Yazılı Basında Biz

Yazılı Basında Biz

22.06.2014 Posta Gazetesi - Haydi Yaz Kampına

Haydi Yaz Kampına

Yaz kampında ailesinden ayrı zaman geçiren çocuklar, birlikte çalışmayı, karar vermeyi, sorumluluk almayı, yaratıcılığı, özgürlüğü, kendine güven kazanmayı öğrenirken, tüm bunları başardığı için kendiyle gurur duyuyor.

En Cazip Seçenek

Okulların kapanmasının ardından uzun sürecek bir tatile başlayan bu çocukların sosyalleşmesini isteyen aileler için, yaz kampları en cazip seçenekler arasında yer alıyor. Ancak çoğu aile için bu kararı almak çok da kolay olmuyor. Zira hangi yaş grubunda olursa olsun çocuğunu tamamen tek başına, farklı bir ortama, hatta şehre gönderme kararı alırken doğal olarak ailelerin kafalarında birçok soru işareti oluşuyor.

25 Yıllık Geçmiş

Alanında Türkiye’nin en tecrübeli kurumlarından olan Geleceğin Yıldızları Yaz Kampları, 25 yıldır 64 ülkeden binlerce çocuğa uluslararası kamp organizasyonu düzenledi.

Geleceğin Yıldızları Yaz Kampları Genel Müdürü Osman Gözet, kampların öğrencilerin okul tatili süresince ilgili alanlarına göre seçtiği programlarda eğlenirken, sosyal ve fiziksel gelişimlerini devam ettirdikleri keyifli bir ortam olduğunu söyledi.

Yenilikle Dolu Çevre

Çocukların, okulların tatil olduğu üç aylık süre içinde kendilerini geliştirebildikleri ortamlara ihtiyaç duyduğunu dile getiren Osman Gözet, “Kamp yaşamı onlara pozitif ve yeniliklerle dolu bir çevre sunuyor. Kamplar, gençlerin fiziksel aktivite ihtiyaçlarını karşılamaları, yaratıcı ifadeler geliştirmeleri, gizli kalmış yeteneklerinin ortaya çıkması ve toplum içine katılmaları için son derece gerekli” diye konuştu.

Özgüven Kazanıyorlar

Osman Gözet, çocukların kamplarda birlikte çalışmayı, karar vermeyi, sorumluluk almayı, yaratıcılığını geliştirmeyi, özgürlüğü, kendine güvenmeyi öğrendiğini söyledi. Gözet, “Tüm bunlar sağlıklı ve üretici bir yaşam için gerekli olan basamakları oluşturuyor. Kamp deneyimleri olan çocuklar daha sağlıklı ve daha az problemli insanlar olarak yetişiyorlar. Ailelerin, çocuklarını kampa teşvik etmesi çok önemli” dedi.

Okul Seçmek Kadar Önemli

  • Yaz kampı seçimi, okul seçimi kadar önemli. Öğrencilerin ilgi alanı ve ailenin kamptan beklentisine yönelik program sunan kurum belirlenmeli ve sonrasında kurum incelenmeli.
  • Kurumların yöneticileri, tarihçesi, kampçılık tecrübesi, programın içeriği, kampların yapıldığı tesislerin konumu ve konaklamaya uygunluğu önemli kriterlerdir.
  • Aileler mümkünse kamp yöneticileriyle tanışmalı.
  • Öğrencilerle kampı yaşayacak ekibin kampçılık tecrübesi ve bu alandaki deneyimleri araştırılmalı, kampçı-eğitmen oranı mutlaka öğrenilmeli.
  • Kamp ulaşımda ve geziler sırasında kullanılan araçların seçimi, sunulan sağlık hizmetleri ve sağlık sigortasının kapsamı kamp seçiminde göz önünde bulundurulmalı.

  • BU SAYFAYI PAYLAŞ
    DESIGN + DEVELOPMENT Adaptice