Yazılı Basında Biz

Yazılı Basında Biz

04.04.2019 Marie Claire-Bir Yaz Kampının Çocuklarınıza Kazandıracağı 7 Özellik

Hayatımızda artan dijitalleşme ve kentleşme sebebiyle çocuklarımız doğada çok az vakit geçirebiliyor, insanlarla yüz yüze iletişimde zorlanıyor ve gerçek hayatı öğrenemiyor. Bu yüzden de çocuğunuzun hem eğlenmesini hem de farklı alanlarda gelişmesini sağlayan yaz kampları devreye giriyor.

1. Kendi ayakları üstünde durmayı öğrenirler.
Sizden bir süreliğine ayrılarak kendi sorumluluklarını yerine getirmeyi öğrenecek. Yaşam becerileri gelişecek, özgüveni artacak, uzlaşma becerileri ve özsaygıları gelişirken, kendilerini daha iyi ifade edecekler.

2. Yaşıtlarıyla sosyalleşirler. Hiç unutmayacağı dostluklar kurarlar.
Belki de çocuğunuz yıllarca sürecek dostluklarının temelini burada atacak. Sosyalleşmekten korkmayıp dışa dönük bir birey olarak yetişecek

3. Sporun her türlüsünü yapma fırsatı yakalarlar.
Basketboldan tenise, sörften tırmanmaya kadar çocuklarınız her sporla iç içe olurlar. Öğrenirler, eğlenirler ve fiziksel olarak daha güçlü olurlar.

4. İngilizceleri gelişir, uluslararası dostluklar edinirler.
Hem kamplarda yabancı eğitmenler tarafında verilen dersler hem de kampa katılan yabancı arkadaşları ile iletişimleri sayesinde İngilizcelerini geliştirebilirler ve farklı kültürleri tanıyabilirler.

5. Doğayla etkileşim halinde olurlar. Yeni şeyler keşfederler.
Öyle ki bu zamanda büyüyen çocuklar doğa hakkında çok az bilgiye sahipler. Onlara doğayı tanıma ve doğanın içerisinde mücadele etme fırsatı tanımalıyız. Bir kamp da çocuğunuza bu fırsatı sunmanıza yetiyor

6. Örnek alabilecekleri genç liderlerle etkileşim halinde olurlar. Kendi rol-modellerini belirlerler.
Kamptaki eğitmenler onlarla o kadar çok ilgilenir ki kamp bitiminde onlardan ayrılmayı istemeyebilirler. Kendilerine hep donanımlı, pozitif insanları örnek olarak seçerler.

7. Hiç unutmayacakları anılar biriktirir, henüz o yaşta bir yaşam öyküsünün sahibi olurlar.
Bu kampın sonunda da ileride sürekli hatırlayacağı, yüzündeki tebessümle anlatacağı bir deneyime sahip olurlar. Hayattan keyif almayı öğrenir ve bundan mutluluk duyarlar.

Çocuğunuz bunlar dahil bir çok özelliği Geleceğin Yıldızları’ndaki kamp deneyimi sayesinde kazanacak, kendini keşfedecek ve unutamayacağı muhteşem biz yaz geçirecek!

Geleceğin Yıldızları, tam 30 yıldır 5-17 yaş arası grubu, 70 ülkeden gençlere uluslararası standartlarda özel yaşam deneyimleri ve kamp programları sunuyor, hayatlarının yazını yaşamak isteyen çocuklarla buluşuyor. Siz de çocuğunuza unutulmaz bir yaz macerası hediye edin, Geleceğin Yıldızları’na katılın!


BU SAYFAYI PAYLAŞ
DESIGN + DEVELOPMENT Adaptice