Yazılı Basında Biz

Yazılı Basında Biz

16.05.2014 Milliyet Akademi – Yıldızlar Bu Kampta

25 yıldır Türkiye’de kamp kültürünün gelişimine önemli katkılarda bulunan Geleceğin Yıldızları sunduğu 22 farklı programda 64 ülkeden çocukları ve gençleri bir araya getiriyor

Okulların kapanma tarihi yaklaştıkça aileler, çocukların verimli bir yaz tatili geçirebilmesi için arayışa girdiler. Çocuklarına eğlenceli, eğiti ve farklı ir tatil sunmak isteyen aileler, yaz kamplarını tercih ediyorlar. 25 yıldır Türkiye’de kamp kültürünün gelişimine önemli katkılarda bulunan Geleceğin Yıldızları, sunduğu 22 farklı program seçeneğiyle ailelerin hayalindeki eğlenceli ve faydalı kamp fırsatlarını sunuyor. İstanbul, Uludağ, Alaçatı, Kuşadası ve Datça’da düzenlenen kamplarda, çocuk ve gençlere yönelik spor, liderlik, sanat ve İngilizce içerikli programlar yer alıyor.

200 Kişilik Kadro Koçluk Yapacak

Bugüne kadar 64 ülkeden değişik yaşlarda çocukların katıldığı Geleceğin Yıldızları kampları, bu yıl da Türkiye’nin yanı sıra 20’den fazla ülkeden gelen kampçılara ev sahipliği yapacak.

Her yıl aralarında Almanya, İtalya, Fransa, Rusya ve ABD gibi ülkelerin yer aldığı birçok farklı ülkeden dünya çocukları ve Türkiye’nin değişik illerinden gelen çocuklar, uluslararası standartlara sahip Geleceğin Yıldızları Kamplarında buluşuyor. Kampçılara, dünyanın çeşitli ülkelerinden farklı alanlarda uzmanlık sahibi deneyimli eğitmenler ve üniversite öğrencilerinden oluşan tam 200 kişilik kadro koçluk yapıyor.

Kamplarında spordan sanata zengin bir içerik sunan Geleceğin Yıldızları’nın yoğun tercih edilen programlardan biri de, geçen yıl ilk defa gündüzlü program olarak İstanbul’da gerçekleştirilen “Summer City Camp”. Geleceğin Yıldızları’nın 25 yıldır başarıyla yürüttüğü yatılı kamp modelinin 5-12 yaş grubuna özel olarak hafta içi gündüzlü program şeklinde, Beykoz’daki TED İstanbul Koleji kampüsünde gerçekleşen “Summer City Camp”, ailelerin yeni favorisi oldu. Yazın İstanbul’dan ayrılamayacak olan 5-12 yaş grubundaki çocuklara yönelik sunulan kampta, eğitim ve gelişim programlarından eğlenceye, kurulacak dostluklara kadar kampçılık ruhunu şehirde yaşatan gerçek bir yaz kampı.

Alaçatı’da Sörf, Kuşadası’nda Dil

Geleceğin Yıldızları’nın en çok tercih edilen diğer programları ise 8-13 yaş için düzenlenen “İngilizce Gelişim Kampı” ile 13-16 yaş için olan “İngilizce Gençlik Kampı”. İngiliz, Amerikalı ve Kanadalı öğretmenlerle uluslararası bir ortamda yürütülen İngilizce eğitim programlarında, kampçılara yaş ve seviyelerine göre İngilizcelerini geliştirme olanağı sunuluyor. Kampçılar, toplam 30 saatlik İngilizce öğretiminin yanında ortak dili İngilizce olan spor, sanat ve doğa faaliyetleri “Yaşayarak ve Eğlenerek İngilizce” öğrenme ve eğlenme imkanına sahip oluyor. Deniz kamplarını tercih eden aileler için ise Alaçatı’da sörf, Datça’da yelken ve Kuşadası’nda İngilizce programları bulunuyor.


BU SAYFAYI PAYLAŞ
DESIGN + DEVELOPMENT Adaptice