendi kendine başardığı ilk deneyimini yaşadı. Döndüğünden bu yana hep gelecek yıl katılacağı kampın hayalini kuruyor. Emeği geçen tüm Geleceğin Yıldızları Koçlarına çok teşekkür ederiz.
Oğlumuz Ege ve kızımız Ezgi kampa ilk kez bu yıl katıldı. İlk evden uzak bir deneyim. Onların büyümesinde ve gelişmesinde kampın etkisini eve dönmeden görebildik. Karar verme, grupla birlikte hareket etme, düzen, bağımsızlık ve daha pek çok becerileri ilk günden gelişmeye başladı. En önemlisi ise daha ilk telefon konuşmasında ilk cümlelerinin “Gelecek yıl tekrar gelebilir miyiz?” olmasıydı. Geleceğin Yıldızlarının çocuklarımızın kendi yıldızlarını bulması için ne denli önemli olduğunu daha iyi anladık…
Kızım Elif defalarca Geleceğin Yıldızları kamplarına katıldı. Kamplarınızın kişilik gelişiminde çok büyük katkıları oldu. Şimdi 20 yaşında yurt dışında mimarlık eğitimi alıyor. Oğlum Kerem ise 11 yaşında ve 2013 Uludağ ve 2015 Hillside babalar oğullar kamplarına katıldık birlikte. Tadı damağımızda kaldı. Kerem bu yaz da iki kuzeniyle Uludağ futbol gelişim kampına katılacak. Sevgili Geleceğin Yıldızları ekibi; sizleri bu amatör ruhla bu kadar profesyonel bir iş çıkardığınız için kutluyor, çocuklarını tek başına yarım saat bile yalnız bırakamayan bu neslin ebeveynleri olarak, kamplarınızda 15 gün sizlere teslim edebilecek güveni yarattığınız için ayrıca tebrik ediyorum...
10 yaşındaki oğlum için daha geçen yıla kadar asla bir kampa göndermem sözümün üzerinden daha 1 yıl geçmeden, Geleceğin Yıldızları ile tanıştık ve yakın iki arkadaşı ile birlikte oğlumu göndermeye karar verdik. Her ne kadar kamp öncesinde, yaptığımız araştırma, Geleceğin Yıldızlarından yapılan hepsi tecrübe edilmiş bilgilendirmeler olsa da kamp başlayana kadar hep kafamda soru işaretleri oldu. Fakat daha ilk ayrılık saatlerinden başlayarak, Geleceğin Yıldızlarının nasıl bir organizasyon ve tecrübe ile ve fakat sevgi esasında hazırlandığını ve yaşandığını gördük. Oğlumun dönüşüyle birlikte endişe ve özlem duygularını, mutluluk, gurur ve Geleceğin Yıldızları ekibine duyulan minnet aldı. Oğlum, her anı dolu dolu ve keyifli geçirmişti. Koçların hangisini anlatacağını bilemedi. Kamp süresince yaşanılan mutluluğun fotoğraflardan ve oğlumun anlattıklarından çok fazlası olduğunu düşünüyorum. Bu arada koçluk sisteminin gözlemlediğim kadar çok başarılı olduğunu belirtmek isterim, pırıl pırıl genç abi ve ablalar hem oğlumun keyifli ve eğlenceli vakit geçirmesinde hem de örnek alacağı büyükler olarak hafızasında kalmasında çok önemli oldu. Eğitim, spor ve eğlencenin çok başarılı bir şekilde hayata geçirildiğini ve bu kampa katılarak oğlumun hem bedensel hem de kişisel gelişimi için çok doğru yaptığımızı düşünüyorum. Sanırım gelecek yıllarda katılmak kaçınılmaz olacak. Tüm Geleceğin Yıldızları ekibine ve süreci başından sonuna kadar büyük bir sabırla bizimle birlikte yaşayan Ankara Temsilcisi Işıl Hanım’a çok teşekkürler.
Kamptan çok memnun kaldık. Veli bakış açısından organizasyon çok iyiydi. Yeterince bilgi, aynen tanımlı. Kamp organizasyonunu tebrik ederim. Asier de çok mutlu döndü. İkinci hafta telefon üzerinde bana “gelecek yıl döneceğim” dediği zaman çok mutlu oldum. Bu kamp herkese öneriyorum. Her şey için teşekkür ederim.
Ben anne olarak çocuğumu emin ellere teslim ettim diye gerçekten güvendim. Geleceğin Yıldızları bu konudaki hassasiyetime de cevap verdi. Kızım da keyifli, eğlenceli bir kamp hayatı geçirdiğini söylüyor. Geleceğin Yıldızları bu işi ciddiyetle yapıyor ve kurumsal çalışıyorlar. Bütün ekibi kutluyorum. Kış kamplarını da düşünüyoruz.
Oğlum Kerem’in evinden ilk ayrılışını ve ilk kamp deneyimini sizler gibi işini profesyonelce gerçekleştiren bir organizasyon ile yaşamış olmasından çok mutluyum. Ankara temsilciniz çok değerli Işıl hanım ile kamp bilgilendirmesi, kayıt işlemleri, çocuğumun kampa ulaşımından kampın bitişine kadarki süreç, kelimenin tek anlamıyla sorunsuz yürütüldü. Ailece her birimizin payına düşen ne endişe, ne korku, ne panikti, sadece özlem. Oğlumun bu kamptaki kazanımlarını gözlemlemek için zamana ihtiyacımız var, ancak şunu söyleyebilirim ki şu anki en büyük kazanımımız Kerem’in mutlu olarak dönmüş olması. Bütün ekibi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Teşekkürler
Başvuru aşamasından oğlumuzu geri almaya kadar olan süreçteki düzenli çalışma, iletişimdeki güleryüzlü ve yardımcı çabalar gerçekten alışılmışın ötesindeydi. Oğlumuzun bu kamptaki kazanımları: Kendine güveni arttı. Yeni tanıştığı kişilerle daha rahat iletişim kuruyor. Kendi kararları ve tercihleri konusunda daha net davranış gösteriyor. Başka kültürlerden arkadaşlarla paylaşımda bulunması bakış açısını değiştirdi. Okulda arkadaş ilişkileri konusunda daha başarılı, geçen sene yaşadığı sorunlara çözümü kendisi bulmayı başardı. Bir arkadaşımın oğlu “Sertaç okulda daha özgüvenli hareket ediyor” gözlemini iletti
Oğlum TED Ankara’da okuyor, 2003 Ağustos doğumlu. 5.sınıftan 6.sınıfa geçerken iyi bir yaz kampında hep tatil hem spor yapsın hem de kendi başına kalabilsin istedik. Anneanne – babaanne yanı olmadan herşeyi kendi başına koordine edeceği, sınırlı telefon görüşmelerinin olacağı, i-pad, playstation olmadan bizden de ayrı olacağı bir 15 gün açıkçası bana çok cazip geliyordu ama firmanın programı yazıldığı gibi uygulayıp uygulayamayacağı konusunda endişelerim vardı. Sonuçta gitmesine karar verdik. Tüm telefon görüşmelerimizde ondan olumlu sözler duydum, koçları ve yeni arkadaşları ile güzel bir 15 gün geçirdi, çok güzel tecrübeler kazandı. 15 günün arkasında iyi organize olmuş bir firma vardı. Sporu, eğlencesi, doğa yürüyüşleri şeklinde programda gördüğümüz her şeyi yaptılar. Bu sene yeniden gitmek istiyor.
Benim GY ile tanışmam 2008 yılına uzanıyor. Lise yıllarımda gittiğim ilk kampımda çok güzel arkadaşlıklar edindim. Bir yandan kendi kişisel gelişimimin farkına vardım. GY bir aile ve katıldığım kamplar sonunda hala devam ettirdiğim bir çok güzel arkadaşlıklarım var. Benden sonra kardeşim, kardeşimin arkadaşları ve kuzenimin de GY kamplarına katılmasını ısrarla tavsiye ettim. O sırada Işıl Hanım'la tanıştık. Benim zamanımda Ankara'dan giden bir iki kişi olurduk. Kendi imkanlarımızla kamplara katılmaya çalışırdık. Işıl Eğitim sayesinde Ankara'dan artık daha çok öğrenci planlı bir şekilde kampa ulaştırılıyor. Ayrıca kayıt sürecinden itibaren ulaşım dahil herşey Işıl Eğitim tarafından profesyonelce çözümleniyor. Kardeşimle GY kamplarında başladığımız kayak sporuna daha ileri sevide olarak devam ediyoruz. Kuzenim ise GY koçu olma yolunda. Her şey için teşekkür ederiz.
Ailemizde ve çevremizde bir çok çocuğun tecrübe ettiği “ Geleceğin Yıldızları “ kamp hayatını, kızımız 7 yaşına girdiği sene tecrübe etti. Hayatında ilk defa tek başına kalacak olan kızımız; kaygı, merak ve acabalarla gittiği kamptan olgunlaşmış, kararlarını kendisi veren, ne istediği bilen, ihtiyaçlarını kendi başına karşılayan bir birey olarak geri döndü. Çok iyi bilinen ve güvenilen kurum olan Geleceğin Yıldızları’na kızımıza kattıkları için çok teşekkür ederiz. Yeni kampları iple çekiyoruz. İyi ki varsınız.
Oğlum çok mutlu döndü. Çok aktivite yaptıklarını, değişik dünya mutfakları denediklerini ve tattığını ve çok eğlendiğini söyledi. ''Paramıza değdi'' dedi. Ailecek gülümsetti bizi...Bense bilgisayar karşısında oturan bir nesil oldukları için özellikle doğada yapılan aktiviteleri ve doğa yürüyüşü çok hoşuma gitti. Gelecek yıllarda da kamplara devam etmek ümidiyle tebrik ediyorum tüm ekibi.
Efe Doruk giderken tereddütlerim vardı. Hiç bu kadar ayrı kalmamıştım. Ama çok çok mutlu döndü. ''Tekrar gidebilir miyim gelecek yıl?'' diye soruyor. Döndüğünde '' benim gizli bir yeteneğim varmış. o da dans etmekmiş'' diyen bir oğlum var. Işıl Hanım' a desteği ve ilgisi için teşekkür ederim, Kamp yönetimini de kutluyorum.
TED Ankara Koleji öğrencisi oğlum Kerem 2016’dan beri her yaz Geleceğin Yıldızları’nın yaz kamplarına katılıyor. İlk kampına katıldığında 11 yaşında idi. Daha öncesinde evden uzakta bazı etkinliklere katılmış olsa da evinden ve ailesinden bu kadar uzun süre uzak kalmamıştı. Hem o hem de biz, ebeveynleri, birbirimize söylemesek de bilinmeyenin getirdiği bir huzursuzluk hissediyorduk. Tek başına kalacak, tüm işlerini ve ilişkilerini tek başına yürütmeye çalışacaktı. Kamp sırasındaki ilk telefon görüşmesinde her şeyin yolunda olduğunu duymak çok rahatlatıcı idi. Kamp dönüşü yaşadığı bütün deneyimleri, yaptıklarını, kurduğu arkadaşlıkları dinlemek ayrıca keyifli idi. Takip eden yıllarda, bazen birden fazla ve farklı temalarda kamp programına katıldı. Her kamp, onun kişisel gelişimine katkı sağlayan, eğlendiği, öğrendiği, kamp sonrasında da devam ettirdiği arkadaşlıklar kurduğu farklı bir deneyim oldu. İlk kamptan sonraki her kampa katılmayı kendisi talep etti. Her kamptan da hep neşe ile anlattığı anılarla döndü. Kampların en önemli özelliklerinden birinin, farklı kişilik yapılarında da olsa her bir çocuğu bir noktadan yakalayıp topluluğa dahil etmesi olduğunu düşünüyorum. Çocuklar o topluluğun, organizasyonun içine girdikten sonra evlerini düşünmeye fırsatları olmuyor ve zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorlar. Tüm bunlar çocuklar fark etmeseler de onlar için güvenli bir ortamda gerçekleştiriliyor. Geleceğin Yıldızları kamplarının çocuklara kişisel gelişimlerine katkı sağlayan, özgüvenlerini geliştiren, sosyal gelişimlerini de arttıran deneyim fırsatları sağladığını düşünüyorum.
DESIGN + DEVELOPMENT Adaptice